Hankkikaa koira köyhät

kantsiiottaashiuwouwou

Siinä olisi teille seuraa, voi hoitaa ettei koko päivää makoile sängyssä, ruuat tulee syötyä tarkkaan ei mene hukkaan, koiralle voi kertoa asioita, eikä se hauku teitä koskaan.
Koira tekee teistä virkeitä sekä on pakko lähtä ulos, laiskuri ja luuserointi jää kun mennään eikä meinata. Ostakaa sukset koira voi vetää teitä suksilla.
Nimeksi vois laittaa sipilä, niin muistaa aina että miski se koira on huushållissa.

5

133

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vedä.vittu.päähäs

      Mäyräkoiran hankin äsken Siwasta. Ehhehhheheh .

    • vilperttiville

      Se mäyräkoira ajattaa baariin, tulee kuntoiltua. Ja jos saa jonkun siiderivalaan mukaansa niin tulee sitten jumpattuakin!

    • No, köyhän on vaikea laittaa koiraa, kun se maksaa niin paljon esim, jos se sairastaa se koira paljon, niin eiväthän vähät rahat riitä hoitomaksuihin jne.

      Koiraa ei saa laduilla juoksuttaa talvisaikaan, ja koiralatu, jossa sitä voi harrastaa on semmoisessa paikassa täällä, että pitäisi olla oma auto, että sinne pääsisi.

      Köyhä joutuu elämään ilman autoa ja ilman lemmikkieläimiä, kun ei ole rahaa niitä kustantaa.
      Minulla on esim. vuokrasopimus sellainen, että lemmikkieläimiä ei saa pitää. Muutin tähän sellaisena aikana, että en tosiaankaan olisi ottanut minkäänlaista lemmikkiä, mutta nyt vuosien vierähtäessä olisin valmis ottamaan koiran tai kissan tai vaikka molemmat, mutta tähän nykyiseen asuntoon en siis voi.
      Ja nytkin tuossa olisi yksi vuokra-asunto vapaana vuokrattavissa, niin siinäkin on kielto lemmikkieläimille, että eipä se helppoa ole löytää asuntoa, jossa lemmikeitä saa pitää.
      Lemmikeistähän olisi paljon iloa elämään, mutta siis köyhällä ei vain ole ehkä vara niihin, niin köyhä on köyhä senkin puolesta, että elämä on yksipuolista sensuhteen.

    • Jorma_0000

      Oo sä homo Jorma hiljaa.

    • hauhauhauhau

      Koira olisi muuten kiva kaveriksi, mutta parempi koiralle päätyä jonnekin muuhun kotiin kuin kovin köyhään jossa rahat käytetään Siwan mäyräkoiriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      62
      6016
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      43
      4158
    3. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      266
      3686
    4. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      302
      3637
    5. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      108
      3442
    6. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      95
      3413
    7. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      25
      3400
    8. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      5
      3248
    9. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      359
      2890
    10. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      39
      2423
    Aihe