SAK-SDP:n reilusti oma TV-kanava

ja ilman veronmaksajien tukea. Rahaa riittää ja kiinteistökiemuroista ja punapääoman mainosajasta tulisi lisää. Samalla AY verolle ja myös jäsenmaksujen verovapaus voidaan poistaa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Katsojia kohtaan on oikein, että SAK jäsenliittoineen perustaisi omalla nimellä ja omalla rahoituksella TV-kanavan. Samalla Stiller, Eronen, Anderson, Häkkinen, Rautio, Vuorisola ym. saisivat toteuttaa omaa sananvapauttaan ilman, että kukaan voisi pyytää oikaisua. Katsojat hyötyisivät, kun tietävät, mitä saavat.
Veronmaksajien pakollinen piilotuki SAK-SDP:lle saisi loppua jo. AY-jäsenmaksutkaan eivät ole virallisesti pakollisia, vaan usein niitä kuulemma joudutaan maksamaan painostuksen ja työpaikan menettämisen pelossa. Loimaan kassa on vain väliaikainen lohdutus, jos luotto käy päälle.
Toimittajille ikioma sananvapaus ja katsojille valinnanvapaus. Koko kansa hyötyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ToimittajatValmiina kirjoitti:

ja ilman veronmaksajien tukea. Rahaa riittää ja kiinteistökiemuroista ja punapääoman mainosajasta tulisi lisää. Samalla AY verolle ja myös jäsenmaksujen verovapaus voidaan poistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu