Sipilän suosio romahtanut

kuten.persujenkin

22

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyväsipilä

      Hahaa, kiire on ollut tehdä gallup juuri "huhulööppien" aikaan, kun Sipilää mustamaalattiin oikein urakalla. 1000:n henkilön otos 2 viikolta ja varmaan puoluekantakin on kysytty ennen gallupin tekoa:D
      Ja nyt sitten kerrotaan oikein isona uutisena tuokin.
      Onneksi ei pidä paikkaansa tuokaan ja koko kansalta kun kysytään, niin vaaleissa se nähdään.
      Sipilä saa ääniä ja paljon...
      Ilta-sanomat eivät anna edes kommentointi mahdollisuutta juttuun, eivätkä muistaneet mainita, että gallup tehtiin juuri tuona mustamaalausaikana...kas kummaa :D

      • Hulluaho

        Niin ihan varmasti kaikki teillä siellä niuvassa antavat sipilälle äänensä. Muut ei annakaan...


      • Suomalaisilta-kielletty

        Suomalaisilta on kommentointi kielletty myös sverige-ylessä!!!!!!!!


    • jätätunkki

      Tarviiko tolloa mustamaalata? Tekee sen ihan itse! Persut oikein syöksypyörteessä!

    • kaikenlaisiaromahduksia

      Ei kenenkään tarvitse Sipilää mustamaalata. Eikö hän ole romahduksen saanut aikaan,
      ihan omilla teoillaan. Paras joululahja suomenkansalle olisi ollut, kun Sipilä olisi ilmoittanut eroavansa pääministerin virasta.

      • hyväsipilä

        Ei, vaan median keksimillä lööpeillä...jotka johtivat sitten muutaman pahimman juoruajan eroamiseen yleltä...kai osasivat hävetä edes vähän:)
        Gallup tehtiin juuri kyseiseen aikaan ja Sipilä oli täysin syytön moiseen pelleilyyn, ei olisi edes itseään saanut puolustaa kun punikit höykyytti...nyt reppanat luulevat, että Sipilän suosio on oikeasti laskenut :D
        Ei ole laskenut, voin kertoa sen salaisuuden...


      • jasuosiolaskeejyrkästi
        hyväsipilä kirjoitti:

        Ei, vaan median keksimillä lööpeillä...jotka johtivat sitten muutaman pahimman juoruajan eroamiseen yleltä...kai osasivat hävetä edes vähän:)
        Gallup tehtiin juuri kyseiseen aikaan ja Sipilä oli täysin syytön moiseen pelleilyyn, ei olisi edes itseään saanut puolustaa kun punikit höykyytti...nyt reppanat luulevat, että Sipilän suosio on oikeasti laskenut :D
        Ei ole laskenut, voin kertoa sen salaisuuden...

        Voi ressu kepuloinen sinua.. Ei paska heitellen parane, sano entinen ukko. Tolloa puolustamala vain munaat itsesi!


      • jasuosiolaskeejyrkästi kirjoitti:

        Voi ressu kepuloinen sinua.. Ei paska heitellen parane, sano entinen ukko. Tolloa puolustamala vain munaat itsesi!

        Punikki luuseri uskoo jo senkin mitä kusenkeltainen lehdistö kertoo.Taitaa viherpiiperö toimittajille tulla muuta ajateltavaa kun piiperöt sekoilee julkisuudessa.


      • vainharhoissa
        Viola-Orvokki kirjoitti:

        Punikki luuseri uskoo jo senkin mitä kusenkeltainen lehdistö kertoo.Taitaa viherpiiperö toimittajille tulla muuta ajateltavaa kun piiperöt sekoilee julkisuudessa.

        Kero tollo miten petät itseäsi? Kuvittelet Sipilästä jotain hyvää?


      • Piiperö miksi olet eksynyt omalta saitiltasi?.Olitko sinä ainoa.?.


    • faktaperse2016

      Kansa on kyllästynyt Sipilän vatulointiin. Tehtailee lakiesityksiä pelkkää roskakoria varten. Tuon sekoilun hinta on tähtitieteellinen. Köyhäkansa maksaa. Ihmisillä on tullut sietokyvyn raja vastaan.

    • pSS-rrrrrromahdus
      • hyväsipilä

        Hehee, varmaan on kysytty 100% suomalaisista asiaa...eiks jeh?


    • Soini_heti_ulos

      Hallitusta vihaa kaikki muut paitsi ne suomalaiset etuoikeutetut miljoonamiehet, maanviljelijät ja muut tukiyrittäjät. Kaikki omalla työllään elävät, lapsiperheet, eläkeläiset, työttömät ja sairaat ovat saaneet kokea tältä hallitukselta ryöväystä. Heidän rahansa on ryövätty ja siirretty hyvätuloisille.
      Nyt vuodenvaihteen kiristykset vievät työttömiltä leivän ja sairailta lääkkeet. Hyvätuloiset sen kun porskuttavat. Kaikki jotka ovat tämän ongelman edessä kauhistuvat, piispat varoittavat hallitusta, KELA näkee hallituksen toimissa suuren ongelman ja vapaaehtoistyössä olevat kauhistuvat leipäjonojen kasvua jne. Kiitos tästä Sipilän-Soinin-Orpon hallitukselle.

      • hyväsipilä

        "Heidän rahansa on ryövätty ja siirretty hyvätuloisille"...eiköhän nuo kaikki luettelemasi "lapsiperheet, eläkeläiset, työttömät ja sairaat ovat saaneet kokea tältä hallitukselta ryöväystä" saa rahansa pääasiassa näiltä ryhmiltä: miljoonamiehet, maanviljelijät, työssäkävijät, yrittäjät.
        Nuo luettelemasi ryhmät saavat pääasiassa rahansa näitten toisen ryhmän veroista, eli ei heillä ole sitä omaa rahaa ollutkaan, vaan saavat toisten maksamia verorahoja etuuksien muodossa.
        Miten silloin voi ryövätä, jotain mitä ei ole olemassakaan?


      • Soini_heti_ulos

        Jos tämä sinun kantasi on perussuomalaisten kanta, niin kyllä suomalaisia on todella viety viime vaaleissa. Minä olen luullut että Suomi on hyvinvointivaltio joka huolehtii kansalaisistaan heidän kykyjensä ja tarpeidensa mukaan. Nyt annetaan niille joilla eniten on ja otetaan niiltä joilla ei nytkään ole riittävästi.


    • SOS-kupla-puhkeaa

      Yle kohu ei ehtinyt vielä kovin vaikuttaa tähän kyselyyn. Sipilän kannatus nyt noin 15%??

    • sipilä.soini.berner

      Sipilä-Soini-Berner kolmikon pitäisi erota.

      Ovat ajaneet vain pienen kaveripiirinsä asioita.

    • kenttä.toteaa

      SOS kuristuslinja kiihtyy. Pian on perskekon kannatus miinuksella.

    • pahatpojatne

      Kassalle Sipilä, Soini ja Orpo!

    • kentän.ihminen
    • 23232

      kommarien ja vihervasemmiston ruikutus saitti

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      137
      2759
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      268
      2350
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      22
      1423
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1112
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      97
      1064
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1023
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      962
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      57
      851
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      282
      810
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      791
    Aihe