puhmisvero, kävelyvero, katsomisvero, hengitysvero, äänivero, olemassaolovero, naapurivero, pyörävero,hiusvero, yskävero, syntymävero, tuulivero, lumivero, naurvero, onhan näitä.
Eipä ole sipilä vielä kekannu että veroja voi ihan tosta noin vaa keksiä.
Miten ois sipilä vero?
Suomesta puuttuu paljon veroja
9
162
Vastaukset 9
- ghjkggh
Kateus Vero .
NO nii..siitähän ne saa veroo aiakseksi. Hyvä..kateusvero nyt nyt kekkasit oikein hyvän Suomalaisuuteen liittyvän veron,.
- miksimuuta
Nostetaan autoverotusta (säästyy vaiva keksii uusia veroja)
- pieruu
Pieraisu Vero. Prööööööt.
- konjakkipierulaiset
Ei tule pieruveroa. Porvaripuolueissa pierrään eniten kun syövät juhlalounaita joka päivä köyhempien kansalaisten seisoessa soppajonoissa. Ja ne ruuat eivät kehitä pierua. Tosin ajatuksena pieruvero olisi hyvä kun verotoimistossa porvari saisi perseeseen mittarin jolla kaasunmäärää mitataan. Voishan noita vaikka päivätöiksensä tyrkkiä.
- hajulukko
konjakkipierulaiset kirjoitti:
Ei tule pieruveroa. Porvaripuolueissa pierrään eniten kun syövät juhlalounaita joka päivä köyhempien kansalaisten seisoessa soppajonoissa. Ja ne ruuat eivät kehitä pierua. Tosin ajatuksena pieruvero olisi hyvä kun verotoimistossa porvari saisi perseeseen mittarin jolla kaasunmäärää mitataan. Voishan noita vaikka päivätöiksensä tyrkkiä.
Meillä yhteiskunnan hyvä-osaisilla voi vatsa ihan oikeasti olla tosi sekaisin johtuen liiasta lihansyönnistä ja kalliiden konjakkien nauttimisesta eikä siitä saisi porvareita rangaista. Ja mitenkä se paskominen onnistuu jos siellä ahterissa joku mittari on.
- sullenuuhkittavaksiiii
Toihan olisi sinulle hyvä nuuhkittavaksi kun olis pullotettu ja ei muuta kuin maski vaan naamalle. Mee vaan ihan rauhassa jonottaan leipyä räkää poskella.
- KÄSItoisenTASKULLA
kertokaa Rinteelle ja viher elätti vassareille.
- huoletonp
Säästäminen hätävaraksi on melko verotonta ja tarpeellista erityisesti,joka euro jonka laitat sivuun saat kokonaan itse pitää.
Sieltä sitten korottomasti vipaten itselleen tarpeellisiin hankintoihin,mikäpä sen mukavempaa.
Jää pois rahojen odottelu kelalta millon saattaa tulla ja jos tulee niin minkä verran,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3691649- 1141246
- 1291201
- 1411052
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh25934- 111842
- 56598
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.161575Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i112537- 18510