Katselin tänään liikennevaloissa sörkan rantatien mutkassa, kun skoda oktaavia tuli mutkaa alas. Kyllä on huippu huvittavan näköinen pitko etenkin mutkassa. Näytti että se kohta kaatuu ja se halpamainen olemus. Nauroin kyllä ääneen tuotakin ilmestystä.
Siinä se joku untamo meni huijattuna lotjakkeensa kanssa.
Siinä se joku untamo meni huijattuna lotjakkeensa kanssa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Onhan se hassun näköinen, miksi auto pitää muotoilla tuommoiseksi pötköksi. Skodan muotoiluosaston mielestä ruma on kaunista. Ja konsernin halppisbrändi pitää tarkoituksellisesti tehdä halvan ja hassun näköiseksi.
Aloittaja taitaa olla joku puliveivari joka asuu yhteiskunnan elättinä, ja ei ole autoa vara hommata? Jos kupsahtaisit kadunvarteen, niin ottaistko apua skodakuskilta, vai sanoisitko,,,ei, odotan mersumiestä!
Suosittelen sulle lobotomiaa, ja vahvoja psyykelääkkeitä!
Tee taas uusi aloitus, kysyt ja vastaat sitten itse,,sitä olet tehnyt jo viikkokaupalla,,mutta hullunhuvi on halpaa, ja sulle se ei maksa mitään!
Kyllä skoda pistää mielen selkeästi vihaiseksi. Ymmärtähän sen. Itäautolla ajelee niin surullinen on mieli ja paha olla. Jotenkin kauheeta miettiä tuollaista ihmiskohtaloa ettei elämästä voi nauttia vaan kärsitään kilsa kilsalta katsellen kammottavaa skodan irvokasta merkkiä ratissa. Ja parkissa saa hävetä hoboron skoda politrukin hampaita. Otan osaa.
Sivuutit skoda-törpön kysymyksen (ei muka skodaa, hah hah!), ottaako aloittaja/Sinä vastaan apua skodakuskilta. Vastaan puolestasi: Ei tietenkään, oma yksityisklinikan Premium ambulanssi saapuu sormia naksauttamalla.
Sulla ei ole kuin rupia perseessä, ja tietysti sormesi jota napsuttelet siellä! Mielenterveysklinikalle sinut korkeintaan voitaisi viedä, tai ruumishuoneelle!
Katsoin tänään parkkihallissa kun rinnakkain oli uusi Suberp ja Bemarin Gran Coupe. Skotassa oli puolta lyhyempi konepelti joka takaviistosta katsoen muistutti huussipytyn kantta.
Lähinnä tulee mieleen junan alle jäänyt reino-tohveli louskuttamassa tyhjänä
Paskahuusin kansi. Todellakin, ajattelinkin että jotain tuttua se muistuttaa.
Taitaa olla pääkaupunki seutu aika haastava paikka asua jos on ongelmia henkisellä puolella, vai mitä Kyykman?
juuri näin. itäauto skeida muistuttaa ulkoisesti todella paljon huussia, myös skeidan haju sisällä muistuttaa ulkohuussin hajua yllättävän läheisesti. eihän heterot edes ajele skeidoilla vaan homppeli tumputtajat :D
Olette antamistanne vihjeistä päätellen homoja, eli tuhkaluukun rassaajia! Heteroa teistä ei saa tekemälläkään, koska olette sisäsiittoisia vajakkeja, oikeita apukoulun priimuksia!
Hahhahhhaaaa,,,,https://www.youtube.com/watch?v=V0jxwPlu72Y
Skeida kun ilmestyy näköpiiriin, minua alkaa aina naurattaa. Ei tarvi nähdä kuin se kuuluisa Politrukin Hymy keulamaski, niin naurunpyrskähdys seuraa. Saati sitten se puikulamainen sukkula-sämpylä vanhahtava muoto. Skeidasta on tavallaan hyötyäkin, kun se saa aina hymyn naamalle, vaikka olis mitenkä huono päivä. Siitäkin tulee hyvä mieli kun sen yleensä saa aina kyykyttää. Omassa tehokkaassa länsiautossa on mukava katsella tappion katkeran kalkin synnyttämää häpeä-ilmettä skoota urpon naamalla kun länsiauto vain kiihtyy paremmin.
Hae jo kiireesti apua, ei noin sairasta kirjoitusta kukaan täysipäinen saa aikaiseksi, vai onko niin, että noitten tuhansien naurunpyrskähdysten takia Sinut on jo toimitettu hoitoon? Toivon Sinulle kaikkea hyvää näin joulun alla, saisitpa vielä oikean lääkityksen, laitospaikkaahan ei, valitettavasti, anneta edes potentiaalisille murhaajillekkaan.
Joku sanoi hauskasti, että skoda on suolakurkun kuljetin :D
Mutkassa ajava suolakurkun kuljetin on huvittava mielikuvakin jo yksistään.
Sitten kun sen vielä näkee, niin onhan siinä komiikkaa pitkäksi aikaa.