Koska uskikset aiotte lakata?

Koska te uskikset aiotte lakata olemasta tuollaisia umpiluu- kalloisia vajakkeja?
13120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Odottelemme tässä, että sinä käyt peruskoulun loppuun, mikä sinun kohdallasi tarkoittaa kymppiluokkaa myös, että nuo äidinkielentaidot vähän korjaantuu.

Äänestä
  • Ahaa, siis tunnustatte kumminkin olevanne umpiluu- kalloisia vajakkeja. Hyvä.

    Äänestä

  • No en kiellä, ja omistaisin viestini pallejaan nuuskivalle luterilaselle evankel-sialle

    Äänestä

  • Vaikeaahan tuota on lopettaa, kun muuhun ei ole edellytyksiä.

    Eikä, kaikesta huolimatta, ole syytä kehotta heitä poistumaan keskuudestamme...

    Äänestä

Samaa mieltä avaajan kanssa

_ Mutta kun tämä pallejaan nuusiva Luterilainen ei käy.. sekunvaan syyttää muita pahoiksi viestinpoistajiksi ja uhkaajiksi vaikka on sitä itse..

Kristittyjen kaksinaamaisuus, ei tunne rajoja

Äänestä
  • Mut ei kannata tuohonkaan takertua, jos joku näin tekee, niin omiahan ovat tekonsa, ei niitä muiden kannata lähteä kantamaan mukana.

    Tehkäämme jokainen omat hölmöilymme, emme milloinkaan voi olla minkään mittarin mukaan täydellisiä.

    Äänestä

En aio lakata, koska en ole maalari.
Mutta aion kakata, riisua pitää haalari.

Äänestä
  • Uskovaiset ovatkin niin urpoja, että luulevat sanalla lakata olevan vain yksi merkitys.

    Äänestä

Tuo on asiatonta käytöstä.

Äänestä
  • Tosin, mitäs Jeesus hihhuli luonnolleen voi. Lauetaan vaikka anopin pölynimuriin jos Raamattu niin ei kiellä

    Äänestä

  • joku.ateisti kirjoitti:

    Tosin, mitäs Jeesus hihhuli luonnolleen voi. Lauetaan vaikka anopin pölynimuriin jos Raamattu niin ei kiellä

    Tuokin on asiatonta.

    Äänestä

  • Puhua täällä Jeesuksesta, tarkoitan. Onneksi viestit poistetaan kun vetoan
    hihhulien olevan pöpejä - kiitos ylläpito!

    Äänestä

  • Nikkivaras ei siedä ketään, joka arvostelee ateismia tai ateistia millään tavoin. Nikkivaras on äärifundamentalistinen omassa uskossaan, joka tässä tapauksessa sattuu olemaan ateismi.

    Nikkivaras häätää täältä palstalta pois paitsi teistit, vähänkään agnostisemmat ateistit ja ne, jotka ovat normaalisti käyttäytyviä ihmisiä. Nikkivaras haluaa palstasta oman leikkikenttänsä, ja sillä kentällä saa leikkiä vain ateistit jotka vihaavat uskovaisia, jotka ovat varmoja siitä että jumalaa ei ole, jotka eivät koskaan erehdy arvostelemaan taI kyseenalaistamaan ateistin näkemyksiä tai ateismia yleisesti. Ateistit haluavat leikkiä keskenään sotaa, jossa ateistit esittävät kumpaakin puolta. Tosin tämä sota käydään vain yhdellä suoli24:n trollivaltaisella palstalla joten kyse ei ole mistään merkittävästä.

    Narsististen kakaroiden toimintaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tähhhh kirjoitti:

Koska te uskikset aiotte lakata olemasta tuollaisia umpiluu- kalloisia vajakkeja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu