Hyvää joulua tasapuolisesti kaikille coinisteille

Erinomaisen hyvää joulua kaikille coiniin sioittaneille. Toivottavasti kuitenkin jätitte jotain sukanvarteen ettekä ihan kaikkea irtoavaa laittaneet tähän, rikastu-äkkiä-hankkeeseen ja odottaneet vuoden perästä koittavaa taloudellista riippumattomuutta.

Kyllähän te sen jo kaiketi käsititte, että maajohtaja tommivuorinen puhui rankasti paskaa sanoessaan että "vuoden kuluttua olette taloudellisesti riippumattomia, ymmärrättekö", ettekö käsittäneetkin?

Toivottavasti joulupukki tuo teille säkillisen JÄRKEÄ jotta ette enää vastaaviin vipusiin sortuisi. Mainiota Pertti Hautalaa imiteeraten: "se on näjetsen semmoonen homma maalimassa notta ilimaasia lounahia ei oo, eikä tuu! Jos joku lupaa sulle äkkirikastuumista, niin sellaanen heppu pitää toimittaa rapiaan saunaan taakse, notta sille annetahan siellä sellaanen käsittely, notta ei enää mokomia paskapuheeta suustahan päästä!".

Ja muistattejan coinistit Juha Parhialan kuluvan vuoden alussa videoitu haastattelu, jossa tämä kammottava mörökölli ja peikko julistaa että jokainen coini on "backed by gold".
(imitaattori vaihtaa Juha Parhialan rooliin) "se on niinkö siis jokainen onecoini niinkö kullalla taattu ja se on niinkö Dubaissa pankkiholvissa se kulta. Ja mie tienaan neljä miljoonaa dollaria siis kuussa, se on niinkö miun tienesti kun oun coinissa mukana. Ja mie oun opiskellu tohtorin johdolla kolme kuukautta. Kolme kuukautta oun niinkö coinia opiskellunna enkä mie silti siitä mittään ymmärrä, mutta se on niinkö mutkikas tämä kryptovalluutta, se on niinkö vaikia käsittää tämä homma."

HYVÄÄ JOULUA COINISTIT! JA PAREMPAA ONNEA ENSI KERRALLA!

MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAAAA

Poijjaat!! Taasen!

7

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YliHhumala

      Aivan turhaan yrität edes Jesse pysty auttamaan

      • jakeluhukassa

        jakelu hoi älä jätä! Mitä yrität sanoa? Kuka on "Jesse"?


      • Hehehehehh

        Tyypillä lienee joku ennakoiva tekstinsyöttö päällä, joka tekee tekstistä vaikeaselkoisen, jättämällä tekstistä osia pois. Luulen että tyyppi tarkoitti kirjoittaa seuraavasti:

        Aivan turhaan yrität, edes Jehova ei pysty auttamaan.
        (Jehovat tunnustavat Jeesuksen)


    • Voittaja2017

      mä laitoin kaiken tähän, kiersin setelinipun rullalle ja työnsin sen akan likaseen reikään....arvo nousee ja splitti viel tuplas tienaukset! hajotkaa pakkaseen ku nostan (vedän kärkipihdeillä ulos) 68000000euroa ja muutan hong kongiin viettämään luksuselämää hehehhehhehheeee hyvää joulua ääliöt!

    • fgyuhijojhgufyyghji

      "kammottava mörökölli..."

      MUUUAAAHAHAHAHAHHAAAAAAAA!
      BUUUUAAAHAHAHAHAHAHAHAHAAA!
      RUUUUAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

    • Valaehtoinen

      Hyvää joulun loppua. Joku väitti, että Josef olis tunnustanut ja kettu käynyt kolossa..joulu peruttu. Tässä sitä vietetään kuitenkin

    • Triplauuno

      Tekisi mieli kirjoittaa jotain nasevaa OneCoinisteille, mutta en viitsi kehitysvammaisia kiusata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      190
      5120
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      18
      1822
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1636
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1527
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1527
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      52
      1197
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1094
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      196
      945
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      860
    Aihe