Ei helvetti! Tappio. Kuolema. Vitutus. Maanpäällinen helvetti. Vitun X Factori. Vitun covell. Vitun osborne, schertsincer. Vittu!
Kaikki on perseestä. Vittu!
Kaikki on perseestä. Vittu!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Kiitos Britannia.
Tämä että paskaa syövä homotyttö ei voittanut, yhtä suurin voitto kuin
se että clintonin pervoämmä ei päässy usa presidentiski
tai kun niinistö voitti homon, joka miesparinsa kera yritti vallata suomen johtajuuden
3 mahtavaa voittoa homoista tai niihin luettavissa (clinton) takana..
maailma näyttää hyvälle.. paha, hulluus ja rikollisuus jää alakynteen.
"Kiitos Britannia"
Ei vaan kiitos Venäjä. Putin nimittäin kuulemma käski järjestää sen jonkun muun voittajaksi, ihan vaan vittuillakseen meille suomalaisille.
Ei oo kaikki muumit laaksossa, sulla.
en katsele X-factoryitä, tylsä formaatti ja lähinnä ihmiset katselee sellasta kuraa odottaakseen että joku mokaa itsensä oikeen kunnolla.
Tokihan engelsmannit äänestivät oman maansa ehdokasta, se nyt oli täysin selvää, en muuta odottanutkaan.
Hyvä että hävisi, miksi ihmeessä britit olisi äänestäneet ulkomaan pelleä?
Kaikki ulkomaalaiset painukoot vittu takas kotiinsa.
Kaikki maailman ihmiset on ulkomaalaisia, siis ihan kaikki.
Me ollaan kaikki kotoisin Afrikasta.
Teistä somaliloisista tämä painajainen alkoikin.
No jopa sitä juttua onkin piisannut kaikkien iltapäivälehtien ja muunkin median sivuilla viikkoja. En silti ole varmaan edes kuullut koskaan yhtään Aallon laulua, mutta jännästi sitä silti tietää, mitä joku henkilö puuhaa ulkomailla, kun katsoo yleähesariailtasanomiayms.
Haistakaa paska kateelliset . Luette ryssän persettä.
Voittoisa Saara Aalto tulee edustamaan Suomea keväällä 2018 Euroviisun laulukisoissa.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Mita-ihmetta-Saara-Aalto-edustaa-Suomea-Euroviisuissa/1125660
Viimeksi Saara jäi Britanniassa hopealle, mutta nyt hän lupaa tuoda kirkasta KULTAA suomelle.
Ärsyttävä ämmä!
Menepä puhumaan terapeutillesi, miksi raivoat netissä noin rumasti:(
Et varmaan äidillesikään noin puhuisi.
Onko Saara siis ton kirjoittajan äiti?
Ylimielinen haiseva ripullipää
Minusta Jari Sillanpää on ainoa jonka voi lähettää vaikka Missikilpailuihin!
Huomattaisin. Yli-ikäisten homopoikien kauneus kilpoihin.
Hyvä Saara Aalto, olet todella, oikeasti kunniaksi Suomelle. Näistä kateellisista luusereista ei kannata välittää kun eivät itse osaa mitään...hahahaha heille
jeeeee!
Nyt sitten erikoisjärjestelyillä vielä Britannian edustus ja loppujenkin Viisumaiden.
Euroviisut ovat aikansa eläneet! Miksi tyytyä niihin, koska:
Aaltoviisut, ne me haluamme ;DDD
Nyt tästä äkkiä mallia presidentinvaaleihin.
Saulille kolme täysin erilaista poliittista suuntaa ja kansa valitsee niistä parhaan.
Vladimir voi sitten katsoa esimerkkiä omiin vaaleihinsa.
Tuollainen toiminta edustaa hyvin Ylen agendaa.
Jee!!
Nyt Sunrise Avenue Saksan edustajaksi, Jari Sillanpää Viron tai Espanjan edustajaksi, Anna Abreu Portugalin edustajaksi, Lordi Kreikan edustajaksi, Tomi Metsäketo Italian edustajaksi, Darude feat. Alma Brittien edustajaksi, Krista tietysti Ruotsin edustajaksi... jne. jne.
Miksi tyytyä pelkkään Saaran voittoon? Voidaanhan ottaa vaikka 10 ensimmäistä sijaa Suomi-artisteille ja sitten rukata voiton jälkeen taas sääntöjä, että Helsingissä esiintyy pelkästään suomalaisia artisteja :D
Suomi maailman valtiaaksi!
Yksi lespo pääsee taas ensi toukokuussa maanpinnalle, johon kuulukin toki tukijoukkojensa kanssa.
Kukas se sanoikaan Suomen olevan liian pieni paikka hänelle? Kuka?
Kaamea älämölö ottaen huomioon, että aloittaja ja kukaan muukaan ei seuraa viisuja tai ymmärrä musiikista tuon taivaallista.
No sen verran ymmärtää, ettei tuolla lepakolla ole mitään mahdollisuuksia, jos säveltäjä ole vähintään Sibeliuksen tasolla.
Kuka olisi Saaraa todennäköisempi menestyjä? Maailmalla ei tiedetä Suomen kevyen musiikin artisteista mitään paria rockbändiä ja Tarjaa lukuunottamatta. Kuka on tarpeeksi karismaattinen herättämään edes hieman huomiota?
Alma keltaisine hiuksineen taitaa olla nosteessa just nyt. Hän sitten vuoden päästä, jos on itse kiinnostunut?
Jope Ruonansuu?
V M Loiri huiluineen, ilman muuta. Legenda, hurmaavan näköinen, kaikkien finskien rakastama!
No on teillä taas musiikilliset ambitiot alhaalla kotimaisten legendojen sarjassa, ei ihme, ettei pärjätä :D
Tarvitaan UMK2019 Duo Nykänen & Tauski Hausmyllyn säveltämällä ja tuottamalla kappaleella "Kainaloonvedetyt farkut." Jyskälä rulettaa! :P
Itse asiassa paljolti sama biisi kuin Dingon Nahkatakkinen tyttö, mutta uusilla, Pirkko Arstilan inspiroimilla moderneilla sanoilla:
"Hänellä on kainaloonvedetyt farkut
sama tyttö on luottanut verkkariin,
hänellä on kainaloonvedetyt farkut
katse kiinnittyy solaan ja uurteisiin..."
Mutta kun ne viisut ratkaistaan Itä-Euroopan äänillä ettekö kakarat tiedä edes tuotakaan?
Hienoa että Saara laulaa Euroviisuissa eikä nuo kanat jotka ovat yrittäneet monkertaa jotakin joka ei edes muistuta laulamista.
Täällä ovat isänmaallisia esittävät itä-euroopan äänestäjätrollit ihan sekaisin & ymmällään, että kuka Saara ja luukuttavat SAARAn Superpowersia ja All the Lovea ja sitten ovat vieläkin enemmän ymmällään, kuka Saara, mitä, apua??? ;PPP
Tosi isänmaalliset suomalaisethan pelkästään iloitsevat. Nythän Saara tulee voittamaan, toiseksi ja kolmanneksi! Ja se levykin tulee sitten siinä samalla tehtyä, kun on jo kolme biisiä laittaa, eikä enää ole Cowellin renki,
Jippii, Saara! (On sitten kumpi Saara tahansa)
Saara Aallolle tulee vaikea vuosi kun nyt tulee kunnolla tajuumaan että suomen kansa vihaa häntä. Kaikki ne klikkaukset onkin inhoa eikä fanitusta.
Kuinka saisit kerrotuksi tuon saman totuuden Ilja Janitskinille ja Marco De Witille?
Miksi?
Olet huono trolli.
No niin, sinullahan on jo heti lisääkin kerrottavaa Marcolle ja Iljalle ;D
"Olet huono trolli." Tuollainen rehellinen palaute heille varmasti tehoaa paremmin kuin inhoklikkaukset.
Ketjun loppuosa onkin näköjään jo täysin isänmaallista peräkammariurpoilua, kun teille negatiivisen ajattelun naisviharyhmälle vähän vinkkaa idolienne olevan vääriä ;D
Marconkin kyllä pitäisi vähän laihduttaa paksuja reisiään, ei jaksa kohta juosta lippiksensä perässä :P Ja miten tuo Iljakin on entisestään vaan lihonut ja tukka vaan tuuhenee, vaikka syöpä yleensä vie kilot ja hiukset?
Olet luultavasti Suomalainen? Silti et voi yleistää koko kansan mielipidettä.
Millä tuo ämmä myy itseään???
Miten se pääsee aina jonon ohi kiilaamaan?
Vai onko sillä rikas isi, joka ostaa kaiken lellipennulleen?
Sekin x-factor näytti olevan Suuri lavastus, käsikirjoitettu juttu, tekijöiden tapa saada uutta mainosta ohjelmalleen.
Toinen jatkuva YLE:n sponssaama TV-ruututyrkky on Krista Siegfrieds. Tämä toinen samanlainen tyhjä Euroviisuajan lupaus. Muija joka ei saa millään levyjänsä myydyksi sen paremmin Suomessa kuin muuallakaan.
Aina silti nostetaan uuden, ja uuden musiikkipläjäyksen hommiin mukaan tämä RKP-kielinen rannikon nollatason tyrkky.
Ennustan jo nyt, että Saara Aalto ei pääse ensi toukokuulla alkukarsintoja pidemmälle. Siihen jää, paksujen porkkanareisiensä kanssa.
Toivottavasti iloinen ja pirteä ja symppis Krista nähdään taustakuorossa, vaikkapa porkkanapuvussa, jotta sulle kasvaisi toinenkin potutuselin otsaan :D
Shhhh... shhhhhh...
Krista on toisaalta aika hauska ja nätti nuori nainen.
Saaran pitäisi ainakin laihduttaa, luonteelleen ei kai voi mitään..
