Jumala on saanut potkut taivaasta.
jumala etsii töitä
13
180
Vastaukset
- oma_taivas
Jumala on Taivaassa, jos henkilö niin haluaa olevan. Taivaassa voi olla myös jokin muu jumala. Allah, Odin, Zeus, Ahura Mazda tai mikä tahansa muista jumalista. Tai sitten ei mitään jumalaa. Tämä on Sinun oma valintasi. Ei kenenkään muun.
Muutenhan se ei olisi Sinun Oma Taivaasi. - ehdottomasti.tätä
Jaaha, no hän on tottunut luomistyöhön, joten hän voisi hakeutua jollekin maatilalle luomaan paskaa.
Maatilat heittäisi Jumalan sakokaivoon, koska luomista siellä viimeksi tarvitaan.
Luominen, tarkoittaa eläinmaailmassa keskenmenoa, joten Jumala" luo vain paskaa yksinään. "
Kun Jumala auttaisi ,tilalle syntyisi kauniita terveitä sonnivasikoita jotka olisi lypesttävä Herran Ihmeessä , ei tullu AINOATAKAAN lehmivasikkaa :)
Jumala näyttää toimintaansa tyytyväiseltä, muttei yhtä tyytyväiseltä kuin SONNI joka juuri lypsettiin. Siinä Evankelistakin katsoo kateellisena pallejaan nuuskien "ompas siinä iso imuri"
kunnes isäntä ajaa koko Herrasakin helvettiin tiluksiltaan- ehdottomasti.tätä
Bebebebebe kirjoitti:
Maatilat heittäisi Jumalan sakokaivoon, koska luomista siellä viimeksi tarvitaan.
Luominen, tarkoittaa eläinmaailmassa keskenmenoa, joten Jumala" luo vain paskaa yksinään. "
Kun Jumala auttaisi ,tilalle syntyisi kauniita terveitä sonnivasikoita jotka olisi lypesttävä Herran Ihmeessä , ei tullu AINOATAKAAN lehmivasikkaa :)
Jumala näyttää toimintaansa tyytyväiseltä, muttei yhtä tyytyväiseltä kuin SONNI joka juuri lypsettiin. Siinä Evankelistakin katsoo kateellisena pallejaan nuuskien "ompas siinä iso imuri"
kunnes isäntä ajaa koko Herrasakin helvettiin tiluksiltaanJumala onnistui luomaan sonnivasikan erään neitsyen kanssa. Siitä saatiin niin paljon tavaraa, että ihmiset pureskelevat edelleenkin ehtoisin sen lihaa ja verta eri tilaisuuksissa. Jumala menestyisi siis erinomaisesti myös lihanjalostajana ja teurastajana.
- atteatteisti
Yt-neuvottelut Taivaassa.
Onkohan kukaan tehnyt Raamatun jumalajahvejeesuksesta psykologista arviota ja/tai profiilia? Löytyisikö sellaiselle kaverille töitä jostain tänä päivänä? Ei ilmeisesti sovellu kuitenkaan johtoasemaan, pärjäisikö suoritusportaassa parhaiten. Ei ehkä kuitenkaan asiakaspalvelussa, huomattavia sosiaalisia rajoitteita.
- attetyökkärineuvoja
CV kaipaisi päivitystä.
Pitkä työttömyysjakso tekee työllistymisestä epätodennäköistä.
Kansalaispalkka tai pätkätyöt nollasopimuksella saattavat tulla kysymykseen. - atteatteisti
Kokoomuslainen ystäväni patistaisi moisen vätyksen risusavottaan. Korkea ikä huomioon ottaen työpanos voisi jäädä sielläkin heikoksi.
- attetuponeuvottelija
STTK ehdottaa tässä kohtaa paikalliseen sopimiseen siirtymistä sekä irtisanomissuojan heikentämistä.
Jumalan työviikkoa on myös ehdotettu luotavaksi uudestaan kahdeksanpäiväiseksi. - olen.uskossa
Mieleen hiljaiseen Jeesus tullee uudelleen ,Gigantin myyjän pesti siitä menee
- ViimeinenTuomio
Meneekö Jumalalta kaikki valta ja voima samalla, kun joku keksii antaa Hänelle potkut. Onko tuomiopäivä peruttu?
- OBD-mittaaja
Helvetin hiilijalanjälki oli epähyväksyttävällä tasolla.
- helppo.tappaa
Jumala menehtyy heti, jos siihen ei uskota. Niin helppoa sille on antaa potkut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611591IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597916Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut892838Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?972227Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1482131Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81626- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521074Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26898MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782