Käsittääkseni palstan aihe on luterilaisuus, mutta puolet viesteistä on räsäsläsen poliittisen äärilaidan sepustuksia ja muiden uskontojen ja ei-luterilaisten haukkumista.
Poliittiset hihhulit kaapannut palstan
yutuiytityi
8122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Luterilaisuuden kimppuun nämä räyhääjät eivät käy. Vain me uskovaiset kelpaamme heille kenelle räyhätä. Ateistit ym. pitävät luterilaisia samana porukkana kuin itse ovat.
Uskovaisen tällä palstalla tunnistaa siitä, että koko ateistien parvi yrittää nytkin nokkia häntä.
Luterilaiset kirjoittavat tällä palstalla varsin asiallisesti.
Sen sijaan teiltä "uskovilta" ilmestyy tänne jatkuvasti herjaavia aloituksia esim. arkkipiispasta.
Voisi teille "uskoville" sanoa että sitä saa mitä tilaa: teille vastataan samalla tavalla kun itse kirjoittelette.
Jos alatte itse kirjoittamaan asiallisesti saatte myös asiallisia vastauksia.
Esimerkkinä tämä vastaukseni sinulle.
Tässä esimerkki Räyhiksen alias YksinkertaistaEiköVain toisella nimimerkillään harjoittamasta "asiallisesta keskustelusta":
http://www.suomi24.fi/profiili/4444444444
Räyhis alias YEV on palstan mätäpaise ja häirikkö, todella sairas ja hoidon tarpeessa oleva tapaus, kuten noista sairaista viesteistä voi hyvin päätellä.
Ja kun päädyit kahdessa toisessa ketjussa umpikujaan keskuslussa kanssani aloitit herjaamisen.
Kuten tapanasi on.
Eiköhän se ole jälleen kerran täysin päinvastoin?
räsäsläiset ja räisäsläiset...
" räsäsläsen poliittisen äärilaidan sepustuksia "
Keitä he ovat?