Miksi Ylen uutisiin kohdistunut kritiikki katosi palstalta?
Ylen uutisten kritiikki
Sherifffi
41381
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
ilmiannoin sen
No siksi että ilmiantaja oli ällöpidosta siksi ne poistui. Että silleen.
Koska ylestä niin on parasta.
Se ketju ei täyttänyt "laatujournalismin" kriteerejä. Pelkkää faktaa oli.
Heh heh!
Olen syvästi huolissani sananvapauden puolesta tässä maassa. Kun tuollaisiakin ketjuja voi esiintyä nettipalstalla ja vielä Joulupäivänä.
Kun ihminen on rehellinen ja puhuu totta, se on vihapuhetta. Kun ihminen on epärehellinen ja valehtelee, on se sallittua.
Sananvapaus toimii, toisen sana vaan on vapaampi.
Sananvapaus toimii, mutta mihin suuntaan ja kenen ohjeistuksella.
Sananvapaus on rikoksista se pahin. Mitä siitä oikein tulisi, että kuka tahansa saisi mielipiteensä kuuluviin?
Vain pääministerillä on oikeus kritisoida ylen antia.
Ihmisoikeusliiton edustaja oli todella huolissaan Suomeen tulleista ja vielä matkalla olevista ulkomaalaisista. Kyse ei ollut meistä aboriginaaleista. Se oli hänen näkemyksensä Suomen ihnisoikeustilanteesta mutta ei kuitenkaan kattava sellainen.
Maapallon väkiluku kasvaa 16 kertaa Suomen väkiluvun verran vuodessa. Millä me jaksamme kaikista huolehtia.
Kuuluuko se meille
Maksamme velkaa selkäranka notkolla!
Propaganda ja sensurointikoneisto ei vietä vapaata edes jouluna. Suomalaisten turvat on tukittava 24/7 ettei väärät mielipiteet herätä lisää kansalaisia ajattelemaan miten umpihullua toimintaa heidät on laitettu rahoittamaan.
Oli kyllä melkoinen suvakkipläjäys kesken joulun ylen uutisten kouhotus ihmisoikeuksista vaikka Suomen valtio rämpii jättiveloissa http://www.velkakello.fi
Olin minäkin aikoinaan teininä jonkisortin maailmanparantaja mutta arkielämän realiteetit nyky Suomessa ovat tehokkaasti palauttaneet minutkin tukevasyi maanpinnalle koska lähipiirissäni on toimeentulo-ongelmista kärsiviä pitkittyneen työttömyyden tai kroonisten sairauksien takia. ELÄMÄ OPETTAA on NIIN TOTTA.
No ihmisoikeuksiin kuuluu myös omien perinteiden mukainen Suomalaisen Joulun vietto. Että silleen.
Rönkä newssin mokutus pläjäys joulupäivänä ylittää jo hyvän maun rajat, että te kehtaatte ja kyllä te kehtaatte! Mistä noita muslimien perseennuolijoita riittää jatkuvasti yleen oksentamaan?
yle on kaapattu
YLE pilasi joulun muslimeilla, HÄVETKÄÄ!!!! YLEläiset!!!!!
Juttu Cheyenne Järvisen joulurinnoista on kanssa hävinnyt.
Oliko väärin sanottu että ne on silikonia ja yhä roikkuu pahasti?
Ei tähän aikaan vuodesta kärpäslätkiä tarvita -ainakaan mun mielestäni.
Yle antoi alkuillan uutisissa Kulttuurimarxistisen iskun vasten katsojien pärstää märällä suvakki kintaalla. Tuosta iskusta näkee Kulttuurimarxismin kaikkialle ulottuvat lonkerot.
ituttaa, kun joutuu tuota aivopesukonetta rahoittamaan
Yle ja sen toimittajat ovat erityisen herkkähipiäisiä besserwissereitä.
Juha- ja Atte -pojat asialla eivät vaan kestäneet.
Kepu pettää AINA.
Voi vitun v ittu tätä ylen toimintaa,
Onko Ylen 'uutiset' oikeita uutisia?
Yle on valhemedian pääarkkitehti! Hesari ja Almamedian perseennuolijat jatkavat valhemediaa, PERUKAA TILAUKSENNE! NYT ON HYVÄ AIKA LOPETTAA VALHEMEDIOIDEN TUKEMINEN!
Tilaako joku tosiaan vielä hyyskää!!!??? Kyseessä täytyy olla itsensäkiduttaja.
Ei se pelkkä tilaaminen - lehden painaminenhan maksaa lehtitalolle - vaan siinä mainostaminen ja siinä mainostavien yritysten tuotteiden ostaminen. Ei siis mainosteta eikä osteta siinä mainostajilta. Se alkaa sattua valhemedian kukkaroon.
..Sipilän järjettömien tekojen jatkumoa. Kupulainen YLE johtaja sai aikaan irtisanomisia ja ulkomaista huomiotakin suomen sananvapaudesta..
Ei kyllä Jääskeläinen kavenna sanavapautta tyhjäntoimittajilta. He tekevät sen ihan itse! Yle on valhemedia numero uuno!
Kaikki ulkomaan uutispläjäykset ovat väritetttyjä ja suodatettuja punasuotimilla, yle on täyttä paskaa ja sen uutisarvo on lähinnä matujen kehumista!
Ylen pääjohtaja on kokoomuslainen Lauri Kivinen ja päätoimittaja Atte Jääskeläinen on kepulainen.
juu ja persu on hallintoneuvoston puheenjohtaja, mutta kuulehan kun johtajat eivät ohjelmia tee vaan nämä punavihreät kulttuurimarxistiset tyhjäntoimittajat, heillä on tämä aatemailma tunkemassa aina uutisiin ja ohjelmiin!
Iät ja ajat on siunailtu Lähi-Itää ja muuta maailmaa, joten en ole aikoihin enää jaksanut katsella edes pääuutisia.
Tärkeintä ei ole se, mitä sanotaan. Vaan se, mistä vaietaan.
Vaikeneminenkin on eräänlaista valehtelemista.
Esimerkiksi Ruotsin lähiöiden tilanteesta yle ei uutisoi. Paitsi silloin, jos tapahtumat siellä ylittävät jopa kansainvälisten uutistoimistojen kynnyksen, eikä niitä kehtaa sivuuttaa.
Ylen uutiset on punavihreätä unelmahöttöä vanhan väsyneen miehen lukemana. Rönkä on sopiva lukemaan unelmahöttöistä paskaa, on sille ihan oikein!
Ihmettelen miten kehtaa näyttää naamaansa?