Miten on mahdollista, että tuollainen mies saa olla pääministerinä.
Ei järjen hiventä asioiden hoidossa.
Miksi jopa oma puolue sallii moisen tunaroinnin?
Eikö kukaan uskalla puuttua asioihin?
Ei järjen hiventä asioiden hoidossa.
Miksi jopa oma puolue sallii moisen tunaroinnin?
Eikö kukaan uskalla puuttua asioihin?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Pitäkäähän Etelän varikset se vaan omananne,me täällä Pohjoisessa ei haluta häntä takas.
Pohjoinen alkaa Rovaniemen korkeudelta. Lestadiolaiset ja pakolaiset asustelee pääsääntöisesti Etelä suomessa.
Kuulkaas, kun suomessa on nyt semmoinen järjestys, että pitää laittaa tämmöiset asiat lobbausfirmojen hoidettaviksi. Demokratia suomessa on enää pelkkä suuri vitsi.
Lobbausfirmoissa työskentelee entisiä poliitikkoja ja poliitikkojen avustajia, joilla on suorat yhteydet virkamiehiin, jotka lopulta asioista päättää.
Ottakaa selvää. Lobbausfirman palkkaaminen ei sitten ole mitään halpaa lystiä ja jopa asiantuntijat suosittelevat eri kansalaisjärjestöjen ottavan lobbausfirman palveluksia käyttöönsä, että saisivat asiansa näkyviin.
Mitä onko sipilä päässyt eläkkeelle?annetaanko sille muka eläke tästä kaikesta,ne on kataisen kanssa suomelle velkaa ja paljon molemmat .
Ei kai ne voi saada eläkettä? ne sössi kaiken.
vitut sille lessupaskalle mitään eläkettä. munat pois ja linnaan vaan
Ei missään nimessä eläkkeelle. Muuten pois potkitaan. Ei tuon ikäisenä eläkkeelle, onhan eläkeikää muutenkin nostettu. Kusitolpaksi Arabianrantaan pylvääseen kiinni. Työaika 3:een vuoroon, tuuleen tuiskuun ja pakkaseen ja palkka 9 €/pv.
Hui nuinkin huippu palkkaa pelkästä seisomisesta tuo ylittää meidät pienipalkkaiset,kait kiky kuitenkin on voimassa ja eläkeiän kumulatiivinen nosto?
Persjalka kirjoittaa harvinaista tekstiä. Samaa mieltä.
Hahaa, mistäpä saisitte noin fiksun miehen tai naisen tilalle pääministeriksi?
Ette mistään.
Ensimmäinen joka tekee todella töitä ja yrittää järjestää maan asioita kuntoon...mutta naukumaijat vain ulisevat.
Ei...ei..ei...mitään ei saa tehdä, sohvalla on hyvä läskiä kasvattaa.
Nyt taitaa työtkin kutsua useampia, kunhan hallitus ja Sipilä vielä paiskivat töitä asian eteen.
Ja sehän on katasrofi, vai mitä?
Nehän jopa saattavat onnistua, hyvältä näyttää:D
OLIKS SE ASEN AKKA
Sipilää ei kestä kukaan. Heti erotettava!
sipilä suota kuokkimaan,eläkkeellä se pääsisi liian vähällä