http://www.tekniikkatalous.fi/tiede/avaruus/vaikuttaa-galaksimme-liikkeeseen-tutkijat-loysivat-ennennakemattoman-suuren-galaksien-superjoukon-aivan-linnunradan-naapurista-6609886
Nyt siis saimme vastauksen siihen että miksi ihmeessä Luoja loi avaruuteen niin mahdottomasti taivaankappaleita? Ne ovat siellä siksi että ne vaikuttavat maanpalon liikkeisiin ja muihin hienosäätöihin jotta täällä olisivat elämälle suotuisat olosuhteet pysyvästi kohdillaan.
Kiitos paljon tutkijoille tästä mainiosta kreationistisesta tieteellisestä havainnosta.
Uusi todiste älykkäästä luomisesta
14
161
Vastaukset
- vvvcvcbcvvb
Mitä yhteyttä tällä on raamattuun?
- seuraavakysymys
No vaikkapa alkuun; AAKKOSET.
- ei.voi.tietää
Parodiaa?
- Epäjumalienkieltäjä
kekek-kekek kirjoitti:
Ilmeisesti.
Tällä palstalla parodian tunnistaminen on poikkeuksellisen vaikeaa.
- Jyrinä
Kosmoksen hienosäädöt ja maahan vaikuttavat 4 perusvoimaa ovat miljardisosien tarkkuudella suhteutettu toisiinsaja ja maan aineksiin jotta täällä voisi olla esim. hengitysilmaa, on jo sen luokan sattumaa että se ei voi olla sattumaa.
Sopii googlailla.- Alex-reg
Jyrinä, mietippä tarkkaan uudelleen tuo "hienosäätö".
1) Montako prosenttia pitäisi jonkin perusarvon muuttua ennen kuin jotain tapahtuisi?
2) Onko elämä sopeutunut vallitseviin olosuhteisiin vai vallitsevat olosuhteet elämään?
Tuossa pari peruskysymystä. - OlihanAivopieru
Uutinen puhuu vain siitä, miten nyt löydetty galaksijoukko vaikuttaa Linnunradan liikkeeseen. Uutisella ei ole hienosäädön eikä Maan elinkelpoisuuden kanssa mitään tekemistä. Eikä sen puoleen kreationisminkan kanssa. Pään sisäisen maailman pitää olla todella harhainen, jos kyseisen uutisen luettuaan väittä tuollaisia.
- tieteenharrastaja
Ihmisiä elelee iloisesti vuoristoissa, joissa ilmaa on kymmenesosa vähemmän kuin merenpinnassa. Se siitä miljardisosastasi.
- Ihmesattumaa
Alex-reg kirjoitti:
Jyrinä, mietippä tarkkaan uudelleen tuo "hienosäätö".
1) Montako prosenttia pitäisi jonkin perusarvon muuttua ennen kuin jotain tapahtuisi?
2) Onko elämä sopeutunut vallitseviin olosuhteisiin vai vallitsevat olosuhteet elämään?
Tuossa pari peruskysymystä.Auringonvalosta osuu maan päälle vajaat kaksi miljardisosaa. Laita siihen vaikkapa tuo miljardisosa lisää niin kehnosti täällä käy. Heeheh. Siis vähäisempi muutos kuin promillen promille riittäisi tuhoamaan maapallon.
Toisaalta myöskin maan vetovoiman vähentäminen vain muutamilla promilleilla aiheuttaisi vähitellen ilmakehän muuttumisen siten että vety karkaisi avaruuteen tai kasaantuisi lammikoiksi ja ilma olisi hengityskelvotontaa. Se on pienestä kiinni sanovat tietokirjat ilmakehästämme. Ihmesattumaa kirjoitti:
Auringonvalosta osuu maan päälle vajaat kaksi miljardisosaa. Laita siihen vaikkapa tuo miljardisosa lisää niin kehnosti täällä käy. Heeheh. Siis vähäisempi muutos kuin promillen promille riittäisi tuhoamaan maapallon.
Toisaalta myöskin maan vetovoiman vähentäminen vain muutamilla promilleilla aiheuttaisi vähitellen ilmakehän muuttumisen siten että vety karkaisi avaruuteen tai kasaantuisi lammikoiksi ja ilma olisi hengityskelvotontaa. Se on pienestä kiinni sanovat tietokirjat ilmakehästämme.Ja Maan ei tarttis olla kuin kymmenen kilometriä kauempana Auringosta, niin elämä kävisi jo mahdottomaksi, vai mitä? Hehehe.
- Laskettuaikamenijo
tieteenharrastaja kirjoitti:
Ihmisiä elelee iloisesti vuoristoissa, joissa ilmaa on kymmenesosa vähemmän kuin merenpinnassa. Se siitä miljardisosastasi.
Tyhmä, kyseessä ei ole nopea tapahtuma vaan ajan kuluessa vuoristossakin happi vähenee jos olosuhteet muuttuvat vaikkapa vain promillen verran maan vetovoiman suhteen. Se on ihan laskettavissa oleva homma.
Joku vastaava muutos ne dinotkin surmasi. - ytughijolköl
PäärynäOnTotuus kirjoitti:
Ja Maan ei tarttis olla kuin kymmenen kilometriä kauempana Auringosta, niin elämä kävisi jo mahdottomaksi, vai mitä? Hehehe.
Kysymys on kokonaisuudesta ja pidemmän aikavälin seuraamuksista, mutta niin se vain on että parin miljardisosan lisäys auringonvalon määrässä realisoituisi siten että täällä olisi tuplasti kuumempi ja kohta elämä täällä kävisi mahdottomaksi.
Toisin sanoen oma aurinkokuntamme hoipertelee epävakaasti ja sen korjaamiseksi tarvitaan muita galakseja. Onpa noloa Jumalan kannalta, kun ammattitaito ei riittänyt aurinkokunnan vakauttamiseen ilman apukeinoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1478120KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237151Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521423311Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092824Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442358- 1261936
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261576Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457