KAPTEENI, ME PUTOAMME !!!

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/mereen-syoksyneen-venalaiskoneen-mustan-laatikon-nauhat-julki-kapteeni-me-putoamme/6242316

Nauhoituksen mukaan koneen perämies huusi hetkeä ennen koneen syöksyä mereen "Siivekkeet!" ja "Kapteeni, me putoamme!". Kumpaakin huudahdusta ryydittivät kirosanat.

:D
17246
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tarkoittiko tuo, että niillä alkoi sävellaji laskemaan, vai mitä?

Että a-molli alkoi viettää gis -molliin?

Äänestä

Laipat olivat unohtuneet kiinni.
Noste ei riittänyt.
Vauhti hidastui ja tupolev putosi

Äänestä
  • Noste ei riittänyt kuoron pysymiseen sävellajissa. Haha

    Äänestä

Hyvää uutista pukkaa ! Mieskuoron sävellaji laski Syyrian reissulla kuin lehmän häntä. :/

Äänestä

(Suomen kansa) -Sipilä, me putoamme!
-Pudotkaa vittu ihan rauhassa vaan, johan sitä tässä on yritettykin. Rahat keräämme sitten.

Äänestä
  • Viime aikoina saatu paljon hyviä itää koskevia uutisia, eikö? :D

    Äänestä

Se on sitten mahoton tuo kepakko!

Äänestä
  • Että kyseessä olikin Kepun terrori-isku.

    Äänestä

  • simmottii.tämmöttii kirjoitti:

    Että kyseessä olikin Kepun terrori-isku.

    Hahahahahaha.

    Äänestä

  • kepulta.miehen.työ kirjoitti:

    Hahahahahaha.

    Puna-armeijan mieskuoron äänenavaus Syyrian lennolla:

    "En jaksa yksin vaan vajoaaaaaaaaan..."

    Äänestä

Lisää tällaisia hauskoja avauksia. Meininki palstalla on välillä niin totista.

Äänestä
  • Nauru silmissä !

    Äänestä

  • ma.luen kirjoitti:

    Nauru silmissä !

    luen. :D

    Äänestä

Loistoavaus!

Äänestä
  • Aivan paras !

    Äänestä

Vittu mitä pellejä täällä kommentoimassa, tuskin edes tunnette punaarmeijan tuotantoa, saatikka kuinka Venäläiset osaa laulaa, itse jään kaipaamaan todella upeata kuoroa, ja ennen kaikkea upeita useitakin elokuva ääniraitoja.

Äänestä
  • Puna-armeijan viimeinen hitti: "En jaksa yksin vaan vajoaaaaaaaaaaaaan".

    Alkoi a-mollissa ja päättyi gis-molliin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kuoroharkat.A.mollissa kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/mereen-syoksyneen-venalaiskoneen-mustan-laatikon-nauhat-julki-kapteeni-me-putoamme/6242316

Nauhoituksen mukaan koneen perämies huusi hetkeä ennen koneen syöksyä mereen "Siivekkeet!" ja "Kapteeni, me putoamme!". Kumpaakin huudahdusta ryydittivät kirosanat.

:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu