Olen vakaasti sitä mieltä, että ei näitä autoja ole näihin oloihin edes suunniteltu, onko tullu mieleen, että esim. moottorikelkka sopisi tänne napajäätikölle huomattavasti paremmin.
Jatkuvaa teiden suolausta, aurausta, ja hiekoitusta eikä se keli silti ole mikään kesäkeli. Tässä olisikin hyvä kilpailuidea, kuka keksii näihin oloihin turvallisen ajopelin?
Jatkuvaa teiden suolausta, aurausta, ja hiekoitusta eikä se keli silti ole mikään kesäkeli. Tässä olisikin hyvä kilpailuidea, kuka keksii näihin oloihin turvallisen ajopelin?
Vastaukset 2
Vanhimmat
minulla tuli mieleen,että kävellään töihin metsiä pitkin,ei perh.. siellä voi törmätä hirveen,tai verokarhuun,karhu sanoo olet laittanut veroilmoitukseen kulkemiskorvaukset,vaikka kuljet täällä metsässä,karhu hieman hermostuu,ja moittii sinähän yrität huijata veroittajaa,ei ei yritin selittää verokarhulle,minä yritin keksiä menopeliä kilpailuun ja voittaa sen.Taidan hävitä kilpailun kun verokarhu pilasi kaiken.
Olen samaa mieltä, että jos autot olisi suunniteltu näihin kelioloihin niin tuskin niissä olisi mitään kumirenkaita, vaan jotkut telaketjut.
Ajetaanhan suomessakin kesällä vesiskootterilla, mutta kuka hullu sillä yrittäisi ajaa talvella?