merkelin kultamussukat
suvakkienUnelmaa
25259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000005013667.html
monikulturellia
Jos joku väittää, että islamilla ja terrorismilla ei ole mitään yhteyttä keskenään - on kuin sanoisi, että lehmällä ja maidolla ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa!
Verovaroin tuetaan islamisaatiota.
Milloin Helsinki saa berliinin joulun ?
imaamit ja mullahit iloitsevat, pyhä toimitus on tehty !
Opetuslapsi on toiminut.
oi juhlan aikaa !
Valloitus uskonto etenee, jumala on suuri.
pakko islamisaatio on täällä !
ns. "asiantuntija" yllättyi
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000005013783.html?ref=rss
Rätti lävähti Suomen suvakkien ja mamuttajien lärviin...
Voi hellanlettas, merkelin mamutuspolitiikkaa on arvosteltu
http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/ulkomaat/item/125676-merkelin-arvostelijat-tarttuivat-heti-berliinin-iskuun-maahanmuuttopolitiikka-nousi-tikun-nokkaan
merkel tuo vakautta Saksaan
http://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000004879956.html
Kun mies puhuu, niin anarkistisuvakit vikisee
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/dtrump_terror-59248
Sakut täysin polvillaan terrorismin edessä
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000005014891.html?ref=rss
http://www.pohjolansanomat.fi/ulkomaat/isis-sanoi-olevansa-berliinin-iskun-takana-15826208/
islamilaista terroria
Merkelin lahja EU:lle.
http://www.kansalainen.fi/950-miljoonaa-afrikkalaista-ja-arabia-tekevat-lopun-euroopasta-vuosisadan-puolivaliin-mennessa/
Ryssäntrollit ja rajavajakit hilluu ketjussa.
Huomenta kafferi.
Jaa. Ne on noi natottajat siirtyneet lopullisesti. Tonne ISIKSEN kannattajiin.
Vaadit mulkku lisää terroristeja Suomeen??
http://www.aamulehti.fi/maailma/die-welt-konepistoolein-aseistetut-poliisit-turvaamaan-saksan-joulumarkkinoita-24156437/
Maahantunkeutujat toivat sotansa Eurooppaan
http://kokemakelainen.net/2016/12/21/nakokulma-islamilainen-terrori-jo-arkipaivaa/
Rajat kiinni
Merkel käski Sipilän ottaa näitä terroristeja Suomeenkin!
Tunisilaismiestä, jolla on karkoituspäätös. Olisi paperiton tullut suomalaisen kirkon tiloihin asumaan
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201612212200044028_ul.shtml
Montako näitä jo Suomessa?
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000005016539.html?ref=rss
"Saksalaislehtien mukaan 23-vuotias Amri oli saapunut Saksaan turvapaikanhakijana viime huhtikuussa. Hänelle ei myönnetty turvapaikkaa, mutta tästä huolimatta hänen annettiin toistaiseksi jäädä Saksaan.
Saksalaisen konservatiivipoliitikon Stephan Mayerin mukaan Amri oli ollut ilmeisesti määrä karkottaa Saksasta aiemmin tänä vuonna.
Amrilla väitetään olleen yhteyksiä radikaaliin irakilaissyntyiseen islamistisaarnaajaan Abu Wallaan, joka tunnetaan yleisesti nimellä ”kasvoton saarnaaja”. Lisänimensä mies on saanut siitä, että hän ei ole koskaan näyttänyt kasvojaan julkaisemillaan videoilla.
Walla pidätettiin viime kuussa epäiltynä vapaaehtoisten rekrytoinnista terroristijärjestö Isisin riveihin Syyriaan. Amri asui tiettävästi jonkin aikaa samassa asunnossa toisen samassa yhteydessä pidätetyn miehen kanssa.
Süddeutsche Zeitungin mukaan Nordrhein-Westfalenin osavaltiossa asuneen Amrin olisi pitänyt olla poliisin seurannassa mahdollisen terroriuhan vuoksi, mutta hänen kerrotaan painuneen ”maan alle” aiemmin tässä kuussa. Lehden mukaan epäilty oli aiemmin myös tiedustellut poliisilta, kuinka hän saisi hankittua itselleen aseen.
Amri pidätettiin elokuussa, koska hänen hallustaan löydettiin väärennetty, italialainen henkilöllisyystodistus. Hänet kuitenkin vapautettiin nopeasti. Miehen kerrotaan oleskelleen Italiassa vuodesta 2012 lähtien"
Ihana monikulturismin edustaja
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/berliini_vaiheet-59321
http://m.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/isis-julkaisi-propagandavideon-rekkaiskuepailty-vannoo-jarjestolle-uskollisuutta/6238740
Isiksen jätkä
Minun+kirjoitusiani+ei+ole+poistettu+,+eikä+pitäisi+poistaa+kenenkään+mielipidettä+,+on+olemassa++vihaista+puhetta+,+arki+elämässä+vihainen+puhe+on+enemmän+kuin+normaalia+.+Teillä+ei+ole+pienintäkään+oikeutta+tähän+mitä+nyt+teette,+kysymys+on+mielipide+eroista+ja+mailmankatsomuksesta.+Jossain+salatuissa+elämissä+ja+kotikadussa+ei+juurikaan+pystytä+normaaliin+keskusteluun+,+vaan+puheet+on+85%+pelkkää+tiuskintaa.+Rukoilen+kädet+kyynerpäitä+myöden+ristissä+,+että+nuo+lopetetaan.
merkkel on ddr:än kasvatti kuten t. halonen vallan luovutus näille taustansa ja todelliset tarkoitusperäsä salaavilta tahoilta olisi estettävä, obama näytti todelliset karvansa kun hänen populisti puolueensa kärsi tappion.