Yle toteuttaa tunnollisesti terrorismin tavoitteen saavuttamista. eli ylenpalttista mediahuomiota on taas tarjolla kaikista tuuteista ja tötteröistä.
YLE täyttää terrorismin toiveet
ylenaikainen-
9106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Allahia ylistetään kovasti ja rauhan uskonto saa taas mediahuomioita.
YLEn Aamu-TVssä ei muuta ole ollutkaan. Yksipuoliseksi menee uutisointi, jos näitä iskuja tulee vaikka pari viikossa.
Ylenannon oksennusta, koulu-tv Suomeen tunkeutuneille muslimiterroristeille.
Tekoja ei edes tuomita.
Tarkoitus ei olekaan salailla näitä tekoja. Aivan kuten Isiskin itse toimittaa kuvia ja videoita medialle hirmuteoistaan.
Koko kohun kaksijakoinen jippo onkin sekä lietsoa kauhua näillä hirmuteoilla, että korostaa ettei islamistinen väkivalta suinkaan liity islamiin millään tavalla. No, mihinkä islamistinen väkivalta sitten rivien välissä liittyy? No UHREIHIN tietenkin!
Kaiken väkivallan narratiivi on se, että me kristityt ja/tai maallistuneet eurooppalaiset ANSAITSEMME kaiken sen väkivallan, raiskaamisen ja tappamisen joka päällemme sateen lailla lankeaa. Kun islamistisesta väkivallasta irroitetaan poliittisella päätöksellä yhteys sen ideologisiin juuriin, on väkivallan syyt etsittävä mutkia oikoen ja ikäviä tosiseikkoja runnoen muualta. Sieltä mistä syyt on PÄÄTETTY löytää.
On varmaa että tässäkin tapauksessa, kuten kaikissa muissakin, löydetään teolle jokin "hyväksyttävissä" oleva syy: Mielenterveyden häiriöt, syrjäytyminen, huono puuro taikka kantaväestön kumartelun syvyyden riittämättömyys..
Vihollismielisen propagandan keskeinen sisältö ei ole peitellä hyökkääjän hirmutekoja. Vaan sensijaan paisutella niitä. Sillä oleellisella keskeisellä ajatuksella että tätä tulee vielä lisää, eikä sitä voida estää. Nimenomaan ettei hirmutekojen estämiseksi tulla tekemään mitään konkreettista, vaan sensijaan hirmutekojen tekijöiden mahdollisuuksia lisätään entisestäänkin. Korostetaan ettei hirmutekojen tekijöiden ja hirmutekojen välillä ole yhteyttä. Samaan aikaan Etelä-Eurooppaan rantautuvat vihaa ja islamismia kuorossa huutavat muurahaislaumat, kuin synkät aallot toisensa jälkeen. Kuhisevat matot jotka etenevät, kaatavat aidat ja vaativat saada kaiken minkä keksivät haluta. Vihollisen propagandan mukaan tämä on väistämätöntä, että näin tavallaan pitääkin tapahtua.
Tämän tarkoitus on väsyttää eurooppalaiset islamin hirmuvallan alle. Kun korostetaan ettei mitään keinoja korjata tilannetta ole, saadaan ihmiset vähitellen hyväksymään se. Siitä tulee uusi Status Quo. Koska näin on VALITTU.
Tämän huomaa hyvin tilanteessa, jossa tapahtuu jotakin jonka kaltaista ei ole valittu hyväksyttäväksi. Kun narkomaani pikkurikollinen haastaa riitaa nationalistijengin kanssa ja ottaa sen ohessa turpasaunan, kuollen jostakin syystä myöhemmin.. on poliitikkojen ja median vastareaktio suunnaton, koska tämä ei ole sitä politiikkaa, joka on kabineteissa saneltu. Vaikka tekijä on yksittäistapaus, eikä kuolinsyytäkään tiedetä, tehdään tapauksesta esimerkki jonka varjolla kuvitellaan olevan oikeutus julistaa isänmaallisuus ja sitä elämänohjeenaan pitävä kansanryhmää joukoksi "jolla ei ole oikeutta olemassaoloonsa". Kova näkemys kansanryhmästä, ottaen huomioon että samojen satraappien mukaan massamurhia toimeenpanevia tahoja ei suinkaan saa syyllistää, vaan heitä pitää ymmärtää ja integroida entistäkin suuremmilla erivapauksilla ja oikeuksilla.
Yle puhuu ehkä tahallisesta teosta ei terrorismista.
Yle on avoin tiedon välittäjä.
Suomessa harjoiettu kulttuuri marxismi tukee terroria.
Berliinin joulu
imaamit ja mullahit iloitsevat, pyhä toimitus on tehty !
Opetuslapsi on toiminut.
oi juhlan aikaa !
Valloitus uskonto etenee, jumala on suuri.
pakko islamisaatio on täällä !
ja ylimääräinen uutislähetys huonolla tulkkauksella. tuleekohan tästä jokaviikkoista. hermot menee kun yrittää elää normaalia rauhallista elämää.
Yle täyttää jihadistien ja veroja maksamattomien Lestakyrpien toiveet...
Verorahoituksella on helppo sikailla.