Joukkoliikenne Nummelaan

KohtaExVihtiläinen

Vihti kannustaa käyttämään julkistaliikennettä, hieman on ristiriidassa nykyisten suunnitelmien mukaan.

Vuoroja jää pois vaikka kuinka paljon, bussit ovat jo nyt täynnä aamuisin. Hiidenrannan työ- ja opiskelumatkojen paluuvuorot iltapäivisin ja iltaisin Helsingistä ja Nummelasta päättyvät kokonaan. Milläköhän ihmiset kulkevat töistä kotiin, alueella asuu aika paljon ihmisiä ja lisää on tontteja kaavoituksessa.

Toivottavasti muistavat markkinoinnissa mainita - ei julkistaliikennettä. Katsotaan mitä verottaja on asiasta mieltä.

Onneksi omat suunnitelmat ovat hieman toiset - pois Vihdistä ja pian.

4

207

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pois.pois.pois

      juu-siks määkin sieltä lähdin, ja kallistakin kyydit on.

    • Espootäältätullaan

      Et ole ainut muuttaja - kunnan parhaat päivät ovat jo takana. Busseja tuetaan vaikka vain osa voi käyttää julkistaliikennetta. Epätasa-arvo on tässä kunnassa normaalia. Joukkoliikenteen puuttuminen olisi hyvä mainita myös kunnan mainossivulla.

    • BussillaEipääse

      Kiitos Vihti, Hiidenrannasta ei pääse bussilla töihin eikä kotiin. Ei muuta kuin tavarat kasaan ja kohti Espoota. Ei ole varaa ajella autolla töihin, eikä ole edes pysäköintipaikkoja. Kiitos vielä kerran.

    • ValehteluOksettaa

      Aika etovaa, kun samaan aikaa kunta mainostaa joukkoliikenteen hienoudesta...pitäisi mainostaa joukkoliikenteen alasajosta ja yksityisautoilun puolesta.
      Kunnan päättäjät voisivat tulla vaikka Porintielle katsomaan meneenkö ihmiset vähillä busseilla vai omilla autoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      908
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      814
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. 32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe