Miksi valehteleva rosvo Stubb on vallassa?

Stubb valehteli tahallaan hallintarekisteriasiassa viranomaisten olevan rekisterin puolella yli 90 %:sti, vaikka tuon verran oli vastustajia juuri siksi, että rekisteri tukee rikollisuuta ja rahan piilottamista viranomaisilta. Miksi tuollainen valehteleva kokoomusmätä rosvo saa yhä olla vallassa ja nauttia suurta palkkaa, vaikka hänen pitäisi istua telkien takana, tai mieluimmin olla jo matojen ruokaa.
487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kansanvihollinen se on.

Äänestä

Kokoomuslaisilla on valtavasti rikollista rahaa mm. sveitsiläisissä pankeissa. Ne piti saada hallintarekisterin kautta piiloon ja varmaan paikkaan, ettei verottaja tai poliisi pysty jäljittämään.

Kokoomuksen Sampsa Kataja itse on todistanut miten puoluekaverit ovat täysiä rikollisia. Silti yksikään viranomainen ei ole asioihin uskaltanut puuttua.

Sampsa Kataja;

"– Tällä hetkellä tilanne on se, että sveitsiläisessä pankissa joudutaan antamaan jonkun konsultin nimi, joka osaa kätkeä ne varat kyllä muualle, mutta Suomeen ei ole tällä hetkellä niitä varoja mahdollisuus palauttaa."

http://yle.fi/uutiset/3-7165572

Vaikka rikolliset itse röyhkeästi tunnustavat rikollisuutensa, ei poliisi edes yritä saada heitä vastuuseen. Todella sairas on tämä rosvojen mädättämä maa, nimeltä Suomi.

Äänestä

Onko Stubb oikeasti cyborgi???

Äänestä

Stubb voisi teidät haastaa oikeutan aiheettomasta nimittelystä rosvoksi. Hän ei ole varastanut mitään eikä häntä ole tuomittu mistään rikoksesta,

Päinvastoin Antti Rinne on tuomittukin erinäisitä rikoksista ja yhä hän pelleilee demareitten pomona. Etsikää nyt hieman muistakin puolueista noita haukuttavia, esim. Arhinmäki käyttää hyväkseen halpaa vuokra-asuntoa, vaikka hänellä olisi varaa hankkia omakin asunto ja antaa vuokra-asunto tarvitsiville.

Kyllähän näitä väärintekijöitä löytyy joka puolueesta ja Stubbille sattui vain vahinko noissa prosenttiluvuissa eikä se ketään loppujen lopuksi vahingoittanut. Asia selvitettiin. Kaivelkaa nyt kaikkien kaikki vanhat virheet ja tuokaa esille, niin vasemmistolaisten kuin oikeistolaistenkin.

Lykkyä tykö!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Miksi-ROSVO-vapaana kirjoitti:

Stubb valehteli tahallaan hallintarekisteriasiassa viranomaisten olevan rekisterin puolella yli 90 %:sti, vaikka tuon verran oli vastustajia juuri siksi, että rekisteri tukee rikollisuuta ja rahan piilottamista viranomaisilta. Miksi tuollainen valehteleva kokoomusmätä rosvo saa yhä olla vallassa ja nauttia suurta palkkaa, vaikka hänen pitäisi istua telkien takana, tai mieluimmin olla jo matojen ruokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu