Juhlapyhät ovat olleet viime vuosina glamyyristen tapahtumien potentiaalista aikaa. Milloin on hilluttu Sollentunassa sairaalareissun arvoisesti, milloin beachsumoiltu Havaijilla ja milloin jouduttu Sollentunasta hotelliin, ulkoruokintaan, yms.
Toivotaan, että Tunkilla on manian vauhtivaihde päällä ja että hänellä menee rynnäköiden lujaa myös Jouluna 2016. Tämä ketju seuraa tapahtumien kehittymistä.
Toivotaan, että Tunkilla on manian vauhtivaihde päällä ja että hänellä menee rynnäköiden lujaa myös Jouluna 2016. Tämä ketju seuraa tapahtumien kehittymistä.
Vastaukset 101
Vanhimmat
Helppo kinkkurulla 2015; lisää vain narut ja työnnä uuniin paistumaan:
http://aijaa.com/y7f8Tu (11.12.15)
Tuksu on ollut jo vuosia rikollinen, ja hänen päihteidenkäyttönsä on lisääntynyt vuosi vuodelta, mukaan on tullut myös sekakäyttö. On liian myöhäistä.
Täysin totta. Tunkin käyttäytymistä selittää pitkälle viinan ja ryynien combo.
Teuvolta Hyvää Joulua Kaikille Näädille: https://3.bp.blogspot.com/-Qw8mAZb5LnQ/WFxJREfIFTI/AAAAAAAAAxk/pdzTdWJf1I4dvagu9OKsvwelVOUdW5mwwCLcB/s1600/JOULUT.jpg
Iloista ja tavattoman hauskaa Joulua kaikille näädille!
Tämä ketju päivystää Sollentunan jouludraaman.
Sollentuunasen Joulu 2017 by Anneli.näätäläinen (animaation kesto noin 40 sek):
http://www.elfyourself.com/?mId=69934785
Animaatio kannattaa laajentaa kokoruututilaan animaatioruudun oikeasta alakulmasta. Ja silloin näkyy koko konkkaronkka suaraan.
Oikein hupaisaa joulun odotusta kautta laajan Näädänmaan!
Nonniin lähti ylläpidolle terveiset. Kuka tämmöstä viittii laitta edes..Että nikki on nyt tiedossa....
Mammamuratin talo, jonne Dother on saapunut joulunviettoon.
Tämän talon osoite on tullut Ruotsin poliisille tutuksi viime vuosien jouluaikoina:
https://www.booli.se/bostad/1804743
Hmy-näätä Män.Ää.Dinin erikoinen e-joulukortti eläinten joulun kunniaksi:
http://www.tunturisusi.com/joulu/joulurauhaa.gif
Idyllinen jouluaatto odotettavissa Sollentunassa. Kun punaviiniä on tarpeeksi virranut, alkaa älämölö, joka ylittää uutiskynnykset Ruotsissa ja Suomessa.
Asia on juuri näin.
James Bahamonde, Tunkin entinen Miami-yhteyshenkilö, kiteytti Tunkki-ongelmat:
"Have u ever thought that maybe the obe with the probem is you? Not all of us, u made your life public for talking shit about everyone, you put yourself in trouble for drinking to much, you got yourself fat for not exercising and eating to much, you got yourself in jail for being stupid, you got yourself ugly fir putting to much shit in your face." (Fb 31.12.2015)
Tunkin kristilliseroottinen elämä oli todella ihanaa Miamissa.
Uskon kyllä, että Tukiaisen perhe tunnistaa Tuksun mielisairauden, muttei kehtaa laittaa tuotostaan hoitoon, koska häpeä ja koska epäonnistumisen tunne.
Ei mitään typeriä vieroituksia tai sairaalaan sulkemisia! Lisää kierroksia vaan!
Tuoksu Tukevainen ei jättäne ryssimättä tätäkään joulua.
Sitä ennen saamme toivottavasti lukea matkarapsan Hki-Tuksholma -matkaosuudesta. Onko Mölli nukkunut taas laivan käytävällä? Kai palvelija on matkassa?
Kuvissa mitä 7 ottanut ei kyllä ole..jes otettu sinä päivänä joidenkin uskovien kanssa kaikki viinat kun kraanasta alas laskettiin. Ei ole, on otettu n.1vk sitten ja ihanasta havahin mekosta sen tietää..ja tosta udesta tukkajatkeesta joka Tallinasa laitettiin.
Ei sikseen ihan sama, mutta taas laittanut kun niin kaikenlaista hollywoodin ja muuta pirunkamaa lensi roskiin, siis kaikki esm kaikki hello kitty ym. Ja kuvassa vessassa roikkuu naulakossa helloo kitty kaulakoru!
Kaikki on vaan niin valhetta mitä tulee kuviin ja kirjoituksiin!
Media antaa aina niin väärän kuvan Saint Johannasta.
Eikös ne viinit ja muut kaarettu jo kolme kuukautta sitten?
Kuvat on nyt ihan uusia, toi tukka ja mekko jo sen paljastaa.
Kait ne on niitä litkuja mitä se alkosta hakee, en tiedä amen.
Syksyn aikana viinit on kaadettu monta kertaa - kurkusta alas!
Tukiaisen koko toiminta ja elämä perustuu sumutukseen, valheeseen ja petokseen.
Tunkki on OIKEASTI mielenterveysongelmainen alkoholisti ja pilleripäärikollinen. Vaaraksi muille.
Mutta tuo akka sekoaa päivä päivältä enemmän, upeeta! :D
Jos totta puhutaan, ei hän ole järin häävi laulaja, hänen tanssitaitonsa eivät ole kovin kaksiset, hänen taitonsa stand up -koomikkona eivät juurikaan vakuuta, ja eletty elämä on jättänyt raskaat jäljet hänen kasvoilleen sekä vyötärölleen.
Tätä kuvaa Tunkki jakaa: http://www.imgrum.net/media/1410815499974338331_2262000713 (kaadoin alkoholin pois)
Todellisuus on toista... Juomista ei pysty lopettamaan sillä, että kaataa lehtijutussa toimittajan tuomat halvat viinit lavuaariin: http://aijaa.com/BzXsJD
Niin toi mekkohan on jo vanha, löytynyt kai jostain lumppu kasasta.
Mut on sillä ihmeen isot varastot noita viinin litkuja kaadella viemäriin.Voishan niitä pistää varastoon, ja tarjoilla niille ystäville
jotka joskus piipahtaa kylässä, vaik ei itse enään juokkaan???
Normi joulu tulee tuksulaan. Viina pami coktail turpaan,poliisit paikalle,soitto Velliperseelle että hae hotelli netistä ja maksa se impotentti paska ja sitten alkaa haukkuminen ja peitetarinan keksiminen. Mikään ei muutu tuksulan joulussa.
Julen har börjat: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1370205793011360&set=pcb.1370206663011273&type=3 (Mammamuratin kuvat Tuhlaajatyttären saapumisesta)
"Olemme aloittaneet tunnelmallisen joulunvieton Tukholmassa, ihanassa jouluvalojen ja Pyhän Hengen täyttämässä kodissa. Vanhempani ovat mulle kaikki kaikessa! In Sweden finally; I am blessed as the text in my dress says. Olen tarvinnut henkistä lepoa niin kauan, pelkkää rauhaa ja rakkautta! Kaikille siunattua joulua." (Tunkki Facessa 23.12.)
Tunkki ja Mammamuratti 23.12.
http://www.imgrum.net/media/1411500084022403920_2262000713
Kuva 2: http://www.imgrum.net/media/1411503012611183786_2262000713
Nämä vääristellyt kuvat mamman kanssa on julkaistu sen takia, että sinttiJassua hatuttaisi, vaan tämäpä nokitti nokkelasti takaisin ja kutsui vanhukset kylään joulupäivänä. Tästä eivät Marja ja Markku voi kieltäytyä, vaikka Tuoksu Tukevainen on jätettävä Sollentuunaseen. Siellä narkki korahtaa.
Mihin sen äipän sormet on uponneet?
EI OLE tervettä jäsentä tuossa perheessä. EI OLE yhtään sellaista, JOKA EI OLISI poikennut lain sallimilta poluilta, se on varmaa. Sen voi lukea myös rivien väleistä. Vahvistuu ajatus, että koko perhe on enemmän tai vähemmän sekaisin mieltynyt kemiallisiin aineisiin.
Julialla oli alkoholiongelma, mutta se ei näytännyt Johannan menoa haittaavan.
Jos vertaa Matamin huulia äipän huuliin niin her siunaa!!
Muu perhe ehkä haluaisi rauhallisen perheen keskeisen Joulun ,ilman sitä että kaikki käänteet julkisuudestakin riippuvainen esiintuo.Jouluhan perheen juhla.Antaisi sitten sitä äksöniä niin ettei aattoiltana tarvitsisi dekkaria lukea.kun se löytyy täältä.Hyvää Joulua kaikille.
Tuoksu-Tukewainen on ottanut huikkaa vaikka valehtelee että on ollut raitis. Tämä nähty,,karmee akka.
Tuo valehtelu on kurjaa, kun ei siitä kukaan hyödy ja hälle itselleenkin tulee vaan epäonnistunut oli.Luulis että uskovaisena sekin on väärin? Enemmän kuin se että myöntäis olevansa sairas alkoholisti ja tarvisi hoitoa?Saako hän jotain arvostusta jostain taholta enemmän tuollai kuin sitten muuten?
Monesti vanhempien luona käynti on auttanut Johannan ahdistukseen, tosin ei aina. Hän kaipaa sellaista tukea elämässään mitä äitinsä osaa antaa. Ehkä kannattaisi vilä harkita Ruotsiin muuttoa ja julkisuudesta vetäytymistä. Ei taida Suomessa olla enää muuta syytä olla kun oikeudenkäynnin ja seurausten läpikäyminen.
No eipä todellakaan!
Joka kerta on jotain ikävää tapahtunut.
Tunkio on kävelevä katastrofi ja raskas rasite koko muulle perheelle.
Ai ihan joka kertako? Oletko ollut joka visiitillä koko ajan mukana?
Miksi Tunkki nostaa reittänsä irstaasti ÄITINSÄ haaroihin?Tunteekohan äippä lapsensa hajun, ja hoivavietti herää!
http://www.imgrum.net/media/1411500084022403920_2262000713 Mikä tunkin korvaa vaivaa,kuin kuivunut kukkakaali vai onko paininut ja saanut turpaan liikaa elämänsä aikana.
Nuo huulet, kuin tappajaetanat huih!!
Pahasti alahuuli työntyy ulospäin, kuin alkkiksilla onkin yhteistä.
Mun mielestä Johanna näyttää todella hyvältä näissä kuvissa. Ja laihtuneelta.
Ihan juuri sellaiselta joka on raitistunut ja saamassa elämäänsä hallintaan. Ja nämä kuvat eivät näytä käsitellyiltä.
Katsohan tarkemmin esim noita eripaksuisia jalkoja...
Todella hyvältä näyttävän, laihtuneen, raitistuneen ja elämänsä hallintaan saaneen Johannan ulkoinen habitus näyttää äärimmäisen rumalta. Mahdollinen kuvien käsittely ei poista tätä ongelmaa.
Minä leivoin taikinan,
siitä paisui pulla.
Voisinpa yhtä pyöreäksi ja tuoksuvaksi
kuin Tuksu tulla.
Tukiainen heitettiin monesta paikasta ulos ennen Joulua:
"Mulle on tapahtunut ihan kirjaimellisia paholaisen hyökkäyksiä! Nyt viime kuukausien aikana ne ovat tapahtuneet eri ihmisten kautta joten mua varoitettiinkin etukäteen.
Sanoin ääneen yhdelle tytölle että ”Jeesuksen Kristuksen nimessä ole siunattu!” ja kyseinen tyttö joka oli esittänyt ystävääni useamman vuoden nauroi hysteerisenä mulle; pilkkasi mua sanoin törkeällä tavalla ja uhkasi lyödä mua! Hän heitti mut hankeen -26’c pakkasessa mutta mielessäni huusin Jeesusta ja tajusin olla soittamatta poliiseja, mikä olisi kääntynyt mua vastaan. Soitin taksin ja menin hotelliin.
Pari muuta hyökkäystä tuli alistamisen ja pilkkaamisen merkeissä myös yllättäen ”ystäviltä” sekä viimeisin paholaisen hyökkäys tuli vanhan tuttavan kautta, jossa vedottiin rakkauteen ja parisuhteeseen, vaikka kyseessä oli vain sydämeni rikkominen. Tajusin viedä kundin Baptistilähetykseen jonka jälkeen hän pakeni pois." (Tunkki Facessa 24.12.)
Kukahan jouluna hyökkää? Repiikö syrra eturaivot? Livauttaako vihdoin Jolle Johkia? Painaako ruotsalainen poliisi alas tämän toisten olohuoneissa riehuvan massiivisen manaatin?
Joulu ja Uusi Vuosi lähestyvät... mitä tekee Tunkki, tuo pullea peräkammarin rinsessa? Nyt täytyy vaan toivoa, ettei Tunkilla joulun ryyppyputki ala tökkimään, ja että shoe jatkuu yhä. Spiritusta kehiin vaan!
Narkkipaska huutaa nyt jo saatanaa,tulee ikimuistoinen joulu Söllentyynään. Hyvä tunkki, kaikki paskaks vaan ja hyvät joulut siihen päälle.
Vetäisisipä Tunkki tutumekon päälle, pinkkiä huulipunaa turpaan ja pupukorvat päähän - ja sitten radalle! Saataisiin viihdettä hamraanäätien elämään.
Ja aina sanotaan, ettei Ruotsissa tapahdu mitään!. !. !.
Ota Tunkki Jouluna kunnon rännikänni, vielä hyvin ehdit, viihdytä meitä riehumisellasi, please.
Se onkin varmaan päätä puistattava näky kun tunkki hyökkää jumalan sota asu päällä joulupöydän kimppuun huutaen saatanaa ja kolmin käsin kuristaen kinkkua.
Jasmine on kutsunut mm. vanhempansa jouluaterialle (muttei Tunkkia). Tässä hänellä on päällään Gantin paita. Siitä tulee etäisesti mieleen, että Tunkki yritti lahjoa Ed Gammanin (baptistin) alkusyksystä juuri Gantin paidalla. Yritti siis Edin reittä pitkin baptistien sisäpiiriin. Eipä onnistunut, ei lähellekään, Jezebel torjuttiin. Jasmine: https://www.instagram.com/p/BOZyFrjAx3D/ Asunto on koristeltu hillitysti: https://www.instagram.com/p/BOWj96OAhfq/
Luulen tietäväni, että Jasmine on ottanut opikseen viime vuosista ja muuttanut Tukiaisten jouluperinteen niin, että kun ennen jouluaterialle kokoonnuttiin Mammamuratin luo, nyt Jasmine & Co ovat valikoidusti kutsuneet perheenjäseniä omaan asuntoonsa syömään ja nauttimaan joulutunnelmasta.
Tämä Jasminen peliliike kyllä vähentää konfliktialttiutta.
No, mitenkä pidät madamen pois autosta, köli kohti Jazmiinaa..
Et sitten mitenkään.. Jos Snapsi pullo jäi pyötään, voi rajulla sudituslähdöllä päästä karkuun.
Sanattomaks vetää tuo Tunkin kateus ja raivo pikkusiskoaan kohtaan...
Jasminen instakuvat ovat todella kauniita.
Sekös paxukaista kirvelee :D
Jasminen kuvia tykkää 223, tunkion photoshopattuja 32....
Jasminen koti on siisti ja puhdas, tunkion (mikan) kämppä on kuin kaatopaikka ja haju hirveä!
Mielestäni Jasminella on tyylitajua, ja hän näkee vaivaa kuviensa eteen.
Joo on sillä pakkelia melkoinen kerros joka kuvassa. Ja te tatskat. Hirveitä mustia kiemuroita. Karmee muovitukka päässä ja hirvee vako silikoniensa välissä. YÄK
Jotenkin ei voi vaan käsittää miten uskova ihminen valehtelee! Ei vaan mene kaaliin!
Saatu ihanan rinsessamekon joululahjaksi joka on kuvattu jossain liikkeessä hintalappujen kera!
Muuten toivon vanhempien takia heillä ollut rauhallinen Joulu!
Yön toki taas valvonut on päätähti, no vanhemmilla ainakin päivä rauhaisaa!
Jasminen meikki on hillitty verrattuna Tunkiaisen meikkiin, joka on tyyliä Pellehermanni. Jasminen tatuoinnit ovat kiehtovan näköiset, siistit. Hiuket ovat OK, ja rintojen väli tavattoman eroottinen kohta; rinnat ovat sopivalla etäisyydellä toisistaan ja symmetriassa.
Lisäksi Jasmine sentään yrittää pitää Tunkion kaukana omista kuvioistaan!
Mun mielestä Jasmine ei muistuta Tuksua. Edelleen, Jasminella on oikea business, ja hän vaikuttaa tekevän tosissaan töitä sen eteen. Tuksu ei. Täälläkin oli Jasminen firman luvut esillä, ja hyvin tuntuu menevän.
Mutta yleisvaikutelma siisti, ei liian vahvat meikit.
Ei ainakaan niitä botoks hirviöhuulia nokan alla.
Töitäkin tuntuu tekevän.
Onhan tuo tekotukka siisti, takuulla hoitoa vaatii,
jos sitä haluaa nupissaan repsottaa.
Kristikunnan suurin juhla eli Jouluillat ja tuomion pasuunat soivat sanomaansa härpäkkeiden keralla.Toivoen että Joulu ilon,rauhan ja muistamisen juhla,ehkä kyynellehditäänkin.
... ja Tunkin tuomionäppäimistö laulaa nettiin...
Tunkki nillitti joulusta:
"Joulu on muistaakseni alunperin joku auringonjumalan pakanallinen juhla ja Jeesus syntyi oikeasti lehtimajanjuhlan aikaan Israelissa. Mutta paholainen on muuttanut muitakin juhlia; tai niiden alkuperäinen tarkoitus on pakanallinen kuten esim. pääsiäisenä pupu, munat jne. Paholaispalvojien tärkein juhla on Halloweenin jälkeen oma syntymäpäivä. Idolisointi myös vakava synti jne.
Tässä on kyseessä nyt TOTUUS joka lukee Raamatussa, ja kuoleman jälkeen on olemassa vain kaksi vaihtoehtoa; helvetti tai taivas. Tämän elämän aikana; ihminen itse saa päättää kumpaan paikkaan menee. Olen uudestisyntynyt kristitty, ja siten uskon myös Raamatun opetuksiin. Meillä on kaikilla myös perisynti jonka takia Jeesus kuoli ristillä meidän puolesta, jotta meillä olisi mahdollisuus pelastua taivaankotiin." (Fb 27.12.)
Facebookissa jyrkkää torjuntaa Tunkin maailmankuvaa kohtaan:
"Jos sinun mielestä joulu on pakanallinen juhla, miksi itse vietät sitä?
Jos vaikka oletkin uudestisyntynyt, niin elämääsi näyttää hallitsevan monet sellaiset asiat, jotka eivät Raamatun mukaan ole kuulu kristityn elämään.
Myyt kalenteria, joissa esiinnyt asuissa, jollaisilla ei ole asiaa kirkkoon.
Pääasiana on sinun omat muokatut valokuvasi eli palvot muokattua kuvaasi.
Joulu on Pääsiäisen jälkeen kirkkovuoden toiseksi suurin juhla, jota vietetään Jeesuksen syntymän muistoksi. Päiväksi on vakiintunut joulupäivä eli 25.12.
Minä en lainkaan usko, että ihminen itse voi päättää, missä viettää ikuisuutensa. Pelkästään se, että jakaa helvetintulia ja maalailee piruja seinille sekä tuomitsee kaikki muut, paitsi itsensä vääräuskoisena, ei takaa paikkaa taivaassa.
On valitettavaa, että näet elämän niin pahana, ettet osaa sisällyttää sanomaasi ilon sanomaa, johon Jeesus kehoittaa. Sen sijaan jaat päivittäin kymmeniä valokuvia itsestäsi ja kaikesta siitä sälästä, jota olet onnistunut hankkimaan. No, olethan toki kertonut, että taivaassa ihmiset ovat kaikki nuoria ja kauniita, astelevat siellä kultapuvuissaan, timanteilla koristelluilla kaduilla, mutta se ei liene totuus." (Fb 27.12.)
Todella kaunis jumalanpalvelus oli illalla Vatikaanissa.Ihmisiä valtavasti sisällä ja ulkona kukkalaitteita sekä taivaallista joulun ajan musiikkia.Uusi paavi on viisas,muutakin elämää nähnyt ja ymmärtänyt.Haluaa yhdistää ihmisiä sekä maailman eri uskontoja,ei erotella kuten moni muu.Eikä ole minkään "demonin asialla(kuten eräs usein väittänyt).Illuminaatteja ja demoneita nyt huudettu koko syksyn sekä nähty näkyjä.Nauttii niistä näyistänsä ihan itselleen eikä vaivaa niillä eikä mielipiteillään muita.Eivät ne kiinnosta ketään.Lanttumaakareita ehkä?
Pyrkiessään Helsingin yliopiston Teologiseen tiedekuntaan joskus 1990-luvun lopussa Tunkki opetteli ulkoa kaikkien paavien syntymäajat ja hallintokaudet, ym. nippelitietoa. Kokonaisuudet jäivät hahmottamatta, eikä hän päässyt sisään. Loppu on "glamourin" historiaa maassamme.
Toisen maailmansodan loputtua vatikaani jelppasi natsien suurimmat päälliköt karkuun. Hommasi väärennetyt passit ja koko systeemi tunnettiin rottareittinä. Samanlaisia paskoja kuin muutkin uskonnot.
Ei hemmetti.
Tukiaisten turvajärjestelyt lienevät toimineet, kun sotanorsun riehumisesta ei ole tihkunut tietoa julkisuuteeen.
Kuka niitä mamma-Tukero -kuvia otti, kun nuorimmat sisarukset eivät olleet Sollentuunasessa, ja Makehan on edelleen pimpeli-pom.
Tukiaisten turvajärjestelyt oli toteutettu taitavasti tänä jouluna.
Joel-veli teki ehkä kaikkein kätevimmän peliliikkeen, kun lähti Intiaan lomalle jouluajaksi. Jasmine-sisko kutsui vain vanhempansa ja muutamia tuttaviaan yhteiselle jouluaterialle (Tunkki jätettiin Sollentuunaseen takkatulen ääreen palmikkopäisenä). Lahjojen jakaminen toteutettiin lähettien välityksellä.
Mutta vielä on muutama päivä aikaa klamööritapahtumia varten Ruotsissa...
Joelin instassa kivoja kuvia Intiasta Mumbaista ja Goalta, johannakin yrittänyt kommentoida yhteen kuvaan mihin pikkusyrra oli ensin kommentoinut. Joelilla on paljon rentoja kuvia illanvietoista kaverien kanssa ennen joulua. Muilla sisaruksilla siis kaverisuhteet kunnossa ja isot ystäväpiirit mitä isosiskolla ei ole, ennen oli sentään lauma homoja nyt ei enää sitäkään!!!
Onkohan jotain tullut tehtyä väärin, kenties ihan itseaiheutettua.
Menikö nyt näätien Joulu ketuilleen, kun Johanna ei sekoillutkaan odotetulla tavalla?
Voihan se olla niinkin, että Jasmina ei ollut tervetullut perheen yhteiseen Joulun viettoon. Ehkä hänet syrjäytettiin viime vuotisen konfliktin takia. Tuolloinhan Johannan kertoman mukaan Jasmina raivostui ja veti Johanna hiuksista ja kiepautti muutenkin pari kertaa 360 astetta ympäri-ämpäri isoa siskoaan. Kyllä se Jasminakin osaa painiotteet ison siskonsa tapaan.
Tunkin vakiovalheisiin kuuluu aina että joku on repinyt sitä hiuksista ja riepotellut pitkin lattiaa. Kuristiko herhiläinen myös kaksin käsin ja löi kolmannella kädellä? Vai onko se vain hampaattoman lappalaisen erikoisliike?
Eiköhän noista molemmat osaa selostaa tapahtumia itselleen parhaiten sopivalla tavalla. Siinä on sitten sana sanaa vastaan. Ei se Jasminakaan mikään enkeli ole. Aivan kamala se on ainakin valehtelemaan ja "filmaamaan". Jasmina kuulemma sutii hiuksiaan ja nostelee tissejään aivan samoin, kuin Johanna aikoinaan. Jasmina on kuin peilikuva (paitsi ei ulkonäöltään) nuoresta Johannasta.
Missäköhän kuvat Johannan antamista ja saamista upeista lahjoista?
Jos tunkki olisi saanut edes kynän lahjaksi niin olisi netti pullollaan kuvia. Ihmeen hiljaa on lahjoistaan tai sitten kaikki mennyt vituiksi ja kohta tulee iso tarina jolla eksyttää muiden huomion muualle. Näin on aina ollut ja tulee olemaan. Jotain hässäkkää kun ei ole kuvia dillestäkään jolle oli laittanut ruokaa.
syö pääs jos osaat.
Oliko jossain kuva Sollentuunasen joulupöydästä? Tunkero kehui laittaneensa joulupäivänä ruokaa isälleen. Kantoi siis kinkun ja rosollikupin keittiön pöytään? Laatikoita se ei osaa lämmittää.
Laatikot meni alumiini rasioissaan mikroon. Savun hälvettyä mikron palasia kerättiin ympäri keittiötä ja markun kaljusta.
Näin siinä varmaan kävi.
Muorille Tunkero antoi lahjaksi vuoden 2017 kalenterin, joten eivät ole lopunajat vielä kovin lähellä. Muori varmaan tykkää katsoa keittiön seinältä vääristeltyjä kuvia lihavasta mielisairaasta tyttärestään.
Se on nimenomaan lopunaikojen kalenteri.
Mikä vittu sä luulet olevasi! ime persettäs
Olen vihreän villatakin 200 euroa saako sen ostaa?
Pellavakangaskaupasta
ihmiset ovat pilaantuneita kun koulut
Opetetaan vääryyteen.
En muista mitään sekuntiaakaan uskontotunneista kuuden ensimmäisen luokan,
( vaikak silloin en lintsannut ) Tehtiin kauhe anumero.. Kun kerran emme päässeet kouluun hankien takia.. jäimme paistamaan lettuja kaverini kotiin
( metsän läpi ois pitänyt kävellä )
( en tiennyt bussia.. 9-10 vuotiaana.. Olin omatoiminen.
ja niin enmuista hetkeäkään uskontotunneista. En teidä mitään mitä siellä sanottu.
Mistä se johtuu? He ei voineet sietää? että minä olin se Pyhä ?
vai mistä kyse?
Osasin matkustaa sunnuntaina busilla ratsastustunnille.
( mutta jännitin hirvittävästi painamista napin oikealla kohdalla.
koko matkan pelkäsin.
Jokin paha henki sai juuri su tunnille
en tiennyt että se on Pyhäpäivä. Vanhempanikana ei varm tienneeet
( he oli niin yksinkertaisia )
Äitini oli uskovainen mutta ei komentelevainen eikä vartioiva
vaan pelkästään hyvin kiltti
siis asuin äitipuolen luona
ja äitini soitteli kolikkopuhelimella minulle
Kumpa oliis joku jonk aluon avoisi nukkua
JulietkÖSuomi24.fi
Jokin alkoi taas raiskata En tiedä mistä johtuu.
kaikki ajatukseni, ja tietoisuuteni .. kysyvät, j amuistavat, normaalia elämää
erityisin.. Oli että 99 syksyllä kuin lippa laskettiin otsani yli tai vedettiin,
aivojen tunne alueet ( koen sisälläni jonkun naisen pahan tajunnan
miten paha on joka anta araiskata tahtoo raiskattavan naisen sukup elimiä ja olla hänen pään sisällä ilkeästi hymyilemässä
En tajua sellaisesta sielun laadust amitään
en kyl täl palstalle kirjoittavistakaan
ett puhuvat niin rumasti vieraasta ihmisestä , törkeästi
Että sain päähän ikirjoittaa.. Johanna on
mitä tuolal nyt sitten lukee.....
"täällä olet patsastelemassa..
hoitoon mölytoosat kaikki"
he ovat niin lapsia
kehittymättömiä nuo sanat kaikki ilmentävät niin alkeellista mieltä
te ootte niin pieniä ihmsiet täällä
Tukaiaisne kirjoitusken voi lukea , hän ei ole pieni.
te luulette että olette neroja, kun osaatte kirjoittaa "patsastelemassa " esim
Jos vertaa äipän huulia matamin huuliin niin her siunaa!
te yritätte epätoivoisesti kirjoittaa nerokkasti
äipänm huulet on tosi nerokasta???
teistä katutyttöjen kieli on nerokasta?
äippä! Ymmärtäkää että te vaan häpäisette istenne
se on kuin pikkupoika vetämässä tupakkaa,
luulee olevansa kova vaikak on pöhkö
ihmisten silmissä.
Kuinka helevetin pitkät nettiajat teillä on siellä Kellokoskella?
TuAksu yrittää ja ehkä saa bentsoja lahden toiselta puolelta,sillä nykyään alkaa olemaan vaikeaa täällä suomessa saada niitä vaikka kävisi yks. lääkärillä niin kaikki näkyy potilastiedoissa.