venäjä ei kulttuuria arvosta

puna armeijan kuoro pitäs olla johtajansa kera kulttuurin tukipilareita, jollai romukoneella kuskaavat ja peräti huippuvaarallista syyriaa päin, sitte kone tipahtaa jo mereen alkumatkalla.. kyllähä siitä tietää että mikä on homma nimi
4107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Me täällä maanpuolustuskorkeakoulussa vedämme käteen jo raivoisasti. Tiesin että kone tulee putoamaan, koska näin oli sovittu että ryssänkone pannaan putoamaan. Kyllä käteenveto nyt maittaa AAAHHH!

Äänestä

Mistäs nyt posautettiin BUK-ohjus???

Äänestä

Miksi et arvosta omaa äidinkieltäsi? Oletko joku mamu?

Äänestä

jos konees lentäjäki käteenveti ku automaattiohjaus joka petti?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luulisinkäteenköyhävetää kirjoitti:

puna armeijan kuoro pitäs olla johtajansa kera kulttuurin tukipilareita, jollai romukoneella kuskaavat ja peräti huippuvaarallista syyriaa päin, sitte kone tipahtaa jo mereen alkumatkalla.. kyllähä siitä tietää että mikä on homma nimi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu