Stalin voitti koska hän Leninin sanoin oli ainoa joka teki kun muut vain keskustelivat. Hitler samoin, pani tuulemaan eikä jäänyt jaarittelemaan ja voitti.
Tämän hetken maailmanpolitiikassa Putin on ainoa joka toimii eikä vain puhu ja hän voittaa pyyhkien lännellä ja sen liittolaisilla takapuolensa. Ilmankos Putin valittiin juuri hiljan maailman vaikutusvaltaisimmaksi henkilöksi, Obama vasta toisena. Tuhoaa Syyriaa, tappaa kymmeniä tuhansia eikä EUssa enää uskalleta edes keskustella mistään vastatoimista kuten pakotteiden lisäämisestä.
Putinin Venäjä on ottanut lännestä hyvin vankan henkisen yliotteen ja se on paha asia, hyvin paha. Siitä irtaantuminen voi vaatia verisen sodan sillä Putin ei pelkillä puheilla peräänny siitä mitä kerran on saavuttanut. Kun ei ole tarvettakaan, onhan öljyn hinta taas nousussa ja uusia kaasuputkia puuhataan.
Historiassa se voittaa joka tekee !
0
72
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.368848- 100842
- 76630
- 50625
- 65605
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 30576
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei133556Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48547En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25540