Itse törmäsin sihen K Cityssä ja en toistakertaa mene sen kautta.
Mielestäni tässä taas pienipalkkaisia kusetetaan ja pannaan ne useat yksinhuoltajat entistä ahtaamalle.
Minä en ainakaan edes periaattessa mene sen itsepalvelun kautta, koska....
Mielestäni tässä taas pienipalkkaisia kusetetaan ja pannaan ne useat yksinhuoltajat entistä ahtaamalle.
Minä en ainakaan edes periaattessa mene sen itsepalvelun kautta, koska....
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ne kaupat jotka ovat suuntautautumassa näihin itsepalvelukassoihin ainakin minä änestän siloin jaloillani, piste.
Jos minulla on vaan pari ostosta niin mielelläni menen itsepalvelukassalle.
Eiköhän noita töitä ole jos muutama itsepalvelukassa on.
"Itse törmäsin sihen K Cityssä ja en toistakertaa mene sen kautta."
Siis mihin sä törmäsit? Loukkasitko pääsi pahastikin?
Katso hyvä ihminen eteesi, tuollainen törmäileminen voi koitua kohtaloksesi.
Itsepalvelukassa toimi vallan mainiosti klo 1:17 mutta koska fikkari unohtui tuli törmäiltyä sinne ja tänne,
Hyvin toimii kassa, mulla oli reppu täynnä kallista sisäfilettä ja paidan alla 6 kilon pakastekinkku ja turvaportit eivät edes piipanneet.
Hiukan tuli vattanahkaan kylmetysvammoja kun jäinen kinkku alkoi sulamaan joutuessani jonossa oottamaan 15 minuttia.
Maksoin automaatilla vain 1e jätskin, hienosti meni ostoksen maksu.
Miranda+kertoi,+että+hameellinen,+eli+30kg+tulee+kassasta+varsin+sujuvasti+ja+vähällä+jonotuksella+läpi.+Pysyväisalennus+100%+säilyy+mutta+pisteitä+ei+kehtoo+kortittaa.
Näitä+itsepalvelukassoja+kokeiltu+jo+vuosia+Suomessa+ja+poistettu+myös+K-kaupoista,+joten+jossain+näitä+kokeillaan+ajaa+läpi..joskin+kauppiaat+poistaneet,+koska+kassajärjestelmä+on+kallis..+no+maksaa+kauppiaallekkin+joka+normaali+tai+itsepalvelukassa+hulppeesti+..Keskohan+rahastaa+kauppiasta+kaikesta.++Jos+itsepalvelukassasta+saa+1%+alennuksen+kun+itse+tekee+työt+kaupalle+eli+rahastaa+kauppiaalle+..+Kyllä+se+normaali+palveleva+kassa+on+paras..++Maailmalla+on+kyllä+hyvin+toimivia+näitä+itsepalveluhässäköitä+..ei+ehkä+van+sovi+Suomeen..