Mahtava palsta

Upea palsta, täällä saavat kaikenmaailman kahjot purkaa sydäntään sen sijaan, että kadulla riehuisivat! Kiitos suomi24
4296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

taaskaan hyväksytty klubiimme?

Äänestä

Aivan! Tulit sitten samanhankiseen seuraan.
Tervetuloa vaan minunkin puolesta! Tästä se keskustelu lähtee. Ei muuta kun kirjoittamaan ja sanalla sivaltamaan. Kynä on miekkaa mahtavampi ja niin pois päin höpölöpö.. Maailma on aiheita täynnä ja paljon on vielä sanomatta. Tämäkin kirjoitus kirvoittanee monen monta vastakirjoitusta ja aiheuttaa paljon polemiikkia Suomi24-keskustelupalstalla. Onhan aihe ajankohtainen. Mikä muuten on aihe? Tietääkö joku? Pitääkö uudessa viestissä olla joku aihe?

Äänestä
  • suinkaan tarvitse olla mitään ihmeellisempää aihetta nykyään, kyllä se sieltä sitten muovautuu itsekseen.
    Jos esim. alan keskustella venäläisistä huorista ja heidän sutenööreistään, niin kohtahan ovat alan spesialistit kääntäneet aiheen Washingtoninissa ilmenevään rikollisuuteen tai mikä vielä käänteentekevämpää, afrikkalaisten ruokatapoihin sekä saksalaisten makkaranhimoon.

    Äänestä

  • viestissä kirjoitti:

    suinkaan tarvitse olla mitään ihmeellisempää aihetta nykyään, kyllä se sieltä sitten muovautuu itsekseen.
    Jos esim. alan keskustella venäläisistä huorista ja heidän sutenööreistään, niin kohtahan ovat alan spesialistit kääntäneet aiheen Washingtoninissa ilmenevään rikollisuuteen tai mikä vielä käänteentekevämpää, afrikkalaisten ruokatapoihin sekä saksalaisten makkaranhimoon.

    Niin, kaikkihan riippuu kaikesta. Ajatteleppas, että pian voi olla mahdollista palata ajassa satakaksikymmentä vuotta taaksepäin. Siinä sitten menisi Vattukallion iltamiin ja tapaisi lavan laitamilla esi-isänsä. Jututtaisi tätä sen aikaa ja tarjoaisi viinaa, että joku toinen ehtisi hakea esi-äitiehdokkaan polkkaa tanssimaan. Tämä toinen sitten pääsisi esi-aidin aittaan ja koko suvun tulevaisuus muuttuisi.

    Siinä mielessä on ihan perusteltua puhua saman otsikon alla venäläisistä huorista, ruotsinlaivojen tasosta ja muusta maailmanpolitiikasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


omenamami kirjoitti:

Upea palsta, täällä saavat kaikenmaailman kahjot purkaa sydäntään sen sijaan, että kadulla riehuisivat! Kiitos suomi24

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu