jollette ole viellä virittäneet telkkuanne TLC:lle niin älkää suotta vaivautuko, on nääs kerätty kaikki sonta sinne.
TLC kanava
zyz1
246230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
En ole seurannut mikä kanava on tämän TLC:n "pääkanava vastaava", mutta sen huomasin, että Frii-kanavan sisältö surkeni entisestään, kun TLC aloitti... Samoin kävi aikoinaan Liv:lle, kun Ava aloitti, ja Ava:lle, kun Frii aloitti. Ota noista selvää. Samat ohjelmat tuntuu pyörivän kaikilla näillä naiskanavilla. Ja Jiminkin ohjelmisto on mennyt todella tylsäksi, sitä kun ennen saattoi katsella, kun kyllästyi näiden naiskanavien sisältöön.
Jiminkin, totta, samoin SUB on täynnä roskaa, sen yhden ohjelman nimi kuvaa koko touhua, "Sekoilevat idiootit".
Se ihmetytti, että tuota TLC-kanavaa kovasti mainostetaan ja siellä on kuitenkin vain muiden roskakanavien jätteitä tai niillä esittämättä jääneitä ohjelmia. TV:stä puuttuu se miestenkanava, kutonen vähän yrittää paikata, mutta vain yksi miestenkanava ja tolkuton läjä naistenkanavia, erikoista touhua.
Näinhän se on, sama juttu ruokakauppojen
lehtihyllyillä, naisille löytyy vino pino lehtiä,
mutta miehille on niukasti tarjolla lehtiä, ja
voi harmin paikka kun kunnon miestenlehdet
Jallu ja Kalle lopetettiin vuoden 2015 puolella.
Niitä Anthony Bourdainin
ruokamatkaohjelmia tuli
katsottua Jim-kanavalta,
samalla oppi myös eri maiden
tapakulttuurista kun maistelivat
eri ruokalajeja, mutta Anthony
Bourdain menikin yhtäkkiä
kuolemaan ja niin loppuivat
hänen ruokamatkaohjelmansa.
TLC-kanavalta tulee uusintana kaikki se mitä tulee AVAlta, LIViltä ja FRIIltä. Eli samoja ohjelmia pyöritellään kanavalta toiselle ja kanavien määrä vain lisääntyy. Idioottejako tuolla on töissä ja päättämässä roskan sisällöstä?
Miesten kanavahan on surkeekin surkeampi MAX. Niinhän sitä mainostettiin aikanaan kun se aloitti. Mutta maksullinen on.
Just selasin läpi vapaiden kanavien ohjelmat tällä hetkellä, eikä yhtään katsottavaa ohjelmaa ollut, lähinnä jotain naistenohjelmia useilta eri kanavilta päällekkäin, hyi että, mitä moskaa.
No ei ne naiset kuitenkaan
mitään hirviöitä ole, jotkut
naiset vaan ärisee ja marisee
miesten huonoa käytöstä.
Heteromiehelle heteronainen
on lottokuponkia parempi
sijoitus. Ja joskus on hyvä olla
miesten naistenkin kanssa, tulee
se vastapuolen näkemys myös
huomioiduksi.
Minua ihmetetyttää kyseisen kanavan käännöksissä kirjoitus virheet. Ei taatusti suomalaisen käännöksiä. Sitten kuinka ohjelmatiedot eivät pidä paikkaansa. Jos kerrotaan Pernilla Wahlgrenin Elämän tulevan 05.45- 06.15, miksi ei tule. Näin usein ja muissakin ohjelmissa!!!!!
Mulla ei vaan TLC näy, vaikka kuinka monta kertaa virittäisi.
Kaikki muut ilmaiskanavat kyllä näkyvät.
TLC-kanava+näkyy+95%+antennialueella,+mutta+ei+taida+olla+missään+kaapelissa+(+vielä+).
TLC-kanavan+katsojalla+täytyy+olla+"maailma+on+täynnä+mahdollisuuksia"(?).+
http://discoverynetworks.fi/yritys-ja-kanavat/tlc/
TLC-kanava löytyi nyt kaapelista Helsinki DNA kanava 18. Boxiin piti tehdä kanavahaku pitkän kaavan mukaan, pika ei löytänyt.
Antennipuolelta en löytänyt.
Meillä kaapelissa TLC:n kanavapaikka on 167.
Todellista laatuohjelmaa.
Näinhän se on tullut todettua,
äitini on koukussa TLC- ja
Frii-kanaviin. Itse vaan retroilen
ja fanitan vanhoja kotimaisia
huumoriohjelmia 1960-, 70-, 80-
ja 90-luvulta.
TLC:llä oli muutamia sarjoja, joita seurasin, mutta nyt ovat siirtäneet kaikki maksulliselle kanavalle, oliko joku display tai joku sellainen nimeltään. Tämmöisthän tämä nykyajan touhu on, että narrataan ihmisiä näyttämällä muutama jakso, että jäävät muka koukkuun, ja sitten pistetään maksulliseksi. No, enpähän uhallakaan siirry tuon maksullisen kanavan käyttäjäksi! Pitäkööt tunkkinsa!😠
Ennen ohjelmat tuli ehkä kerran viikossa. Nyt uusinnat tulevat joka päivä. Ja vuosikaupalla lähetetään samaa paskaa. Sit välillä ohjelmat siirretään fri lle.
Ihmettelen vaan mistä televisiolupani maksan kun aina pitäisi ostaa uusi maksullinen kanava että näkisi muutakin kuin uusintoja.
No musta tekstitys on niin pielessä kuin olla voi. Joskus tsekkaan 90 päivää morsiamena, ja just läjipäivinä oli kivasti Angelan sanonta Michaelille"pysy poissa somesta" suomennettu: muissta pysyä somesssa. Haloo. Ja joskus näkyy vaan puolet tekstistä.
Pienten perhe on vuosikausia pyörinyt. Ketä kiinnostaa. Uusintoja kanava aivan tykkänään. Tästä meidän pitää vielä maksaa voi vittttttttttttu
Olen seurannut tuota "Rakastunut mamma poikaan" sarjaa.
Onko nuo miehiä vai lapsia. Tuollainen äiti-poika suhde on täysin sairas. Tulee mieleen että nusdiiko ne äitiään morsiamen sijasta?
Hei. Katson Tlc-kanavaa. Nyt alkoi taas Hair Loss Clinic, odotin, mutta pettymys tosi SUURI, kun samat ohjelmat kerrataan aina vaan uudelleen ja uudelleen. Eikö tosiaan ole aivan uusia ohjelmia hiuksensa menettäneitä. Tosi katsojia ALENTAVAA! T. Helena Oksama
Tlc-kanavalla ajatellaan että asiakkaat on täysin TYHMIÄ. Kun SAMAT ohjelmat pyörii vuodesta toiseen Ettekö te tajua tehdä tai lähettää uusia ohjelmia. Nuo Paise-ohkelmat olisi mukavia katsella, mutta sata kertaa sama, -niin EI KIITOS. T. H. O. Liminka
Olen kiinnostunut kanavanne ohjelmista, mutta samat ohjelmat pyörii vaan, eikä UUSIA OJELMIA TULE JUURI YHTÄÄN. Mainoksia kyllä tulee joka välissä, ettei pitäisi olla puute rahastakaan. Esim. Tohtori Leen poksautus ohjelmat on tulleet ainakin 6 kertaa samat jutut. Milloin alkavat UUDET OHJELMAT???? T. Helena Oksama
Miksi ihmeessä tlc-kanavan väki aliarvioi asiakkaitaan, kun JATKUVASTI NÄYTETÄÄN VAIN UUSINTOJA. TOSI TYPERÄÄ
TYKKÄÄN PURISTELUISTA JA JALKOJEN RÄPLÄYKSESTÄ. MUTTA AINAVAAN UUSINTOJA. EI HYVÄ. T. H.O. L:KA
Tlc-kanavalla aina vaan samat iänikuiset ohjelmat pyörii. Ei kyllä viitsi enään katsoa koko kanavaa, yöäk,,yöäk, t, H. O. L.ka