Varoitan OP-Pohjolan toiminnasta vakuutusten suhteen. Ainakin täällä on on sellainen vahinkotarkastaja joka osaa kohdetta näkemättä tehdä päätöksen, ettei mitään vahinkoa ole tapahtunutkaan. Kieltäytyy johdonmukaisesti tarkastamisesta joka on jo firman sisäisessä ohjeissakin määrätty tehtäväksi.
Tämän jälkeen Pohjolan lakiosaston nilkit lukevat vain omia papereitaan ja kieltäytyvät lukemasta ja ymmärtämästä selkeitä perusteita ja ulkopuolisten lausuntoja. Ymmärtäisin hyvin jos korvaussunmmasta kinattaisiin mutta tässsä koko käsittelyprosessi ( lue: käsittelemättömyys) sotii oikeustajua vastaan.
Kyse on siis kolmannen osapuolen vastuuvakuutuksesta.
Omat vakuutukseni lähti Pohjolasta tämän kokemuksen jälkeen. Suosittelen.
OP-Pohjolan selvännäkijät
Ierika
1
204
Vastaukset
- Korpilahti
Sama juttu op;n kanssa pieni peltikolari ,minun syy ,vastapuolen auto nissan synny vuosimallia 1991, auto olisi liikennevakuutus lautakunnan päätöksen mukaan lunastaa noin 500~800€, mutta op: een vakuutustarkastaja korjautti autoa 1700€urolla, onneksi voitin jutun ja irtisanoin kaikki vakuutukset op pohjolasta, nyt vakuutukset popissa hinnat matalat korvauksista en tiedä mut en luota enää yhteenkään vakyhtiöön
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin34212050IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3618036Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut963444Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982298Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1572297Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81686- 1101281
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin611139Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26918MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk350843