Mitä Jeesus opetti homoudesta?

nuori.kreationistintaimi

Mitä Jeesus opetti homoudesta?

5

160

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oacca
      • Vai että ihan "tietoa". Gustafsson horisee omiaan siltä pohjalta, että vaikka Jeesus ei sanonut niin hän kyllä tietää mitä Jeesus ajatteli.

        Niinpä niin, Jeesus ei virkkanut homoudesta halaistua sanaakaan.


    • miehetykset

      Tuskin kerkesi homoilusta paasaamaan, kun oli kiire golkatalle ristiin naulitsemis juhliin, eli puppeli orgiat jatkuivat karvasten setien kesken!

    • Raamattuoikeassa

      Emme tiedä,koska hänen opetuksensa tapahtui yöllä alastoman nuorukaisen seurassa.
      Mutta, koska Jeesus on Jeesus,varsin perusteellista sen opetuksen on täytynyt olla.
      Tämän verran tiedämme Raamatun perusteella.

    • oioppit

      Sen että kun israelilaiset rupes heteroirstaileen mooabin tyttärien kanssa Jumala tappoi 24000 israeliliasta. Hukutti nooan ajan maailman vain sentähden että ihmisten sydämen ajatukset olivat kaiken aikaa pahaa.
      Lue Leanne Paynen kirja särkynyt inäkuva niin tiedät miten homot vapautuvat koska jumalan rakkaus koskettaa heitä. heitä romukoppaan ne jotka ns.uskovat sylkevät sptiaalisia(syntisiä)eivätkä tajua että meille on anettu sovituksen virka. uskon päämärä on sielujenpelastus.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 118
      1470
    2. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      649
      1454
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      201
      975
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      331
      895
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      235
      847
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      743
    7. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      233
      707
    8. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      681
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      630
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      611
    Aihe