Trollit käyvät kuumana

Nyt voidaan selvästi havaita että jotain isompaa on tapahtumassa koska Suomeen suunnattu trollaus on kiihtynyt. Tälläkin sivustolla trollit käyvät kuumina ja kovaan tahtiin suoltavat roskaa ja herjaavat muita keskustelijoita.

Pitääkö viellä erikseen sanoa mistä valtiosta ovat kotoisin?
11113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niin näkyy..Sinä ja lauma aivottomia baltiantiltuja...

Äänestä
  • m.o.t.

    Äänestä

Minä kerron! Tällä foorumilla pyörii ainoastaan Venäjä-vastaisia trolleja.

Mitään Suomeen ulkomailta suunnattua trollailua ei ole olemassa.

Se on svekotrollien valhetta.

Äänestä
  • no jopas!

    On varma tieto että juuri venäjältä Suomeen kohdistuu voimakas trollaus.

    Äänestä

B'ckmannia on alkanut vatuttamaan. Kaikki nauraa....

Äänestä

Kylä natokiimasia nyt vituttaa..

Äänestä
  • Ja sinua Venäjäkiimavajakki vituttaa, kun tollona äänestit persuja kuvitellessasi, että niiden puoluetoimisto saa ruplia Kremlistä..

    Äänestä

Trump ja Putin ystäviä, mutta kenen kanssa natokiimaiset nyt riitelee. Tietysti itsensä, suomen natokiimaiset ovat kuin talibaneja. Hauskaa seurata kuinka lehdistön asenne muuttuu venäjää kohtaan kun Trump lähettää suurlähettiläänsä suomeen. Trumpille menee viestiä jenkkeihin suomen jenkki suurlähetystöstä päivittäin, mitä lehdistö täällä kirjoittaa hänen ystävästään putinista. Natokiimaiset puree jo kynsiä. :)

Äänestä
  • On tosiaan hauskaa seurata venäjäkiimaisten kirjoittelua kun Trump on vallassa.
    Nythän kommentit on tyyliin: "mustanpeffan nuolijat" sitä ja tätä.
    Kuinka kauan kestää putinin ja Trumpin "kuhertelu" ??

    Äänestä

  • mielenkiintoistaonkin kirjoitti:

    On tosiaan hauskaa seurata venäjäkiimaisten kirjoittelua kun Trump on vallassa.
    Nythän kommentit on tyyliin: "mustanpeffan nuolijat" sitä ja tätä.
    Kuinka kauan kestää putinin ja Trumpin "kuhertelu" ??

    Ei kestä kuherruskuukausi kauaa. Ennemmin tai myöhemmin intressit menevät ristiin, eikä Trumpilta löydy vaadittavaa diplomaattisuutta konfliktien ratkaisuun.

    Trump on herkkähipiäinen tyyppi, jolle tulee olemaan suuri yllätys, että koko maailma ei häntä pokkuroikaan. Sitten hän ryhtyy murjottamaan ja twiittailemaan keskenkasvuisen tavoin. Ja saa Putinin näyttämään suurelta valtiomieheltä itseensä verrattuna.
    Valitettavasti.

    Äänestä

Eiköhän tämä ole bisnes as usual. Vaikuttamisessa ole mitään uutta, sitä on tehty kautta aikojen. Jo Neuvostoliitto rahoitti sellaista kansalaistoimintaa, jonka puitteissa järjestettiin valtion vastaisia mielenosoituksia. Esim. rauhanliikettä ja ydinaseiden vastaista liikehdintää. Vaikuttamisen päätarkoitus on tietenkin ikivanha hajoita ja hallitse polittiikka.

USA tekee samaa esim. rahoittamalla ja tukemalla opposition toimintaa diktatuurimaissa. Jopa Suomi rahoittaa maailmalla kansalaisjärjestöjä, jotka edistävät maassaan länsimaisia arvoja, kuten demokratiaa, oikeusvaltiota ja ihmisoikeuksia. Länsimaisesta näkökulmasta se on vain yhteiskuntien kehittämiseen tähtäävää toimintaa. Vaikuttamista sekin.

Nykyään vakoilu ja vaikuttaminen on vain siirtynyt verkkomaailmaan. Vaikuttamista harrastetaan myös Suomen sisällä omien toimesta mm. valheuutisten kautta. Tarkoitus on siinäkin sama: luoda turvattomuutta ja saada porukka tappelemaan keskenään. Ja houkutella sitten vihainen porukka äärijärjestöjen pariin.

Siitä voimme olla varmoja, että meitä pyritään aina manipuloimaan monin tavoin. Valveutuneet kansalaiset tarkastavatkin tietonsa aina useammasta lähteestä. Totuus ei ole koskaan ääripäiden hallussa, useimmiten se on jossain siinä välissä. Sillä elämä ei ole mustavalkoista, vaan varsin monitahoista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


entinen_sotilas kirjoitti:

Nyt voidaan selvästi havaita että jotain isompaa on tapahtumassa koska Suomeen suunnattu trollaus on kiihtynyt. Tälläkin sivustolla trollit käyvät kuumina ja kovaan tahtiin suoltavat roskaa ja herjaavat muita keskustelijoita.

Pitääkö viellä erikseen sanoa mistä valtiosta ovat kotoisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu