matut työttöminä

950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

toivottavasti sulle edes löytyy töitä joskus kun olet työikäinen.

Äänestä
  • nehän ei tunnetusti matupakolaiskiaiset rikolliset,ja terroristit tule itseään työnteolla rasittamaan.se on niin mukavaa elää leveästi veronmaksajien rahoilla ja jotessaan varastella kaupoista ja ryöstellä vanhuksia ja raiskailla naisia ja pikkutyttöjäkin ja tehdä jopa henkirikoksiakin suvaitsevaisuuden nimeen.allah akbar

    Äänestä

Vau,

"Tiedot käyvät ilmi Helsingin tietokeskuksen julkaisemasta __tuoreesta__ raportista"

"Helsingin työikäisistä maahanmuuttajamiehistä 51,5 prosenttia ja 45 prosenttia -naisista oli vuonna __2014__ työllisiä."

"Intialaistaustaisten tilanne on erikoinen: miehillä on jopa alempi työttömyysaste kuin Helsingin suomalaistaustaisilla miehillä, mutta intialaistaustaisista naisista työttömänä oli vuonna __2014__ yli kolmannes."

Edes terminologia ei enää ole nyt 2016 lopulla sama kuin vuonna 2014, eihän silloin ollut ieä maahantunkeutujia yhtäkään, oli vain työperäistä maahanmuuttoa sekä kiintiötunkeutujia.

Äänestä

Hiekkalinnan rakentajan paikat loppu näin talvella ja kesällä niistä on ylitarjontaa.

Äänestä

Aloittajan antama linkki ei kerro mitään matuista eli maahantunkeutujista vaan mamuista eli maahanmuuttajista. Maahanmuuttaja voi olla vaikkapa suomalaisen miehen kanssa naimisiin mennyt valkoinen amerikkalainen nainen tai vaikkapa suomalaisen naisen kanssa naimisiin mennyt saksalainen valkoinen mies.

Uskon että matujen työttömyysaste on yli 100 prosenttia. Matut pitää joko tappaa tai muuten vaan ajaa pois suomesta.

Äänestä

Koskas se rantalan älykääpiö avaa sen kaarnavene veistämön.

Äänestä

Miten+prosentit+on+nousseet+noin+paljon?Eikös+joku+aika+sitten+eräällä+ryhmällä+ollut+työllistymis-%+n.+10+?Mikä+on+työllistänyt?

Äänestä
  • Etkö lukenut yllä olevia viestejä. Raportissa käsitellään vuoden 2014 tilannetta maahanmuuttajien kannalta. Maahanmuuttajat hakeutuvat Suomeen siten kuin Suomen laissa määrätään ja jos Suomi heidät hyväksyy (työ, avioliitto tms perusteella) niin sitten he saapuvat passin, viisumin ja muiden vaadittujen asiakirjojensa kanssa ja esittävät ne rajavalvonnassa.

    Vuonna 2014 ei ollut lainkaan maahan tunkeutujia. Maahanmuuttajien lisäksi oli vain kiintiötunkeutujia. Raportissa mainituista sossutuilla elävistä lähes kaikki ovat kiintiötunkeutujia ja maahanmuuttajat puolestaan ovat lähes kaikki töissä.

    Äänestä

  • Alpo.Yksikivi kirjoitti:

    Etkö lukenut yllä olevia viestejä. Raportissa käsitellään vuoden 2014 tilannetta maahanmuuttajien kannalta. Maahanmuuttajat hakeutuvat Suomeen siten kuin Suomen laissa määrätään ja jos Suomi heidät hyväksyy (työ, avioliitto tms perusteella) niin sitten he saapuvat passin, viisumin ja muiden vaadittujen asiakirjojensa kanssa ja esittävät ne rajavalvonnassa.

    Vuonna 2014 ei ollut lainkaan maahan tunkeutujia. Maahanmuuttajien lisäksi oli vain kiintiötunkeutujia. Raportissa mainituista sossutuilla elävistä lähes kaikki ovat kiintiötunkeutujia ja maahanmuuttajat puolestaan ovat lähes kaikki töissä.

    tarkoitan+esim+vuotta+n+2010.+silloin+%:t+oli+eräällä+ryhmällä+10+%,+joillakin+esim.+virolaisilla+ja+kiinalaisilla+selvästi+korkeammat,+jopa+70+%.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TäyshoitoonSuomeen kirjoitti:

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/462719-maahanmuuttajista-vain-50-prosenttia-tyossa-helsingissa

Moniosaajista on pula Suomessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu