Mitä Jeesus opetti homoudesta?

nuori.kreationistintaimi

Mitä Jeesus opetti homoudesta?

5

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oacca
      • Vai että ihan "tietoa". Gustafsson horisee omiaan siltä pohjalta, että vaikka Jeesus ei sanonut niin hän kyllä tietää mitä Jeesus ajatteli.

        Niinpä niin, Jeesus ei virkkanut homoudesta halaistua sanaakaan.


    • miehetykset

      Tuskin kerkesi homoilusta paasaamaan, kun oli kiire golkatalle ristiin naulitsemis juhliin, eli puppeli orgiat jatkuivat karvasten setien kesken!

    • Raamattuoikeassa

      Emme tiedä,koska hänen opetuksensa tapahtui yöllä alastoman nuorukaisen seurassa.
      Mutta, koska Jeesus on Jeesus,varsin perusteellista sen opetuksen on täytynyt olla.
      Tämän verran tiedämme Raamatun perusteella.

    • oioppit

      Sen että kun israelilaiset rupes heteroirstaileen mooabin tyttärien kanssa Jumala tappoi 24000 israeliliasta. Hukutti nooan ajan maailman vain sentähden että ihmisten sydämen ajatukset olivat kaiken aikaa pahaa.
      Lue Leanne Paynen kirja särkynyt inäkuva niin tiedät miten homot vapautuvat koska jumalan rakkaus koskettaa heitä. heitä romukoppaan ne jotka ns.uskovat sylkevät sptiaalisia(syntisiä)eivätkä tajua että meille on anettu sovituksen virka. uskon päämärä on sielujenpelastus.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      136
      2352
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      69
      2280
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      64
      1949
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      74
      1644
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      99
      1494
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      99
      1476
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      119
      1381
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      32
      1234
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1181
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      79
      1113
    Aihe