Hankkikaa koira köyhät

kantsiiottaashiuwouwou

Siinä olisi teille seuraa, voi hoitaa ettei koko päivää makoile sängyssä, ruuat tulee syötyä tarkkaan ei mene hukkaan, koiralle voi kertoa asioita, eikä se hauku teitä koskaan.
Koira tekee teistä virkeitä sekä on pakko lähtä ulos, laiskuri ja luuserointi jää kun mennään eikä meinata. Ostakaa sukset koira voi vetää teitä suksilla.
Nimeksi vois laittaa sipilä, niin muistaa aina että miski se koira on huushållissa.

5

114

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vedä.vittu.päähäs

      Mäyräkoiran hankin äsken Siwasta. Ehhehhheheh .

    • vilperttiville

      Se mäyräkoira ajattaa baariin, tulee kuntoiltua. Ja jos saa jonkun siiderivalaan mukaansa niin tulee sitten jumpattuakin!

    • No, köyhän on vaikea laittaa koiraa, kun se maksaa niin paljon esim, jos se sairastaa se koira paljon, niin eiväthän vähät rahat riitä hoitomaksuihin jne.

      Koiraa ei saa laduilla juoksuttaa talvisaikaan, ja koiralatu, jossa sitä voi harrastaa on semmoisessa paikassa täällä, että pitäisi olla oma auto, että sinne pääsisi.

      Köyhä joutuu elämään ilman autoa ja ilman lemmikkieläimiä, kun ei ole rahaa niitä kustantaa.
      Minulla on esim. vuokrasopimus sellainen, että lemmikkieläimiä ei saa pitää. Muutin tähän sellaisena aikana, että en tosiaankaan olisi ottanut minkäänlaista lemmikkiä, mutta nyt vuosien vierähtäessä olisin valmis ottamaan koiran tai kissan tai vaikka molemmat, mutta tähän nykyiseen asuntoon en siis voi.
      Ja nytkin tuossa olisi yksi vuokra-asunto vapaana vuokrattavissa, niin siinäkin on kielto lemmikkieläimille, että eipä se helppoa ole löytää asuntoa, jossa lemmikeitä saa pitää.
      Lemmikeistähän olisi paljon iloa elämään, mutta siis köyhällä ei vain ole ehkä vara niihin, niin köyhä on köyhä senkin puolesta, että elämä on yksipuolista sensuhteen.

    • Jorma_0000

      Oo sä homo Jorma hiljaa.

    • hauhauhauhau

      Koira olisi muuten kiva kaveriksi, mutta parempi koiralle päätyä jonnekin muuhun kotiin kuin kovin köyhään jossa rahat käytetään Siwan mäyräkoiriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4996
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2269
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      2144
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      221
      2138
    5. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      216
      1351
    6. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      18
      1168
    7. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      89
      966
    8. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      47
      943
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      66
      887
    10. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      12
      859
    Aihe