Tulevaisuuden köyhiä ei voida enää kyykyttää

Niin se evoluutiokin kääntyy oikeistoa vastaan.

"Osa lapsista ei pääse enää kyykkyyn"

Sitä mitä ei lapsena kykene, niin ei enää aikuisena varsinkaan. Nykykakaroista tulee siten automaattisesti vassareita.

http://www.hs.fi/urheilu/art-2000005007157.html
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei kyykytetä ei, köyhä punaniska paskasakki taantuu omaksi geneettiseksi lajikseen, uus-mongolidis-neandethalis-peurspunaniska suomalaisiksi. Me parempi, ja geneettisesti monimuotoisempi ihmisryhmä eridymme tästä haisuli porukasta, ja elämme hyvää elämää, toisin kuin nämä uus-uralistit kaivaituvat turvemajoihinsa nussimaan sisariaan ja äitejään, käyvät susimetsällä, ja syövät omia späsikiö lapsiaan leiritulien ääressä

Äänestä
  • Hyvä vaan että porvarikin joutuu opettelemaan työn tekemistä. Sehän on heiltä jo tyystin päässyt unohtumaan, kun on useita sukupolvia vain peritty ja peritty vääryydellä saatua omaisuutta.

    Pääomatuloilla eläminen tulee loppumaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pojasta.polvi.kipeytyy kirjoitti:

Niin se evoluutiokin kääntyy oikeistoa vastaan.

"Osa lapsista ei pääse enää kyykkyyn"

Sitä mitä ei lapsena kykene, niin ei enää aikuisena varsinkaan. Nykykakaroista tulee siten automaattisesti vassareita.

http://www.hs.fi/urheilu/art-2000005007157.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu