Posti sen kun kusee

Eihän tässä kohta uskalla laittaa mitään postin kautta menemään kun aina on jokin seliseli-selitys menossa kun paketit hukkuu tai muuten vain lajittelu kusee. Missä vika? Vähemmän pomoja ja enemmän oikeita työntekijöitä kiitos?
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki paketit on jumissa Vantaalla parista päivästä viikkoon.

Äänestä

Hesaria ei kannata tilata. Espoo on sekaisin Postin hienon uudistuksen pilottialueena ja Helsinki siirtyy seuraavaksi samaan vuoroviikko systeemiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvääjouluavain kirjoitti:

Eihän tässä kohta uskalla laittaa mitään postin kautta menemään kun aina on jokin seliseli-selitys menossa kun paketit hukkuu tai muuten vain lajittelu kusee. Missä vika? Vähemmän pomoja ja enemmän oikeita työntekijöitä kiitos?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu