No mitä saa kai sitä kokeilla homoystävällistä viestiä.
Hyvää joulua homot
5
248
Vastaukset
- kinkkuasuuhun
Hyvää joulua paimentolaismiehen keksimän jumalan palvojille myös :D
- asdfsfgasdfgsdf
Yksi yhteinen piirre näillä hurlumheijulistajauskovaisilla on, uskontoon tai lahkoon katsomatta: Likipitäen yksikään ei osaa kirjoittaa kunnolla.
- asdfgasdfgsdfg
L.J.H kirjoitti:
On sulla halvat huvit; kirjoitusvirhebongaus.
Halpaa se on, totta. Muttei bongausta. Bongari näkee vaivaa. Sinun surkuhupaisat töhertelysi ovat ikävä kyllä nähtävillä ilman isompaa vaivaa. En oikeastaan ymmärrä... Jos tarkoitus on saada ihmisiä omalle kannalleen, miksi teistä ei ole kuin kuseksimaan omille koivillenne joka ikinen kerta kun jotain yritätte kirjoittaa? Vai onko tarkoituksenasi vain saada uskovat näyttämään idiooteilta käänteispsykologian avulla?
- its-a-sin
Jos oikeinkirjoituskin on jotain syntistä tiedettä? Uutta ja pelottavaa? Liian vaikeaa? Helpompi vaan opetella ulkoa 10 käskyä ja lainauksia raamatusta ja niitä sitten huonolla kirjoitustaidolla joka palstalle levittämään. Ja raamattu pienellä alkukirjaimella koska minulle se ei ole mikään iso kirja. Vastoin oikeinkirjoitussääntöjä olen myös päättänyt että saan valita itse kirjoittaa myös jumalan ja jeesuksen pienellä alkukirjaimella. Onko se nyt sitä syntiä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481868Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113925Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654