Raamatussa varoitetaan valhejuutalaisista, kirjanoppineista ja eksytyksistä.
Jeesus papeista: "Te kyykäärmeen sikiöt".
Jeesus papeista: "Te kyykäärmeen sikiöt".
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Älkää eksykö ja älkää uskoko kirjanoppineita = kyykäärmeen sikiöitä.
Tuomio alkaa ensiksi Adventtikirkosta sanoo Jumalan Sana.
Väärensit taas raamattua ja tiliä siitäkin saat. Eli tuomio lähteekin ensin sinusta. Tehdään verrokki
Raamatun mukaan tuomio alkaa ensin Jumalan huoneesta, mutta lahkolaisadventisti ei tunnusta SDA Kirkkoa (rikkavilja) Jumalan huoneeksi. Adventistit lukeavat Raamattua Egw-lasit silmillä ja sokeus on hämärtänyt Jumalan totuuden.
Jumalan huone (adventtikirkko?)
1. Piet. 4:17
Tuomion alkaminen omasta itsestä,tunnustamalla omia virhetä.
Adventipapit näyttäköön esimerkkiä virheiden tunnustamisessa.
Samaa taas toistetaan. Etkö osaa lukea, vaan toistaa
Täällä on joku samanhenkinen profeetta jakamassa samaa omahenkistä tuomiota ja ottaa luvitta käyttöön kaksiteräistä miekkaa.
Hassua, näkee kuinka vanha-aatamin yleisuskonto asevarustus on ihmisen päällä, ja hengetön miekka, sekä epäuskon kilpi.
Eli tuo aloitus on kuvastin tuosta sotilaasta. voi voi.
Riisutaanpa tuollainen sotilas alastomaksi. Aivan aseeton ja tyhjänpuhuja, tylsän miekan kanssa huseeraamassa
Adventismiin kuuluu kiemurtelu, käärmemäisyys ja sunnuntai pedonmerkillä demonisointi. Adventismi sopii hyvin omahyväisille narsisteille.
Joo hei, - älä vaan ryhdy valehtelemaan itseäsi juutalaiseksi!
Pysy vaan isänmaallisena. Minäkin eilen kopioin nuotteja jotka ovat kaikkein syvimpää isänmaallisuuta, -ei juutalaisyhteiskuntaan kuuluvia.
"Miss laaja aukee Pohjanmaa veet mertein virtain vaahtoaa.." "Oi maamme Suomi synnyinmaa...." "Isontalon Antti ja Rannanjärvi ne jutteli kaharen kesken...."
Oikein kaikkien syvimpien kansallistuntojemme laulukirjan eilen kopsasin.
Laulu raikaa Suomalaisuutta minun huushollissa, -ei juutalaisyhteiskuntaa.
Olen hiukan jo vanhempi kuin moni muu 58 syntyneenä, ja kansallistuntoisuus -isänmaallisuus on minulle tuttu asia. Isänmaallisuus aate taitaa olla historiaa nuorelle tänään paljolti en tiedä?
Kirjoja on pakko oppit jos aikoo olla korkeaa tiedollisuutta teologiassa.
-Tähän vaan pitää yhtyä hengellisyydellä.
Siunauksia
jari
keskustelija
Hui-jarilla, kirkkoherralla on persejutut ja adventismi hanskassa.