Outoja hankkeita

Ohkolan kaikkein syrjäisimmälle alueelle pyrkii edelleen itänaapurin bulvaani. Merkillistä miten itäraha on kiinostunut Mäntsälästä.
Ja on vaikuttanut jo kauan aivan kunnan keskustassakin.
3180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Herää kysymys! Mistä on kysymys?

Äänestä

Lentokenttää.kultaa ja muita metalleja lähellä.

Äänestä

Tulossa avohakkuu alueelle murskaamoa kalliolohosta,räjätely.Kuten louhoksille yleenä.Siellä ennestään lähellä laaja alue.Nyt vain lisää.Kyselty on.Bulvaanit liikkeellä.Koeräjätelyä koko syksy.Kivaa uudis-asukkaille tiedossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ftrjjuytg kirjoitti:

Ohkolan kaikkein syrjäisimmälle alueelle pyrkii edelleen itänaapurin bulvaani. Merkillistä miten itäraha on kiinostunut Mäntsälästä.
Ja on vaikuttanut jo kauan aivan kunnan keskustassakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu