Venäjän joukkoja. Jos Venäjän joukot alkaisivat kärsimään suuria tappioita niin se kättäisi ilman mitään ongelmaa taktisia ydinaseita. Sen takia Suomi ei voisi murskata joukkoja jotka jo olisivat täällä eikä niitäkään jotka olisivat valmistelemassa tänne tunkemista.
Tätä ei liene otettu huomioon, Talvisodan tai Ihantalan ihme ei enää toistuisi.
Suomi ei voisi murskata tänne tunkeneita
14
138
Vastaukset
- Miksi-ne
tänne tunkisivat? Sinun toivomusko riittäisi?
- hohohohhhooo
JOS tädillä olisi munat täti OLISI setä
- TiltuPoikkesRuodusta
Oletko nyt täysin unohtanut Tiltujen perusmantran???
- Venäjä ei uhkaa ketään!
- Venäjän uhkaa liioitellaan kovasti!Nuo muuten ovat sinun omia mantrojasi. Jos joku on vuosien mittaan pikkasenkaan vihjannut, että Venäjä saattaisi uhata meitä niin sinä itsehän olet mielipuolen kaikella raivolla käynyt sellaisen kirjoittajan kimppuun herjauksia ja valeita säästelemättä.
Varsin härski sälli kun koettaa kääntää omat mantransa toisten syyksi.
Enpä usko että Pietarin vieressä mitään ydinaseita käytettäis JA ydinsaasteisen valtion valtaamisessa ei paljoa iloa olis muutenkaan.
Riippuisi tuulen suunnasta eikä taisteluja käytäisi Pietarin vieressä suinkaan. Eikä Venäjä taida olla niin nöpön nuuka vaikka jotain katkua hieman Pietariinkin tulisi, iso maa isot toleranssit.
- noin_juuri_anni
Anni_Huttila kirjoitti:
Riippuisi tuulen suunnasta eikä taisteluja käytäisi Pietarin vieressä suinkaan. Eikä Venäjä taida olla niin nöpön nuuka vaikka jotain katkua hieman Pietariinkin tulisi, iso maa isot toleranssit.
Siinä sitä Annin osaamista taas parhaimmillaan :)
Harvassa on kyllä vastaavat. Mistään ei tiedetä mitään, mutta esiinnytään joka alan asiantuntijana. Tavattoman hauska tapaus. - njet.laskeuma
Anni_Huttila kirjoitti:
Riippuisi tuulen suunnasta eikä taisteluja käytäisi Pietarin vieressä suinkaan. Eikä Venäjä taida olla niin nöpön nuuka vaikka jotain katkua hieman Pietariinkin tulisi, iso maa isot toleranssit.
Plus se, ettei taktisista, ilmassa räjähtävistä pienikokoisista ydinaseista edes muodostu kovin suurta laskeumaa kuin lähinnä paikallisesti.
Suuret strategiset, etenkin pinnassa räjäytettävät aseet on toinen juttu. - SotahullutTiltut
Sotahulluilla Tiltuila on taas hyökkäys meneillään?
Venäjä ei uhkaa ketään! Muuta kuin joskus vaan? Ja silloinkin vain tuttuja? - ennemmin.Anni
noin_juuri_anni kirjoitti:
Siinä sitä Annin osaamista taas parhaimmillaan :)
Harvassa on kyllä vastaavat. Mistään ei tiedetä mitään, mutta esiinnytään joka alan asiantuntijana. Tavattoman hauska tapaus.Monikohan mahtaa pitää sinua itseäsi jonkun alan asiantuntijana tuon kirjoituksen ansiosta, koetas miettiä?
- Laukaus.laukaus.sarrrja
Rajamäen viinatehas tekisi taas tenusta ja tervasta polttoputeleita. Niitä kun taajaan nakeltaisi niin kyllä siinä hyökkäykset pysähtyisi.
- venäjä.vs.suomi
Mahdotonta ajatella, että Venäjä käyttäisi mitään ydinasetta Suomea vastaan, kun ei ole tehnyt sitä Afganistanissa tai missään muuallakaan. Maailmalla nousisi kova nauru, jota Venäjän johto ei kestäisi.
- eiPutiniaei
Afganistanin sodan aikaan ei Venäjää hallinnut Putin, johdossa oli viisaat ja harkitsevaiset miehet.
- metsäänampuisi
-----Maailmalla nousisi kova nauru, jota Venäjän johto ei kestäisi. ----
Ei taida Putin säikähtää vaikka maailma "nauraa" sille kun se on pistättänyt Syyriassa yhden suurkaupungin soraläjiksi. Miksi säikähtäisi kuvitteellista naurua jos Suomessa metsän yllä räjähtäisi 10 kt pommi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu771777- 591718
Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu3401486Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1681419Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle671290Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1081269Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä621127- 601109
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin991056Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä57990