Pian koittaa uusivuosi.

Uudenvuoden aattona ammutaan raketteja. Paljonko meinaatte käyttää rahaa pommeihin ? Itse käytän noin 100€ .
6129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aikas paljon aiot käyttää pakutteluun, minä en käytä yhtään

Äänestä
  • Mun rahoissa toi summa on tosi vähän .

    Äänestä

Olen ollu kohta 4 vuotta peruspäivärahalla. Tosta rahasta voin käyttää vaan yhden viikon palkan verran udeunvuode raketeihin, sen takia ostan niitä noin 160 eurolla.

Äänestä

500-1000e ei tiedä vielä yleensä tulee tehtyä heräostoksia. Parikymmentä isoa ja keskikokoista pataa kun ostaa niin tuon verran se maksaa vaikka kuinka tinkii. Markka-aikana sama määrä maksoi n. 1500mk.

Äänestä

Rahamiehiä täälä näyttää paukuttelevan, hyvä se on että kauppa käy ja raha vaihtaa omistajaa. Me köyhemmät saaraan kattella ilimaseksi.

Äänestä

Kaupunki paukuttelee ja se riittää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


PauPauPauPau kirjoitti:

Uudenvuoden aattona ammutaan raketteja. Paljonko meinaatte käyttää rahaa pommeihin ? Itse käytän noin 100€ .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu