myllisläisyys on Tie Totuus ja Elämä

tule_valoon---

Myllisläisyyteen kääntyminen on samalla valaistumiskokemus

4

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PyhäMyllykirja

      Kaarron kirje 33:14

      "Sillä Seppo puhuu tavalla ja puhuu toisella; sitä vain ei huomata."

      Evankeliumi Kaarron mukaan 2:1-2

      1.Seppo tietää parhaiten.
      2. Kunnioittakaa siis Seppoa, jumalaanne ja herranne.
      3. Seppo leikkasi munakarvojansa.
      4. Leikattuaan hän ripotteli ne rappukäytävään.
      5. Niin myös jokaisen aidon myllyläisen on tehtävä, ellei samassa kerroksessa asu joku kiva tyyppi, joka voisi saada syyt niskoilleen.

      Evankeliumi Kaarron mukaan 1:7-12
      7.Kolmantena päivänä Seppo nousi kellarista ja meni hakemaan lisää olutta lähikaupasta.
      8.Älä pidä muita jumalia kuin Seppoa jumalanasi.
      9.Muista virtsata poliisiauton tankkiin.
      10.Muista tiputtaa ensimmäiset pontikkatipat pois ettet sokeudu.
      11.Maksa huoralle vasta yhdynnän jälkeen.
      12.Isä meidän joka olet Thaimaassa.

      Evankeliumi Kaarron mukaan 3:1-7
      1 Jokainen, joka kannattaa kepua, syyllistyy laittomuuteen, sillä kepulaisuus merkitsee Sepon lain rikkomista. 2 Mutta te tiedätte, että Myllis, joka on antikepulainen, tuli ottamaan pois kepulaisuuden. 3 Kepumaisuuksia ei tee kukaan, joka hänessä pysyy. Ei kukaan, joka tekee kepumaisuuksia, ole häntä nähnyt eikä tunne häntä.

      4 Lapseni, älkää antako kenenkään johtaa itseänne harhaan. Joka tekee Sepon tahdon, on vanhurskas, niin kuin Myllis on vanhurskas. . 5 Joka kannattaa kepua, on paskaa Sepon silmissä, sillä Kepu on tehnyt paskaa alusta asti. Juuri sitä varten Seppo Myllis tuli maailmaan, että hän tekisi tyhjäksi Kepun teot. 6 Yksikään Seposta syntynyt ei kannata kepua, sillä Sepon siemen pysyy hänessä. Hän ei voi kannattaa kepua, koska on syntynyt Seposta. 7 Tästä käy ilmi, ketkä ovat Sepon, ketkä Kepun lapsia: se, joka ei tee Sepon tahtoa, ei ole Seposta, ei siis myöskään se, joka hyviä kepu veljiä tukee.
      http://pena.dy.fi/keskustelu/index.php?aihe=160

      • Hyvää luettavaa.


      • uskomme---

        Uskomme myös posliinien kaiken parantavaan Woimaan


      • myllisTulee

        Nygååååååårdin ilmestys 9:1-5
        1. Ja viides juoppohullu puhalsi pasunaan; niin minä näin paskakasan, Kauhujoelta alkunsa saaneen,ja sille annettiin syvyyden kaivon avain;
        2. ja se avasi syvyyden viemärin, ja kaivosta nousi kusta ja paskaa, niinkuin paska ja kusi ylitulvivasta vessanpöntöstä, ja viemärin sisältö pimitti kaiken Kauhujoella ja muualla.
        3. Ja ruikkutulvasta lähti panssarivaunuja maan päälle, ja niille annettiin valta, niinkuin maan idiooteilla on valta;
        4. ja niille sanottiin, etteivät ne saa vahingoittaa maan ruohoa eikä mitään vihantaa eikä yhtään puuta, vaan ainoastaan niitä ihmisiä, joilla ei ole SEPON sinettiä otsassaan.
        5. Ja kuoltuaan nuo uskottomat, jotka eivät Seppoa palvoneet, joutuivat ikuisuuden paskaviemäriin. Siellä Matti Vanhanen piti hoviaan muiden kepulaisten seurassa.
        __________
        Toinen kirje junteille 1:9
        9. Heitä kohtaa silloin rangaistukseksi iankaikkinen kadotus Sepon kasvoista ja hänen voimansa kirkkaudesta,
        ____
        Kestin kirje 1:1-4
        1. Seppo on suuri ja mahtava.
        2. Hänen voimansa saa kaikkien idioottien suolet löystymään.
        3. Kunnioittakaa Seppoa ja noudattakaa hänen käskyjään,
        4. muuten jouduttte ikuiseen kadotukseen syvyyden paskaviemäriin.
        Kestin kirje 94:62

        "Se joka ei Seppoa palvo on vittumainen trolli ja ansaitsisi saada turpaansa mutta kun profeetta Ronilla ei tällä kuulla ole aikaa niin jysäytetään kerralla semmonen pommi että sitte on turha armoa anella. Jos haluat Sepon taivaaseen niin vieraile alkossa nyt, osta viinaa satasella ja toimita ne Kestille joka sinut sitten siunaa."


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7086
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe