Mamu turvikset oikeudessa

Monikulttuuri insinöörejä syytetään muun muassa teloituksista, kidnappauksista ja kidutuksista.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612132200039875_uu.shtml

Poliisin julkaisi oikeudenkäynnin alettu lähes tuhat sivuisen esitutkintamateriaalin liitteineen.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitähän tekevät kun pääsevät joskus 5v päästä vapaaksi suomeen pyörimään? Tälläiset laitetaan muualla loppuelämäksi vankilaan tai telotetaan suomi taas päästää nämä parivuoden päästä kadulle mitähän pari vuotta linnassa tekee näiden murhaamis himolle? voi olla aika tapissa kun pääsevät vapaaksi.

Äänestä

Ei Suomessa mitään seuraamuksia. Kultakortti taskuun ,ämmiä paksuksi ja sdp:n edustajaksi.

Äänestä

Hereillä olevat tietävät ja ne jotka suviatsevat eivät herää koskaan, joten aika tyhjä uutinen.. Lähinnä muistuttaa Turakaisen pierua, eli pelkkää ilmaa. Jätkät saa 180 € sakkoa ja mitallit. On muutenkin kaksinaamaista alkaa tuomitsemaan jotain toisessa maassa tehtyjä sodan aikaisia juttuja, siinä pitää pian kaivaa malka omasta silmästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toivo_konsertti kirjoitti:

Monikulttuuri insinöörejä syytetään muun muassa teloituksista, kidnappauksista ja kidutuksista.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612132200039875_uu.shtml

Poliisin julkaisi oikeudenkäynnin alettu lähes tuhat sivuisen esitutkintamateriaalin liitteineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu