Demokratia olla väärässä. Kyllä se voi olla kuten Brexit ja Trump osoittivat. Pahan Valtakunta kiittää.
Tulevaisuudessa Länsidemokratioiden on pakko ottaa käyttöön Demokratiapassi ja Demokratiapisteet. Sekä autorisoitujen väkivaltakoneistojen interventio Demokratialle vahingollisten ainesten suhteen. Sic!
Olen puhunut.
Tulevaisuudessa Länsidemokratioiden on pakko ottaa käyttöön Demokratiapassi ja Demokratiapisteet. Sekä autorisoitujen väkivaltakoneistojen interventio Demokratialle vahingollisten ainesten suhteen. Sic!
Olen puhunut.
Vastaukset 9
Vanhimmat
EU-lippuun on myös lisättävä hakaristi, ja mustahiuksiset ja surkeasilmäiset on suljettava omalle alueelleen jne.
Ei vaan kyse nimenomaan on demokratian itsepuolustuksesta sille vahingollisia hakaristiaineksia vastaan. Suurin syyllinen asiassa on Pahan Valtakunta eli Ryssän ja Putinin Saatanallinen Imperialistinen Roistovaltio.
Mikä olisi omalle alueelle sulkemista luotettavampi vaihtoehto eristää väärin äänestävät demokraattisen yhteiskunnan ulkopuolelle? Myönsit avauksessa itsekin, ettei demokratiapassi riitä, vaan tarvitaan myös interventio eli aseellinen väliintulo. Se voidaan toteuttaa kerran tai pari, mutta ei olla päivittäinen ilmiö.
Kyynelkaasu pamppu ja kumiluodit riittävät.
Ps. Äänioikeutta ei saisi ilman Demokratiapassia ja riittäviä Demokratiapisteitä. Kuuluminen ääriliikkeisiin heikentäisi luonnollisesti molempia.
Lisäksi sulkisin ja miinottaisin uudelleen rajan Pahan Valtakunnan kanssa.
Siis vaikka päivittäin? Kyllä juutalaisten ghetot Etelä-Afrikan bantustanit palvelivat oikein äänestävien rauhaa paremmin kuin tilanne, jossa valtion väkivaltakoneisto ottaa jatkuvasti yhteen väärin äänestävien kanssa.
Tarvittaessa kyllä kunnes demokratialle vahingollinen aines saadaan "uudelleenkoulutettua".
Eikö väärin äänestävien koulutuskin onnistuisi parhaiten eristetyillä asuinalueilla. Oikein äänestävien seassa heillä on vaarana saada silmiinsä ja korviinsa tietoa, joka ei ole sataprosenttisen oikeaoppista.