Janitskin paennut Venäjälle?

Tuollaiken huhu kiertää netissä, pitääkö paikkansa?
2099
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat
  • Kyllä ja venäjä on tavallisen pulliaisen näkökulmasta aika vapaa maa euvostoliittoon verrattuna. Maalaisjärjellä pärjää pitkälle.

    Ruotsiin toki olisi helpompi muuttaa, mutta eipä se vaikeaa ole venäjällekään, suomalaisilla kun on kevennetty muuttomenettely.
    http://yle.fi/uutiset/3-7121379

    1Äänestä

  • Mitä Savuškina-katu 55:een muuta kuuluu?

    Äänestä

viisas veto nyt on mv lehden lopettaminen aika vaikeaa?

Äänestä
  • outo juttu kaikki sananvapauden puolustajat joutuvat pakenemaan venäjälle tänäpänä?

    Äänestä

  • realismi kirjoitti:

    outo juttu kaikki sananvapauden puolustajat joutuvat pakenemaan venäjälle tänäpänä?

    Tarkoitit kai "sananvapauden"?

    Äänestä

  • jjjhhhgg kirjoitti:

    Tarkoitit kai "sananvapauden"?

    Janitskinen tapa puhua on sarkastinen, hän ivaa suoraan viranomaisten sormien läpikatsomista. Sellaiseksi muuttui liian gloabaali valtiosysteemi. Kun puhuminen suoraa on joillekin huonoa kuunneltavaa, silloin alkaa hankaluus. Globalististhan halauvat kaapata vallan ja olinpaikat niiltäkin, jotka vastustavat tätä. Sitä sitten sanotaan sananvapauden joksiksin.

    Janitskin parodioi ja vetää sarkasimia ääneen, vaikka sitä ei sopisi niin sanoa.

    Äänestä

Varmaankin Espajan poliisi alkoi hätistellä. Jos osaa venäjää, mikä ettei.

Äänestä
  • Muistaakseni janitskin jossain kertoi osaavansa puhua ja kuunnella venäjää, muttei kirjoittaa tai lukea.

    Äänestä

janitskin ryssän perseennuolijana joutaakin sinne

Äänestä
  • Mieshän on Suomessa syntynyt etninen ryssä, joten omistaa Putinlandian passin. Toivottavasti jää sinne.

    Äänestä

sinne se snowdenkin joutui pakenemaan ja englannissa on suomalaistaustainen hakkeri kusessa jenkkien takia?

Äänestä

onkohan Julian Assange enää edes elossa?

Äänestä
  • On se.

    Äänestä

Pakeneekohan perssu huuhaasaarikin venäjälle?

Äänestä

Tiedä sitten, mutta FB-sijaintinsa vaihdellut mm. parin päivän aikana useissa maissa ja maanosissa, joten ei ehkä kannattaisi nielaista koukkua vaikka se omaan agendaan soveltuvalta vaikuttaisi äkkinäisemmille, vai mitä toimittajat?

Äänestä
  • Jep. Olihan sen fb:ssä joku kommentoinutkin "Suvakit ei ymmärrä VPN-matkailua"

    Äänestä

Nähty viime yönä Oulun torilla ottamassa selfietä toripoliisipatsaan vieressä. Joku musta jenkkipaku kuulemma odotti vieressä. Muutama paikalla ollut kertoi tunnistaneensa selfien ottajan.

Äänestä

Paskaperse pakenee, se tekopyhä huijari kusetti koko ajan Suomen tyhmää kansaa

Äänestä
  • Hahahahahahahaaaa, kaikkea te sinisilmät uskottekin, voi teitä surkimuksia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jdldlflf kirjoitti:

Tuollaiken huhu kiertää netissä, pitääkö paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu