Tulin tänne vittuilemaan halpakippana Skeidasta. On syytä pitää mielessä perusasiat, ja niitä on mm. tämä: skoda on täys skeida.
Tsekkoslovakialainen halpavaunu Skeida
kyykynen
19289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
2000-luvulla kaikkiin Skodan malleihin sai lisävarusteena DSG -vaihteiston. Se muistutti rakenteeltaan hieman perinteistä automaattivaihteistoa ja sen kahdella kytkimellä ja mekatroniikalla 7 vaihdetta ilman momentinmuunninta. DSG oli aikanaan edityksellinen, mutta se tuotiin markkinoille keskeneräisenä. Siitä puuttui mm. suojamekanismeja, jolloin vaihde oli mahdollista vaihtaa eteenpäinajolta peruutukselle traktorin vielä liikkuessa. Tämä kulutti vaihteistoa huomattavsti. DSG oli hyvin tarkka öljystä ja väärät öljyt saattoivat aiheuttaa sen hajoamisen. Keskeneräisyytensä sekä osittain väärän käytön ja huollon seurauksena DSG oli hyvin vikaherkkä. DSG:n suosio laski ja sen valmistus lopetettiin 2010-luvun lopussa.
Taitaa poju olla väsähtänyt jo kahden jälkeen yöllä, kun ei viitsi tarkistaa edes tekstiään. Tosin tässä tämä - ilman kouluttautumattomuutta paljastavia kirjoitusvirheitä:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Ford_(traktori)
Tšekit ja slovakit jakoivat Tšekkoslovakian kahtia jo pitkälti kolmattakymmentä vuotta sitten. Slovakiassakin on nykyisin mittavaa autoteollisuutta.
Vittuilijankin kannattaisi pysyä tosiasioissa.
Minun mielestäni Škoda ei ole edes halpa auto. Mutta kummasti siinä joka tapauksessa saa rahalleen vastinetta!
Skoda on kaikkein halvin ja huonoin myös tänäkin jouluna.
Tarkoitettukin itäblokin maihin käytettäväksi.
Poika poika poloinen, vähän olet köyhän oloinen.
Muista tänäkin yönä nähdä unta että sinulla olisi halppis pirkka volkkarissasi webasto ja sitten painelisit sen "radiokauko-ohjainta" BUHAAAHHHAAAAA.... RÖHÖHÖHÖHÖÖÖÖÖ
Mitähän ne muut ovat sitten kun Skoda kukistaa ne mennen tullen vertailuissa.
Itselläni on ollu 12 eri merkkistä autoa ja kaksi niistä merkistä ovat täysiä paskoja, Toyota ja Subaru. Skodaa minulla ei ole ollut, vielä. Harkitaan sitä Kodiaqia.
Taidat olla vähän kaheli jos uskot maksettuja vertailuja.
Olet aika kaheli jos luulet vertailujen olevan maksettuja.
Ala sinäkin elää tätä maailmaa ja jalat maahan ja ota ne vaaleanpunaiset linssit pois silmiltäsi. Kaikki testit ovat maksettuja. Se on realiteetti. Skodahajohto ja vw on joutunut itsekin jo myöntämään maksetut testit ja vertailut
Et sinä vittuile, rakas kyykynen, tottahan sinä haastat.
Ei edes joulupukki aja itäautolla.
Skodalla ajaa vain venäjän pakkasukko.
eihän aloittaja vittuile yhtään Kertoo vain totuuden, kun haluaa tehdä hyvän työn.
Kiekko kansan unelma kärry, jenkit jopa kehtaa mainostaa?
Onhan se trollaaminenkin "työ", jos ei muuta ole. Kaiken voi tehdä hyvin tai huonosti...
Aloittaja on huono.
On aloittaja hyvällä asialla. Noin asiallista skodafaktaa saa hakea, ja täysin totta koko viesti. Hyvä että joku pitää palstan lukijat jalat maassa.
Kia+myös+aivan+kamala+itäkippa+kun+70%+valmistetaan+Slovakiasta.Myös+mersun+itäkipat+kuten+b-sarja+ja+shooting+break+kommunistien+läkkipellistä+takomia.
muistakaa lapset että audi on sama auto kun skoda ja valmistetaan myös brasiliassa
Skeida se on vaikka voissa paistais