Islanninsimpukka voi elää yli 500 vuotta ja holkeri yli 400 (ei kuitenkaan harri). Voiko ihmisenkin vanhenemisenkin joskus pysäyttää?
http://www.tiede.fi/blogit/kaiken-takana-loinen/voiko-ihminen-elaa-ikuisesti
Kiinnostava artikkeli. Mitä sanovat kreationistit?
Voisiko ihminen elää ikuisesti?
8
282
Vastaukset
http://www.hs.fi/tiede/art-2000005014148.html?utm_medium=social&;utm_content=www.hs.fi&;share=bb4151e8fddb1b534c39eb9f566a2b08&utm_source=facebook&utm_campaign=facebook-share
Jos katsot hiiri linkin niin matkalla ollaan ikuisuuteen.Jos ikuisen elämän eliksiiri löytyisi, tulisi riita ja maailmansota siitä että kuka saa elää ikuisesti, eikä sitten kukaan eläisikään sitä lyhyempääkään aikaa.
Toinen vaihtoehto: elämä olisi pitkä kyllä, mutta vaivainen, täynnä syöpiä ynnä muuta.- Jyrihuomenta
Jos Aatami olisi syönyt siitä elämän puusta niin pyytäisin kylään.
On se kivaa että Raamattu on tässäkin asiassa sopusoinnussa tieteen kanssa. Kuinkas muuten. OPPIA TÄSTÄ
1Tess. 4:17 sitten meidät, jotka olemme elossa, jotka olemme jääneet tänne, temmataan yhdessä heidän kanssaan pilvissä Herraa vastaan yläilmoihin; ja niin me saamme aina olla Herran kanssa.
Ilm. 21:4 ja hän on pyyhkivä pois kaikki kyyneleet heidän silmistänsä, eikä kuolemaa ole enää oleva, eikä murhetta eikä parkua eikä kipua ole enää oleva, sillä kaikki entinen on mennyt."- magyar1000
höps
- vnnvnvnvnv
Voi elää ikuisesti jos pystytään kehittämään ihmisen elinorganismit toimimaan ikuisesti tai kikkailemalla kuolevien tilalle uudet. En mä tästä mitään tosin tiedä mutta tyhmän ajatus tuo on.
- tappajakretuliinit
Pidentämiseen on jo keinoja. Venäjällä ja Brasiliassa tapetaan laittomasti nuoria katulapsia varaosiksi varakkaille. Irakin sodassa irakilaiset tappoivat kuwaitilaisia ottaakseen heiltä veret omiin kenttäsairaaloihinsa. Eikä tämä ole kuin raapaisu pinnasta.
Kaikkea se uskisten kuolemanpelko teettää. Uskotaan kuolemanjälkeiseen elämään mutta jumalansa tykö menemistä lykätään keinolla millä hyvänsä.- 12rr2r2
Tuli mieleen kun Steve Jobs sanoi jossain puheessa että
No one wants to die. Even people who want to go to heaven don’t want to die to get there.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804436
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺794290Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433659Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163283Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle392897En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142602Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102494IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm371767Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571655Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli891176