Ennustan että Saara tulee toiseksi.
--- ja voittaa ja jää kolmanneksi. Semmoinen UMK.
Luonnollisesti tässä tapauksessa, jos tulee itse Viisuissa 2. sija nillitys jatkuu, että olisi voittanut, jos kansa/ammattiraati olisi osannut valita toiseksi tai kolmanneksi jääneen kappaleen.
Ei voi voittaa, vaikka voittaa.
Saara on Homo!!
Euroviisut ovat aikansa eläneet! Miksi tyytyä niihin, koska:
TÄSMÄLLEEN SAMAA MIELTÄ
Kyllä ennne jne.
viisuhan on laulema euroviisu on pelleilyä
viime vuosilta en muista yhtään
otetaan suruun joku vanha hyvä
https://www.youtube.com/watch?v=7cv9NIzGmSI
Porkkanaa kun kiikuttaa narun paassa niin kylla se siita intoutuus!!
Hyva saara!
Mene nukkumaan, syö kunnon aamupala, lähde lenkille, tee jotain kivaa, syö hyvin, nuku hyvin, niin et ole noin kärttyisä:)
Saara on ihana ja upea laulaja.
Lemmikkieläinpalstoilla myydään niinsanottuja rescuekissoja ja rescuekoiria. Myyjinä on sellaisia naisia, jotka joko -mikäli kyse on vanhemmista rouvashenkilöistä- ovat aikoinaan olleet kommunistipuolueen jäseniä tai -mikäli on kyse nuoremmista naisihmisistä- ovat vasemmistoliittolaisia tai vihreitä.
Näitä naisia yhdistää rakkaus entisen itäblokin maihin. Niistä maista, lähinnä Eestistä, Romaniasta ja Bulgariasta, he tuovat maahan sellaisia kulkukissoja ja kulkukoiria, jotka ovat kuolemansairaita. Toki joukossa on vähemmän sairaitakin, mutta joku vika, sairaus tai vamma niillä aina on.
Rescuenaiset kuvittelevat, että helläsydämisyydessään he pystyvät pelastamaan irtolaiseläimet tuomalla Suomeen ne sairaimmat. Jokainen rescuenainen muuten, sivumennen sanoen, on monella muullakin tavalla kansalaisaktiivi; suurin osa majoittaa laittomia maahanmuuttajia.
Kaikki tämä vain naisellisen äidinvaiston ja hoivavietin takia. Älä ota rescue-eläintä, se on sairas!
Kiinassa ne hirttaa koiria, kaueata. Ei sellaista voi hyvaksya, kylla saa pelastaa!!! !
Tuokoon minun puolestani vaikka 1000 kissaa ja koiraa tänne. Niitä ei verorahoilla onneksi elätetä mutta matuja ei tartte tuoda ainuttakaan ei pientä eikä isoa.
HIIIIILJAA, saatana! Vihko AUKI! (Kummeli)
Koiranliha on kuulemma hyvää.
hirtä, saatana
Saarassa on kansalaisaktiivismi ainesta!
Hang around! ja rohkeeolet viia
Saara presidentiksi.
Meri-Arska puolustusvoimien komentajaksi.
"Kaikki on perseestä. Vittu!"
Hmm.
Mikäli oikein muistan niin Vittu ei ole perseestä vaan sen etupuolella.
Voi olla että muistan väärinkin
pitää tarkistaa anatoomiankirjasta.
Jos muistan.
Saara Aalto on loistava valinta edustamaan Suomea. :)
Säärä Äältö pyörittää varmaan ihan omaa youtoo kampanjaa.
Reittä pitkin mahdollisimman pitkälle ja perrse edelläeuroviisuihin ja ihan minne vaan, ihan joka ohjelmaan.
Aah, hekumaa, lisää vaan!
Odotas vaan, kun hän vaihtaa musiikkilinjaansa räväkäksi punk-tytöksi ja alkaa laulaa uutta Aaltoa ;D
voittaa lotossa. Jos tälviikol peliään 3 riviin ni antaskoha veikkaus päävoiton mull?! Tosin en o kiukutteleva, uhriutuva homoseksuaali, et se siinnttä.
Simon ja
Speden protestilaulu pitäis uudelleen sovittaa ja sanoittaa sille enskevään viisuihin.
Tai Lavin Karhujahti Reisjärven rannassa. Tulis varmaan pisteitä sokeevaarauksellaan?
Saaran omat paksut reidet sopisi hyvin taustarekvisiitaksi siihen Reisijärven Rannan mukavaan marssilauluun. Lauran porkkanajalat on todella söötit.
Hih, persuilla meni nyt kansankiihottuneina sujuvasti sekaisin Saarat ja Laurat ;DDDD
Reisille mänt, niinko ylleensä.
Laurallahan on upeat sääret. Pitkät harmaat nahkasaappaat istui niiden legsien päällä kuin hansikas.
Huhtasaari on pitänyt kropastaan hyvää huolta, ja on urheilullisen näköinen aina.