Baja-Maja valittelee rusujen tekemiä häiriösoittoja Seinäjoen sairaalaan. Sen jälkeen hän alkoi arvattavan valituksen ja saarnan päätöksestä. Lopuksi hän valittelee Soininvaaran lausunto pakkovirkaruotsin tarpeellisuudesta. Kuulemma Osmo "heittää sytykkeitä", vaikka on Vihreäkin!? ;-)
Siis Baja-Majan mielestä TOTUUDEN avoin kertominen on jotain riidan kylvämistä???
Siis Baja-Majan mielestä TOTUUDEN avoin kertominen on jotain riidan kylvämistä???
Vastaukset 12
Vanhimmat
Niinpä. Tietysti Iltalehti antaa valitustilaa RKP-johtajalle häirikkösoittojen varjolla.
Ohitti vaan Soininvaaran toteamuksen "Mihin pakkoruotsia sitten tarvitaan jos se ei kelpaakaan?"
.
neffeillä tuntuu olevan kummallisen paljon sisäpiirin tietoa "häiriösoitoista", ja ei pelkästään tietoa, vaan käsittämätön kiinnostus "häiriösoittoja" kohtaan. hm, mistäs moinen....?
Nettisveko ei siis osannut tai halunnut vastata itse avauksen aiheeseen ja alkoi puhua jostain ihan muusta aiheesta!? ;-)
Paskaa, kyllä se soittaja oli täysin yksikielinen hurri, puhelinnumero Seinäjoella tiedossa
Soittajia oli useampia, mikä kertoo organisoidusta toiminnasta!
Eli joku rusujärjestö oli sabotaasin takana.
Luultavasti se sama Wiides kolonna joka organisoi matujen maahantunkeutumisen ensin Ruotsissa SJ:llä ja sitten heti perään VR:llä Suomen puolella
poliisiasia
Seinäjoen soitot eivät ole uusi asia. Vantaalla on soiteltu jo pitkän ajan samanlaisia soittoja. Vantaalla on niin tyhmiä päättäiä, että härikkösoittojen takia terveyskeskusten henkilökuntaa kurssitetaan ruotsiksi 2017. Voiko turhempaan tuhlata verorahoja?
Niinkö? Ihmettelen vaan, kuinka Vantaan harvat rusut osaavat häiriköidä ruotsiksi, kun eivät kunnolla edes osaa ruotsia!?
Eli taitaa olla joku rusuorganisaatio sielläkin asialla...
Kyse on Häiriötekijästä Suomen valtiossa - puututaanko tähän ollenkaan???
poliisi tutkii jo soittoja