Tähän se homoevokkius johtaa

Edes pikkulapset eivät ole turvassa homoevokeilta.

http://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/201612122200039371_tw.shtml
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se mikä on kreationistien ja muiden uskovaisten ongelma on että he katsovat elämää ja ihmistä fyysisesti miehenä ja naisena. Ihminen ei ole fyysinen sillä kaikki se mistä se koostuu on peräisin universumin syövereistä. Ihminen olentona ja lajina kehittyy eteenpäin samalla tavalla kuin luonto on tehnyt jo miljardeja vuosia. Transseksuaalisuus yms liittyy juuri tähän tunnemaailman kehitykseen.

Miksi jumala ei sitten ole luonut maailmaa haluamakseen jos homoevokkeja syntyy? Onko jumala epäonnistunut? Eikös sen pitänyt olla täydellinen? Miten nyt noin kävi?

Äänestä
  • Se kävi silleen ku saatana on tullut väliin .Kaksi saatanan ihmistä kun saastaisena yhtyy ja siitä se lähtee.
    Sama tulee kohta kuin sodoman ja gomorran aikaan ja kuten nooan aikaan .
    Saatana sössii seassa ja jumalattomat ei tajua yhtään ,missä mennään ja lopputulos on sitä sun tätä.
    nooan aikaan syntyi niitä muinaisia jättiläisiä ,joita on eri kansojen legendoissa ja Jumala tuhosi ne vedellä ja nyt on tuli odottamassa valmiina kun se eräs päivä saapuu.
    Että tämmöistä pientä luvassa.

    Äänestä

  • Saastunut ruoka ja ympäristöhän on sanottu homouden lisääntymisen syyksi.
    Ja nehän ovat ihmistekoja.
    Maa saastuu ihmisen tekojen kautta sanoo Raamattukin. Teillä on sairas oletus siitä miten maailmassa luonnonlait vaikuttavat säädetyillä tavoilla. Perin sairas.
    Miksette te hyväkksy tosiasioita sellaisina KUIN NE OVAT?

    Äänestä

On vanhempien tehtävä astettaa lapselle rajat. Lapsi hakee rajoja ja luulee olevansa kaikkivoipa (narsistinen häirö). Lapset uhrataan evokkiuden alttarille. Vain usko Jumalaan ja nöyrtyminen tosiasioiden edessä voi ihmiskunnan pelastaa.

Äänestä
  • Mites ne lapset jotka nöyrtyi jumalan edessä ja sai palkinnoksi papin raiskauksen? Miten ihmiskunta voidaan pelastaa jumalan kautta kun siihen ei voi luottaa ettei käy huonosti?

    Äänestä

  • joutsenetpmmp kirjoitti:

    Mites ne lapset jotka nöyrtyi jumalan edessä ja sai palkinnoksi papin raiskauksen? Miten ihmiskunta voidaan pelastaa jumalan kautta kun siihen ei voi luottaa ettei käy huonosti?

    Lisäkysymys: Eikö se jumalaan uskokin voi tehdä homoksi kun monet papit tykkäävät pojista joita raiskaavat?

    Äänestä

  • joutsenetpmmp kirjoitti:

    Lisäkysymys: Eikö se jumalaan uskokin voi tehdä homoksi kun monet papit tykkäävät pojista joita raiskaavat?

    Siitä ei ole todisteita mutta evokkius typeryttää todistetun varmasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nytjyrsiitäpättää kirjoitti:

Edes pikkulapset eivät ole turvassa homoevokeilta.

http://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/201612122200039371_tw.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu