Espoo subu

kuka tuntee espoon subu Abun
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kaikki tuntee abuun. on hyvä tavara,
hyvät tabut ja niillä huvin huvat ja halvat hinnat

Äänestä

Hämmästyksekseni viine su käänsin tv 7 sieltä tuli rukoushetki 12:15 suomen kansan ja suomen valtion puolesta. Jäin katsomaan ja kuuntelemaan, kuinka puhui saarnan tapaan. Tämä nyky tilanne oli tarkasti tiedossa, kaikkine totuuksineen. Olin hämmästyksen sormi kummastuksen suussa. Sillä miten löytyykään vielä niitä uskiksia joiden vilpitön halu on pelastaa maamme meno päin pimeyden aikaa.
He kertoivat ministerit ym. nimeltä ja heidän kavalat tarkoituksensa, tietenkin ilman kirosanoja.
Siksi nöyrästi kehoitan jokaista meistä myös rukoilemaan maamme puolesta, ei tarvitse olla uskova sillä ajatus energiaa voi myös käyttää. Sillä ajatus on energiaa, joka tehoaa, kun siihen ajatukseen uskoo.
Sanoillakin on voimansa muista pasuunat jotka tuhosivat Jerikon? muurit. Ei tarvitse huutaa tarvitaan vilpitön halu auttaa....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


espoosubbari kirjoitti:

kuka tuntee espoon subu Abun

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu