Suomi kuuluu suomalaisille

Tätä videota eliitti ei halua suomalaisten näkevän: 612-soihtukulkue itsenäisyyspäivänä Helsingissä

https://www.youtube.com/watch?v=17Csfq2YyuU

http://mvlehti.net/2016/12/14/video-612-kulkue-tuukka-kurun-puhe/

Suomalaisissa on voimaa
14146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

No ei kukaan Poliitikko tahdo 'rasisti' listoille :)))
Tekopyhiä lurjuksia jotka myötäilevät EUjohdon tahtoa....
EU tuhoaa Suomen ja Suomalaisuuden ellemme pistä kovasti HANTTIIN!

Äänestä
  • Pitäisikos tyhmyyttään lusikkansa kuolaleukana luovuttaa ja ruveta passariksi, omaa tyhmyytään se on, itsesuojelu vaistot ei silloin kunnolla pelaa.

    Lusikan pitää pysyä omissa käsissä ja siitähän on lähdettävä.

    Äänestä

  • Suomen kansalla on vielä rohkeutta ilmaista mielipiteensä. Samalla kuin heidän pelkurimaiset politikkonsa kyyristelevät koloissaan.

    Äänestä

Tässä on todiste, kulkueeseen osallistuneista ihmisistä. Poliisin arvio heidän määrästä viralisesti #muutama kymmenen" Kyllä vihervasemmistolla on valta, tässä mustan pesemisessä valkoiseksi, hölmölän vastustajien määrää vähätellään katkuvasti.
Sinänsä huvittaa miten poliisi alistuu tähän. Yhä useammalla kansalaisella silmät aukeavat ja arvostus poliisia kohtaan on muisto menneisyydestä.

Äänestä

LAPUALLA EI OLE ENÄÄ LUKKOA VAAN TOIMINTA HOLTITOONTA

Tampereen taistelusta tulossa suora lähetys. Poliisin kanssa väännetään vielä viimeiseen asti oikeudesta järjestää vastamielenosoitus.

Poliisi ilmoitti ettei se kommentoi, kun kysyimme miksi he ylipäätään antavat paperittomien järjestää suurmielenosoitus.

On se kumma, että muslimit ja anarkistit saavat järjestää lähekkäisiä vastamielenosoituksia Suomi Ensin -mielenosoituksia vastaan, mutta me emme saa järjestää lähekkäisiä vastamielenosoituksia edes paperittomien mielenosoituksia vastaan.

http://mvlehti.net/2016/12/14/tampereen-taistelu-tanaan/

-Joko lopultakin lakataan somettamisesta ja potkupallon kahtomisesta? Joko lopultakin alkaa maanpettureiden lähtölaskenta, tänään? Kaitselmus, anna voimaa eturintamaan!
-On se vaan kummallista, annetaan vaan laittomasti maassa olevien rähinöidä, on tutkittava, ketkä tästä hyötyy taloudellisesti ja sitten heidän koko omaisuus takavarikoitava.

Lukekaas loput kommentit jutusta

Äänestä
  • Tuo mielenilmaus pyörii jo tuolla ruudussa, katselkaas -kuinkas laittomille laitetaan vastaan.

    Äänestä

Poliisi niisti ammattitaitoisesti koko rasisti- ja nationalistiporukat ja niin se tekee jatkossakin. Maassa maan tavalla, tämä opetetaan myös klanipäille.

Äänestä

  • Poliisi niisti--- ompas lapuallakin jo tolloja seassa, vai onkos muualtapäin hyppinyt joukkoomme suvakoimaan.

    Äänestä

  • Näitä vartenhan nämä vartijat on palkattukin varmistamaan turvalisuutta kunnantalolla näitä niistäjiä peläten.

    Äänestä

  • Karhunmäkeen ja Siirilään mahtuu
    tappituntumalle paljon matuja.
    Kouluasiat menevät taas uusiksi ja Virkiän hinttipainijukkue.

    Äänestä

  • Kukas kiehnaa näitten kanssa.

    omilla vastuilla

    Äänestä

Päätäjämme meinaa kultuurimme uusia, mistään lapsistamme piittaamatta.

Äänestä
  • Saksan sisäministeri Thomas de Maizière vaatii kreikkalaisen Kathimerini-lehden haastattelussa Euroopan unionia noudattamaan tiukasti Dublinin sopimusta. Sisäministerin mukaan Kreikan kautta EU-alueelle tulleet turvapaikanhakijat olisi palautettava maahan vaikka pakolla.

    Dublinin sopimuksen mukaan turvapaikanhakijan on jätettävä hakemuksensa siinä EU-maassa, johon hän saapui ensimmäisenä unionin alueelle tullessaan. Turvapaikanhakija tulisi myös palauttaa ensimmäiseen maahan, mikäli hän päätyy johonkin toiseen EU-valtioon ennen kuin hänen hakemuksensa on käsitelty.

    http://www.finnleaks.net/saksan-sisaministeri-vaatii-dublin-sopimuksen-noudattamista-turvapaikanhakijoiden-pakkopalautusta-kreikkaan/

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lapsiemme-tähden kirjoitti:

Tätä videota eliitti ei halua suomalaisten näkevän: 612-soihtukulkue itsenäisyyspäivänä Helsingissä

https://www.youtube.com/watch?v=17Csfq2YyuU

http://mvlehti.net/2016/12/14/video-612-kulkue-tuukka-kurun-puhe/

Suomalaisissa on voimaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu