No, mutta missä on Girkin eli Strelkov?

Ei ainakaan näillä nauhoilla ellei hän ole muuttanut nikkiään Orioniksi tai Delphiksi!!

Nähdäänkö nyt tämän draaman ensimmäinen oikeudenkäynti ja se voisi olla Suomessa, eli niitä vastaan, jotka ovat väittäneet Strelkovia syylliseksi. Ampujahan hän onkin, mutta tuskin buk-ohjuksen laukaisija.

http://www.whathappenedtoflightmh17.com/ukraine-prosecution-service-releases-records-of-intercepted-calls-between-two-suspects-in-mh17-case/



https://en.wikipedia.org/wiki/Igor_Girkin
7100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kuka muuten uskoo, että ukrainalaisten tekniikka riitti noiden puheluiden nauhoittamiseen vuonna 2014? Uskoisin, että sen /hänen älynsä muistuttaisi erästä eläintä.

Sen jälkeenhän McCain on tehnyt hyvää tiliä myymälle Ukrainalle uutta varusteita ja tekniikkaa ja pystyttämällä CIAn haarakonttorin Kiovaan. Ukrainalaisia nauhoja ja videoita on alkanut tulemaan CIA-yhteistyön tuloksena kuin liukuhihnalta ja laatu on parantunut.

Myös vanhojen kuvien ja mahdollisten keskustelujen leikkaaminen ja liittäminen toisiinsa on helpottunut merkittävästi.

Äänestä
  • Et sitten sitäkään tiennyt että suurin osa Venäjän ja entisen Neuvostoliiton radiotekniikasta sisältäen kuuntelutekniikan on kehitetty Ukrainan alueella.

    Äänestä

  • Putinistanin_paljastaja kirjoitti:

    Et sitten sitäkään tiennyt että suurin osa Venäjän ja entisen Neuvostoliiton radiotekniikasta sisältäen kuuntelutekniikan on kehitetty Ukrainan alueella.

    No kyllähän se entinen Itä-Saksa oli ylivoimaisesti suurin radiotekniikan kehittäjä siellä, joskin aika paljon tuli myös Latviasta ja Ukrainasta.
    Yhtä kaikki venäläiset itse eivät ole koskaan osanneet kehittää juuri mitään.

    Äänestä

Olisi kiinnostavaa saada Strelkov haastateltavaksi juu. Mies aikanaan urheasti ylvästeli An-26-koneen pudottamisella. Uutinen pudotuksesta on näköjään edelleen luettavissa uutistoimisto Tassin sivulla: http://tass.com/world/741164

Ovatko sotasankarit ylpeitä saavutuksestaan, ehkä ovat.

Äänestä
  • Tämä MH17-lento pysyy vaan keskustelussa, ajankohtainen asia edelleen.

    Äänestä

  • näin.on.asia kirjoitti:

    Tämä MH17-lento pysyy vaan keskustelussa, ajankohtainen asia edelleen.

    Valheella on PITKÄT jäljet. Asia jää Katynin tavoin vuosikymmeniksi haisemaan Venäjän julkisivussa.

    Äänestä

  • TASS on varmasti CIAKiovanatsijuutalainen kun tuollaista julkaisee.

    :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lainpitkäkoura kirjoitti:

Ei ainakaan näillä nauhoilla ellei hän ole muuttanut nikkiään Orioniksi tai Delphiksi!!

Nähdäänkö nyt tämän draaman ensimmäinen oikeudenkäynti ja se voisi olla Suomessa, eli niitä vastaan, jotka ovat väittäneet Strelkovia syylliseksi. Ampujahan hän onkin, mutta tuskin buk-ohjuksen laukaisija.

http://www.whathappenedtoflightmh17.com/ukraine-prosecution-service-releases-records-of-intercepted-calls-between-two-suspects-in-mh17-case/



https://en.wikipedia.org/wiki/Igor_Girkin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu