Historiassa se voittaa joka tekee !

Stalin voitti koska hän Leninin sanoin oli ainoa joka teki kun muut vain keskustelivat. Hitler samoin, pani tuulemaan eikä jäänyt jaarittelemaan ja voitti.

Tämän hetken maailmanpolitiikassa Putin on ainoa joka toimii eikä vain puhu ja hän voittaa pyyhkien lännellä ja sen liittolaisilla takapuolensa. Ilmankos Putin valittiin juuri hiljan maailman vaikutusvaltaisimmaksi henkilöksi, Obama vasta toisena. Tuhoaa Syyriaa, tappaa kymmeniä tuhansia eikä EUssa enää uskalleta edes keskustella mistään vastatoimista kuten pakotteiden lisäämisestä.

Putinin Venäjä on ottanut lännestä hyvin vankan henkisen yliotteen ja se on paha asia, hyvin paha. Siitä irtaantuminen voi vaatia verisen sodan sillä Putin ei pelkillä puheilla peräänny siitä mitä kerran on saavuttanut. Kun ei ole tarvettakaan, onhan öljyn hinta taas nousussa ja uusia kaasuputkia puuhataan.

0

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

        Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
        Maailman menoa
        138
        3839
      2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

        Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
        Maailman menoa
        336
        2974
      3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

        Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
        Tv-sarjat
        9
        1872
      4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

        Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
        Suomalaiset julkkikset
        5
        1608
      5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

        Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
        Tv-sarjat
        4
        1089
      6. Mun kaikkialta häviäminen

        Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
        Ikävä
        71
        934
      7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

        Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
        Kaste
        38
        864
      8. Onko teillä

        minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
        Ikävä
        44
        774
      9. Inhottaa ajatus siitä

        Miten monia olet pannut.
        Ikävä
        65
        741
      10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

        Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
        Kuhmo
        22
        728
      Aihe