Siinä olisi teille seuraa, voi hoitaa ettei koko päivää makoile sängyssä, ruuat tulee syötyä tarkkaan ei mene hukkaan, koiralle voi kertoa asioita, eikä se hauku teitä koskaan.
Koira tekee teistä virkeitä sekä on pakko lähtä ulos, laiskuri ja luuserointi jää kun mennään eikä meinata. Ostakaa sukset koira voi vetää teitä suksilla.
Nimeksi vois laittaa sipilä, niin muistaa aina että miski se koira on huushållissa.
Koira tekee teistä virkeitä sekä on pakko lähtä ulos, laiskuri ja luuserointi jää kun mennään eikä meinata. Ostakaa sukset koira voi vetää teitä suksilla.
Nimeksi vois laittaa sipilä, niin muistaa aina että miski se koira on huushållissa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mäyräkoiran hankin äsken Siwasta. Ehhehhheheh .
Se mäyräkoira ajattaa baariin, tulee kuntoiltua. Ja jos saa jonkun siiderivalaan mukaansa niin tulee sitten jumpattuakin!
No, köyhän on vaikea laittaa koiraa, kun se maksaa niin paljon esim, jos se sairastaa se koira paljon, niin eiväthän vähät rahat riitä hoitomaksuihin jne.
Koiraa ei saa laduilla juoksuttaa talvisaikaan, ja koiralatu, jossa sitä voi harrastaa on semmoisessa paikassa täällä, että pitäisi olla oma auto, että sinne pääsisi.
Köyhä joutuu elämään ilman autoa ja ilman lemmikkieläimiä, kun ei ole rahaa niitä kustantaa.
Minulla on esim. vuokrasopimus sellainen, että lemmikkieläimiä ei saa pitää. Muutin tähän sellaisena aikana, että en tosiaankaan olisi ottanut minkäänlaista lemmikkiä, mutta nyt vuosien vierähtäessä olisin valmis ottamaan koiran tai kissan tai vaikka molemmat, mutta tähän nykyiseen asuntoon en siis voi.
Ja nytkin tuossa olisi yksi vuokra-asunto vapaana vuokrattavissa, niin siinäkin on kielto lemmikkieläimille, että eipä se helppoa ole löytää asuntoa, jossa lemmikeitä saa pitää.
Lemmikeistähän olisi paljon iloa elämään, mutta siis köyhällä ei vain ole ehkä vara niihin, niin köyhä on köyhä senkin puolesta, että elämä on yksipuolista sensuhteen.
Oo sä homo Jorma hiljaa.
Koira olisi muuten kiva kaveriksi, mutta parempi koiralle päätyä jonnekin muuhun kotiin kuin kovin köyhään jossa rahat käytetään Siwan mäyräkoiriin.