Hyvää joulua homot

No mitä saa kai sitä kokeilla homoystävällistä viestiä.

5

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kinkkuasuuhun

      Hyvää joulua paimentolaismiehen keksimän jumalan palvojille myös :D

    • asdfsfgasdfgsdf

      Yksi yhteinen piirre näillä hurlumheijulistajauskovaisilla on, uskontoon tai lahkoon katsomatta: Likipitäen yksikään ei osaa kirjoittaa kunnolla.

      • On sulla halvat huvit; kirjoitusvirhebongaus.


      • asdfgasdfgsdfg
        L.J.H kirjoitti:

        On sulla halvat huvit; kirjoitusvirhebongaus.

        Halpaa se on, totta. Muttei bongausta. Bongari näkee vaivaa. Sinun surkuhupaisat töhertelysi ovat ikävä kyllä nähtävillä ilman isompaa vaivaa. En oikeastaan ymmärrä... Jos tarkoitus on saada ihmisiä omalle kannalleen, miksi teistä ei ole kuin kuseksimaan omille koivillenne joka ikinen kerta kun jotain yritätte kirjoittaa? Vai onko tarkoituksenasi vain saada uskovat näyttämään idiooteilta käänteispsykologian avulla?


    • its-a-sin

      Jos oikeinkirjoituskin on jotain syntistä tiedettä? Uutta ja pelottavaa? Liian vaikeaa? Helpompi vaan opetella ulkoa 10 käskyä ja lainauksia raamatusta ja niitä sitten huonolla kirjoitustaidolla joka palstalle levittämään. Ja raamattu pienellä alkukirjaimella koska minulle se ei ole mikään iso kirja. Vastoin oikeinkirjoitussääntöjä olen myös päättänyt että saan valita itse kirjoittaa myös jumalan ja jeesuksen pienellä alkukirjaimella. Onko se nyt sitä syntiä?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      17
      3000
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      47
      1989
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      176
      1838
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      102
      1772
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      82
      1483
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      1026
    7. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      200
      978
    8. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      948
    9. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      18
      854
    10. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      58
      850
    Aihe