Toimittaja kysyi pääministeriltä?

Kuinka monta kertaa olette joutuneen perumaan tekemänne
poliittiset päätökset?
Vastaukseksi tuli epämääräistä muminaa ja ummet ja lammet
selittelyä "oliko tuo sitä vatulointia?"
Toimittajan piti itse vastata omaan kysymykseensä
1051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eikö toimittajilla ole mitään häpyä? Pääministerin tehtäviin ei kuulu esittää pääosaa YLE:n saippuasarjassa. Saippuasarjaa voi pitää viinan huuruisten punakoiden politikoiden kanssa YLE:n kellarissa pikkujouluissa.

Äänestä

Sehän oli selvä. Todellisen saarnamiehen vastaus toimittajalle. Noin niin kuin ja jos. Suuressa kuvassa sitä katsotaan.

Äänestä

Ei valtakuntaa voi,eikä pidä johtaa kuten yritystä.Kansakunta,tässätapauksessa suomalaiset eivät ole joku prosessikaavio jota voidaan prosessin epäonnistuttua muuttaa toiseksi prosessiksi.On halventavaa suhtautua kansalaisiin kuin johonkin tuotatoprosessiin,kun kyse on ihmisten elämästä kyse.Tätä ihmisarvon polkemista olemme valitettavasti nähneet muidenkin hallitusten tekevän niin meillä kuin muuallakin.Arvot ovat nyky-yhteiskunnassa niin metsässä,että muu kuin raha ei merkitse mitään.Pääministerikin on omien sanojen mukaan uskonnollinen,mutta politiikka mitä nytkin toteutetaan on kaukana inhimillisyydestä.Uskotteko vielä mitä näitä selittelijöitä?

Äänestä

Missä Kepu Siellä Konna

Äänestä

Heittääkö pääministeri nyt toimittajan esimiehiä kakkarakirjeillä, jotta toimittaja saadaan kuriin ja erotetuksi työstään?

Ainakin 17 kakkarakirjettä tairaa olla pikapuoliin lähdössä.

Kakkarahan on pääministerin salainen ase, jolla maan asiat laitetaan kuntion.

Äänestä

Maalaisliitto/keskustan pääministerien lausunnot kertoo paljon, Sipilä: tämän avoivempi en voi olla ja Jäätteenmäki: puhun niin totta kuin osaan! Lähes rikollista toimintaa ja yhteiskuntaa halventavaa politiikkaa harjoittaa etujärjestö maalaisliitto/keskusta!

Äänestä

Jos ja jos ja jos

Äänestä

Ja toimittaja joutui eroamaan tehtävästään.

Äänestä

Hyvä,että peruu nitä typeriä pätäksiään..

Äänestä
  • Sipilän hallitus tekee juoksenkustuja lakialotteita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kepun_Messias kirjoitti:

Kuinka monta kertaa olette joutuneen perumaan tekemänne
poliittiset päätökset?
Vastaukseksi tuli epämääräistä muminaa ja ummet ja lammet
selittelyä "oliko tuo sitä vatulointia?"
Toimittajan piti itse vastata omaan kysymykseensä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu